Karol I
-
Postów
284 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Odpowiedzi opublikowane przez Karol I
-
-
My na odłóg walnęliśmy ciężką talerzówkę z wałem za 3 dni orka nawóz agregat i pszenżyto na III i VI a na piasku żyto. Nie było czasu bawić się w opryskiwacz bo chaszcze były konkretne i teren też, a powichrzenia zbliżona do twojej Liloboot
-
-
Znam taki przypadek, że Bizona odpalali na zaciąg Golfem dwójką i dotąd go ciągali aż w Golfie spaliło się sprzęgło a kombajn i tak nie odpalił
-
My mamy takie widełki, są bardzo dobre i pomocne mimo tego, że mam jeszcze dwa tury i ładowarkę teleskopową. Normalnie są same widły, ale ostatnio brat w spawał tą rurę (szuka udoskonaleń), ale szczerze mówiąc było lepiej bez tej rury
-
Sąsiad kiedyś siał naszym siewnikiem Mazurem na talerzach to bardzo ładnie mu powschodziło
-
Jestem uczniem szkoły rolniczej i za dobre wyniki w nauce moja klasa dostała propozycję wyjazdu na 3-miesięczne praktyki do nowoczesnych gospodarstw w Niemczech (południowa Saksonia). Wszystko by było ok tylko termin jest od 1 lipca 2009 do 31 września 2009:( Czy może ktoś z was był może kiedyś na takich lub innych praktykach rolniczych??
U nas w szkolę też jedzie kilka osób na te praktyki. Sam bym też pojechał, ale tak jak mówisz termin jest do bani.
-
W Agromie widziałem za około 420zł zamiast kości z linką zakłada się kość z elektrozaworem i bez żadnego problemu przedni napęd załączasz jednym pstryknięciem palca. Mówicie że lepiej jest pociągnąć linkę i macie racje, bo prostsze rzeczy są lepsze, ale np. my założyliśmy nową kość z linką i nie działa to tak pięknie jak to wszyscy mówią, nieraz to musze pod ciągnik włazić żeby poruszać linką nad zaworem (kością)
-
Wymogi Wzajemnej Zgodności (cross-compliance)
Dzisiaj przyszła do nas z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informacja odnośnie cross-compliance. Wymogi wzajemnej zgodności będą nas obowiązywać od 1 Stycznia 2009 z
Obszaru A:
Ochrona środowiska naturalnego:
1. Ochrona dzikiego ptactwa
2. Ochrona wód podziemnych przed zanieczyszczeniami spowodowanymi przez niektóre substancje niebezpieczne
3. Zasady stosowania osadów ściekowych w rolnictwie
4.Ochrona wód przed zanieczyszczeniami powodowanymi przez azotany pochodzenia rolniczego
5. Ochrona dzikiej fauny i flory
Identyfikacja i rejestracja zwierząt
Jeszcze jest obszar B i C, ale one dopiero od 1 Stycznia 2011r.
Każdy z rolników dostanie te informacje (bynajmniej ja dostałem) być może wielu z was już je dostało :rolleyes:
Oto ta broszura Cross-Compliance
-
Widziałem u znajomego cyklon i był bardzo prosto zbudowany. Mała beczka o średnicy 40cm bez dna i przykrywki wysokość 35cm, z boku wlot, a w środku pod odpowiednim kątem w spawana blacha tak, że zboże lekko się zawirowywało i spadało w dół
-
Ja wybrałbym tura! Więcej nim można zrobić i jest bardziej bezpieczny od tego masztu. U nas w okolicy gościa przycisła taka wieżyczka, a nie jednemu poszła szyba tylna w kabinie.
-
Ile można wołać za usługę Casem 2388 z chederem 6m?
-
Wczoraj u nas znajomy wymłócił 7ha. jęczmienia, a dzisiaj sąsiad rzepak z pokosu zaczął młócić.
-
Moim zdaniem najlepszy napęd bocznej kosy to mechaniczny, chociaż hydrauliczny też wydaje się być dobry. Elektrycznego nigdy bym nie kupił.
-
Nie pamiętam jakiej firmy był ten stół, ale robiła go jakaś nie znana firma która ogłaszała się w Tygodniku Rolniczym. "Nie pamiętam" bo sprzedaliśmy kombajn razem ze stołem
-
My mieliśmy kosy boczne napędzane od motowideł wiec można było regulować prędkością Przez cheder szedł wałek, który napędzał kosę boczną zresztą widać to na zdjęciach. Za stół daliśmy 5tys.
http://www.agrofoto.pl/forum/Bizon-Rekord-...image22229.html
http://www.agrofoto.pl/forum/Bizon-Rekord-...image22120.html
-
To pewnie masz też luz na frezach. My w jednym MF mamy minimalny, ale tyle to nie przeszkadza. No jak i Frez wymienisz, wszystkie gałki i ten drążek z kulkami to w tedy luzu nie ma. A jak kupisz całą kolumnę to będzie to samo jak wszystkie części ze środka wymienis,z tyle że obudowę nie potrzebnie będziesz kupował. My też myśleliśmy że trzeba całą kolumnę wymienić a tu jednak nie
-
No ale tą 4 belkę to już ciężko się kładzie więc lepiej jest z przedłużką. Do MF nie mamy żadnej przeciw wagi i nawet przy workach z nawozem 500kg nic nie zaczepiamy z tyłu.
Chodziło mi o te ramiona co są przy kolumnie z lewej i z prawej strony do których są przykręcone drążki, a one to są raczej tam na tulejce a uszczelniacz to po to żeby olej nie leciał.
-
Wymieniasz drążek kolumny kierownicy( ten ze ślimakiem) wraz z kulkami i czaszą i do tego jeszcze te dwa frezy, uszczelniacze na pokrywach żeby wąs nie miał luzu, wszystkie gałki na drążkach, zalewasz przekładnie olejem i luzu nie ma, bo wszystkie części jakie znajdują się w kolumnie kierowniczej są wymienione.
Jeśli chodzi o tura to my posiadamy 3a jest on z hydraulicznym otwieraniem łyżki. Na stojąco (na chłopa) baloty (120x120) na 4 ułoży bez niczego ale na leżąc w piramidę z 4 jest już problem dlatego dokupiliśmy sobie przedłużke do tura i można kłaść 4 belkę bez problemu.
-
Jeśli chodzi o luzy w kierownicy w MF 255 to koszt 105zł jak coś to pisz na gg
-
My posiadamy suszarnie własnej produkcji na wzór Pederotti. Jej ładowność to 9ton mokrej kukurydzy, a palnik jest firmy Drzewicz o mocy około 600kW.
-
Teoretycznie to można ale praktycznie to chyba raczej nie np. jak w JD6620SE podnoszę pług i w tym samym czasie skręcam kierownicą to odraz pług zwalnia z poodnoszeniem.
-
Witam!
Mam problem w swoim MF-255 a mianowicie mam zbyt duży luz na kole kierownicy. Nie wiem jak sie do tego zabrać, ta przekładnia wydaje mi sie dość skomplikowana. Ktoś może robił już w swoim ciągniku z tą przekładnią?? Czy po remoncie zanikł luz i nadal sie będzie lekko kręcić??
Właśnie dzisiaj likwidowaliśmy luz układu kierowniczego w jednym z naszych MF 225
Wystarczy wymienić pionowy drążek ze ślimakiem, na którym znajdują się kulki z takim jajem. Cena tego to 105zł
Trzeba rozkręcić kolumnę z góry i z boku dekiel z lewej strony zdjąć. Jak nie ma luzu na frezie to luz można zlikwidować do zera.
-
Raczej nie, gdyż pompa w JD jest zbyt małej wydajności (około 60 l)
-
Uprawa kukurydzy
w Kukurydza
Opublikowano
Witam. Macie już może nasiona qq? Bo ja już dostałem z pjoneera i troszke się niepokoje. Po otwarciu worka pr38n86 co się okazało ziarno jest małe, drobne wygląda niczym poślad. Jednostka waży 15kg a nie jak w zeszłym roku 25kg co na masę 1000 ziaren strasznie mało, a odmiana pr39f58 jest w porządku grube ładnie ziarno.
Teraz pytanie czy te drobne nasiona będą tak samo kiełkować jak grube dorodne ziarno? Znajomy mówi że mogą mieć gorszy wigor i gorzej plonować. Czy ta odmiana się tak zepsuła czy to jakiś przekręt?