EmilPlayP

Members
  • Ilość treści

    459
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Posty napisane przez EmilPlayP


  1. Ja w tym roku pierwszy raz sieje qq na ziarno, a tak to zawsze tylko odmiany kieszonkowe dla opasów. Robię test - pole po pszenicy 4ha, ciężka ziemia, pH 6,5-7, plon 8t/ha i na jesieni poszedł kurzak slomiasty, dwie duże łódki, talerzówka i zostało do wiosny, w poniedziałek na to jeszcze 8 dużych rozrzutnikow obornika od opasów, talerzówka i wczoraj orka. W przyszłym tygodniu tylko i wyłącznie mocznik 250kg/ha. Ciekawy jestem jak bez PK w granuli będzie rosła ta qq. Odmiana dkc 3788, jak policzyłem nakłady to i tak skromnie wyjdzie około 3500/ha, bez dokarmiania dolistnego i przy jednym odchwaszczaniu adengo. Zobaczymy co z tego wyjdzie.


  2. Cześć wszystkim, nie wiem gdzie zapytać to tutaj napisze. Ile cenić 1ha na pniu mieszanki gorzowskiej? Ze względu na chorobę ojca musieliśmy zmniejszyć trochę bydła, a siana jest w brud. Piękna trawa, aktualnie w kolano i za 2 tyg max do zebrania, na jesieni nie była koszona, dużo kończyny i wyki.


  3. 9 godzin temu, rafto napisał:

    Dałeś 150 N w czystym składniku a pod korzeń poszedł jeszcze kurzak 😮  jak to utrzymujesz w plonie ? nie lepiej dać 110 N ale zamiast walić resztę azotu czyli te 40 kg dorzucić NPK ?

    Wrzuć zdjęcia 

    Ale kurzak, w tym przypadku slomiasty dałem rok temu pod j. jary i uwzględniając to jesienią zero nawozu pod ozimy. 

    Nie wiem jak u was, ale na Mazowszu to jeszcze w ścieżkach miejscami woda stoi, a nie wspomnę, że duża część ozimin jest miejscami żółta głównie przez braki moim zdaniem Mg i S 


  4. I ja wrzucę swój jęczmień ozimy, odmiana SU Midnight, zasiany 18.09, 250 szt wychodziło ok 124kg/ha. Zaprawiony Systiva + Kinto Plus, przedplonem był j. jary, który okazał się totalną porażka, susza totalna była + kurzak który go palił od spodu. N1 było 1.03 80N, N2 22.03 70N, wszystko w saletrzaku canwil, bez npk jesienią, jedynie od chwasta pryskane na starym roku i dwa razy od robali. W Wielki piątek t1 i r1, Delaro 1L/ha(ten zwykły, nie forte) + tebu 150g i fenpropidyna 0,4L na skrócenie moddus 0,4L. Z roku na rok jest coraz lepiej, uczę się od najlepszych z tego forum 😀

    IMG_20240406_122154.jpg

    • Like 4

  5. 33 minuty temu, Lukasz21_Lubelskie napisał:

    Akurat ta azoksystrobina pasuje na T2 a nie na T1. 

    Ja pytanko mam do reszty. Jak podchodzicie do ochrony w tym roku? Bo szczerze powiedziawszy głowię się i nie wiem jak do tego podejść. Pszenżyto w monokulturze. Około 130kg N. Do T1 planuje dodać 0.4 trineksapaku etylu. 

    To wszystko zależy ile chcesz wydać kasy i na jaki plon liczysz. W monokulturze dobrze by było zrobić mieszaninę na bazie unix 0,6kg + 100-150g triazola np protiokonazol i dołożyć fenpropidyna 0,4L i wtedy masz porządna grzybowke, ja sam w tym roku pryskam duet na start + tebukonazol 150g, a na najlepsze działki idzie ze starych zapasów delaro 1L/ha (zwykle nie forte) + fenpropidyna 0,4 + tebukonazol 120-150g. Można też zrobić samym duet na start tylko powiększyć o te 20% dawkę i też jest ok, wychodzi wtedy ok 150-160 zl/ha. 


  6. Ile dać saletrzaku na gorzowska? Aktualnie to woda miejscami stoi i ciężki temat z jakimkolwiek wjechaniem ale teraz trochę pogody nadają to może obeschnie. Pierwszy raz zasiałem po jęczmieniu ozimym, na jesieni nie kosiłem mimo wczesnego siewu bo przyszły deszcze, a to niski teren, miałem po pierwszym koszeniu w Maju kasować i siać qq na ziarno ale przy tych cenach to lepiej jak zostawię do jesieni i pszenica zasieje.


  7. 21 godzin temu, yacenty napisał:

    ja już zakończyłem nawożenie zbóż

    Można wiedzieć w ilu kg N zamknąłeś nawożenie i co pójdzie na t1 w jęczmieniu? Ja jutro planuje jęczmień i żyto hybrydowe kończyć, a może jak czas pozwoli to i resztę ozimin. Co do grzybówki to cały czas myślę, czy robić ekonomicznie czy iść w mieszaninę unixu, tebu i fenpropidyny, dużo u mnie monokultury zbożowej. 


  8. Jak można wjechać to bym siał już. W poniedziałek zasiałem połowę bo akurat warunki pozwoliły, reszta pewnie po 15 bo jeszcze woda stoi miejscami na polu. Wyszło 380 szt, 180kg/ha


  9. 18 godzin temu, tomekm123 napisał:

    Panowie jedno pytanie- azot dajecie przed uprawa pola agregatem czy po uprawie bezpośrednio przed siewem? 

    Ja też praktykuje co roku azot przed siewem, jutro planuje wysiewac saletrzak ok 250 kg/ha, zostało mi kizerytu i chyba od razu też wysieje go ok 100 kg/ha, pola wygnojone na jesieni kurzakiem i od opasow część obornik, zaorane i wsiany poplon był, ale że późno siany to nie urósł za wielki. Wieloskladnika nie daje z racji i oszczędności i z tego, że słoma była pocięta została po pszenzycie i życie. Celuje w 4-5 ton/ha ale głównie zależy wszystko od pogody. Trzy działki, łącznie 6,5ha i na całości Bingo, 400 szt - 190 kg/ha. Chciałem kupić Kozaka ale był problem z dostępnością. 

    IMG_20240217_124107.jpg


  10. Mam pytanie do was bo pierwszy raz będę siał taki poplon zimujący : groch, łubin,gryka i zastanawiam się ile tego wysiać aby było dobrze i ile czego. Wcześniej rozrzucilem bobek i obornik od opasow, talerzówka i teraz orka.


  11. Wczoraj pojechało 7 szt 

    Belg 750 kg cena 13 zł 

    Cztery jałowówki i dwa byki wszytko kolor mm całkiem dobrej budowy po 11,80 wagi od 530 do 650 kg 

    Ceny i wagi brutto, a zabierał stały lokalny odbiorca, północne Mazowsze 


  12. W tym roku to tylko i wyłącznie obornik idzie na wszystkie oziminy, wiosna i latem kupowałem z okolicznych ferm bobek, kurzak slomiasty no i z własnej hodowli opasow. Dodatkowo drugi rok z rzędu 70% słomy zostaje pocięta. W ubiegłym roku jakiś npk 7-20-30 Łotewski z agroloku rozsiewalem 200kg/ha


  13. Na etykiecie po PL powinna być pierwsza cyferka 3, oznacza rok, kiedyś oglądałem o tym jakiś materiał. W ubiegłym roku miałem chude ziarko jęczmienia ozimego(chudszy od swojego zbieranego na paszę) i też wyszło coś ok 130 - 140 kg/ha, a sypał pięknie tylko też grunt dobry.

    • Like 1

  14. 4 godziny temu, Azor07 napisał:

    Dziś dojechało belcanto ,Liboriusa jeszcze niema . 

    IMG_20230905_141625.jpg

    Z tego co widzę to chyba materiał z ubiegłego roku, sam siałem w zeszłym roku taki kwalifikat tylko melomana i wszystko było okej, delikatnie zwiększyłem normę wysiewu, jak dobrze pamiętam 320szt w optymalnym terminie. 

    W tym roku zostaje przy odmianie Tadeus, chociaż chciałem na próbę jedno pole Liborius kupić ale w okolicy nigdzie nie mieli, a wysyłki drogie w tych sklepach internetowych. 

    Chude ziarko Tadeusa w tej partii i wychodzi 132kg/ha przy 300 szt 

    IMG_20230824_155314.jpg

    • Like 1

  15. Dnia 24.08.2023 o 12:01, JarekBazydlo napisał:

    Ja juz mam zamowienie na 3t Liboriusa i reszta zostaje dla mnie do siewu.

    W jakiej cenie zamówione? Ja lokalnie z nowości mam tylko Tributo i dopiero ma przyjechać także ceny nie znam, ale zamówiłem na 3/4 tadeusa po 220 zaprawione kinto i przy 300 szt wychodzi 135 kg/ha czyli korzystnie cenowo jak na ten rok. 


  16. W tym roku pozytywnie zaskoczyło kws vinetto, siane było 18 Września na typowym piachu 1,8 j.s. bo tak mi wyszło żeby tylko starczyło, na jesieni bardzo kiepsko wyglądało, wiosna jeszcze gorzej bo strasznie rzadkie i powiedziałem, że ostatni rok hybrydę na V klasie sieje, co do czego sypało ok 6 t/ha tylko podany był bardzo wcześnie azot, w lutym kizeryt 100kg/ha, a na jesieni obornik poszedł, 140N w saletrzaku, dwa 2x fungicyd. W tym roku na podobnych stanowiskach też wybiorę mimo wszystko kwalifikat, ceny hybrydy z kwsu u mnie od 280 do 340 brutto za j.s.


  17. Siał może ktoś z was lub waszych znajomych odmianę Lanetto? Zastanawiam się czy nad nim czy na całość wybrać tadeusa, w tym roku średni plon pszenżyta wyszedł u mnie 4,9 t/ha przy 140N, szału nie ma ale dużo mozaiki IV-V klasa, gdzie przepal to 1/3 tego gdzie w innym miejscu na tym samym polu, nie padało 5 tygodni w moim rejonie, a sprzedałem całość prosto z pola po 770 brutto, odbierał Cedrob Rypin.


  18. Dla mnie to jakiś cyrk co oni robią, byłem ostatnio w agencji, złożyć na nawozy wniosek i słyszę, że jak coś to mam czas do 26.06, żeby wycofać się ze złożonego wniosku na zwrot za zakup kwalifikatu, bo ten co złożyłem kilka tygodni temu nie może się dublować z tym co teraz będzie nabór i mam sobie przeliczyć co mi się bardziej opłaca. Trzeba mieć coś z głową, żeby nie wiedzieć co się bardziej kalkuluje tylko po co robić takie zamieszanie.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj