czarnyyyy

Members
  • Ilość treści

    787
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Posty napisane przez czarnyyyy


  1. Ciężko znoszą suszę,bo jest tam dużo azotu i wtedy może przypalać, dlatego ja uważam że lepiej nie dawać tego za dużo, a uzupełnić nawożenie potasem. 

    A czemu nic nie rośnie? Może dlatego,że nawozów żadnych nie dają. U kolegi na części pola osad był wywieziony trzy lata temu i do dziś widać różnicę, zwłaszcza tam gdzie dużo tego było.


  2. U nas w oczyszczalni to nawet częściej niż co 3 lata nie pozwolą,a z reguły nawet 4. Zależy co pokaże badanie gleby. Jeśli chodzi o kukurydzę to na tym polu nigdy byśmy się nie spodziewali,że tak może ona wyglądać. Co daje osad to widać przy bokach, bo przy rowie i przy drodze nie stosowaliśmy i jest nawet nie w połowie taka wysoka.


  3. Musisz popytać u siebie w oczyszczalni, bo my to załatwialiśmy w naszej okolicznej. Nie każda oczyszczalnia ma osady, które mogą być stosowane na polach uprawnych,ale najlepiej u siebie spytać. 


  4. Osad jest mieszany z wapnem w oczyszczalni i jest taki ciemny, raczej nie za gęsty. Dawkowanie oni dobrali w zależności od zasobności stanowiska i potrzeb nawozowych rośliny, która będzie siana. Dawkowanie to było coś koło 20 ton na hektar. Osad dostajemy za darmo przywieziony na pole. Warunki to wysokie pH pola, duże kawałki, blisko oczyszczalni oraz to że trzeba go szybko rozrzucić i przykryć. Zdjęcia kukurydzy w mojej galerii. Stosować można pod wszystkie rośliny poza warzywami oraz takimi roślinami z których przetwarzane są te części, które rosną w ziemi (buraki,ziemniaki).


  5. My w tym roku stosowaliśmy pod kukurydzę. Efekt jak najbardziej zadowalający. Obcięte nawożenie mineralne,a wygląda jakby wszystkiego za dużo miała. Oczyszczalnia badała ziemię, dobrała nawożenie w zależności od pH i zasobności gleby, a auta były ważone nawet. Z dokumentami to książka była do podpisania. 

     


  6. Ja do takiego traktora sprzedalem kuhna mastera 102 i facet jest zadowolony,wiec tego moge polecic. Lekko idzie w ziemi,ladnie kryje i sam w sobie jest lekki.


  7. Ja mam 6 miesięcy JD 6230 i już robiłem kilka testów na spalanie. Głównie mam ziemie III klasy, dosyć ciężkie w uprawie. Ciągnik tankowałem w stacji, więc duzych pomyłek nie powinno być. Na zaorania kawałka 22 ha zużyłem 340 litrów ON. Dodam, że Ursusem wychodziło podobnie. Ale w tym roku orka trwała dużo krócej i w dużo lepszych warunkach. Natomiast przy agregacie uprawowo siewnym na ha wyszło poniżej 6 litrów, gdzie już ursus nie mial szans. Mierzyłem tez spalanie przy podorywce to na hektar wychodziło ponad 9 litrów, gdzie przy wuja MF-ie (podobne ziemie i ten sam zrywacz) wychodziło mu ok 12 litrów.


  8. Króliki maja taki przewód pokarmowy,ze jak dostana za sucha pasze a nie będą miały wody to tracą apetyt, podobnie jak większość zwierząt. Wiec najlepiej jakby miały stały dostęp do wody. Natomiast, gdy damy np mokra zielonkę to muszą mieć dostęp np. do siana, lub słomy bo inaczej będą miały wzdęcia. A na tzw. parcha to najlepiej iść do weterynarza i kupić coś na świerzb + dezynfekcja klatek, karmidel itp, a następnie nie dopuścić do kontaktu z chorymi zwierzętami.


  9. @iron a mi kierownik z agencji z Poznania inaczej tlumaczyl. Mowil,ze parametry techniczne maja sia zgadzac,a jak biore drozszy ciagnik to moge,ale sam doplacam. Drozszy moze byc jak wezmiesz jakis lepszy wypas.


  10. Malo dokumentow wymagaja,mozesz splacic kiedy chcesz kredyt i minimalny wklad wynosi 20% brutto. To takie rzeczy,ktore mnie sklonily do wziecia kredytu z WBK. Juz kombajn mamy na ten kredyt i nie bylo zadnych jaj.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj