Aktis

Members
 • Ilość treści

  1348
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

319 Excellent

1 obserwujący

O Aktis

 • Ranga
  Zaawansowany

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Ja nie pisałem, że poprzednicy byli lepsi, czy gorsi. odniosłem się tylko jak widzę te drożyznę jako obywatel. Czynników może być tego wiele. Ale ubogi Polak odczuje to bardzej niż bogaty kuzyn z zachodu.
 2. w swiecie może i też drożeje. Ale czy tak samo? Poza tym po tych podwyżkach ludziom na zachodzie będzie brakowało na codzienną porcję szynki, a w Polsce - na codzienną porcję chleba (to tak symbolicznie, by pokazać problem)
 3. Aktis

  Koronawirus

  przed covid nasza służba zdrowia też potrafiła uleczyć tylko tych co i bez niej by przeżyli. Chyba że masz kogoś z rodziny pracującego w służbie zdrowia lub zapiszesz się do orfynstora na kilka prywatnych wizyt. To może jeszcze.
 4. Aktis

  pszenżyto sekret

  gazu z łupków szukają pewnie :)
 5. Aktis

  Koronawirus

  u mnie w domu póki co jedna na cztery zaszczepione osoby ma obiawy i pozytywny wynik testu. Póki co jeszcze nie koniec i ten bilans może się zmienić. Ale póki co jest tak.
 6. Aktis

  Koronawirus

  wczoraj tu pisałem o tym, że zaszczepieni nie podlegają kwarantannie. Dziś rano dzwoniła osoba z sanepidu i stanowczo powiedziała, że zaszczepieni mają funkcjonować normalnie. Zaraz po tym telefonie zgłosiłem się wolontaryjnie na test covid'owy. Właśnie dostałem wynik - dodatni. Ile osób mógłbym zarazić gdybym nie ograniczył wyjść na zewnątrz (nie każdy może sobie na to pozwolić; szczególnie jak pracuje fizycznie i wśród ludzi).
 7. Aktis

  Koronawirus

  tylko jaki to sens. Ja mimo, że zaszczepiony, to dziś temperaturka 38+C plus trochè trudniej z oddychaniem (bez dramatu). Myślę, że jakbym jutro poszedł na test, to bym miał duże szanse na pozytywny jego wynik. Reszta póki co bez objawów jeszcze. Syn jeździł jeszcze dziś do szkoły (od jutra załatwione z dyrekcją, że może zostać w domu bez zdalnej nauki). Córka dalej jeździ na wykłady i ćwiczenia (w salkach ćwiczeniowych ponoć są upchani jak śledzie). Powinna siedzieć w domu, ale kto jej zaliczy te ćwiczenia (nie jest na izolacji, nie jest na kwarantannie). i nie chodzi mi o użalanie się tu, tylko martwi mnie ten brak zdrowego rozsądku u władzy. Co innego jak zaszczepiony ma okazjonalny kontakt z zakarzonym, a co innego jak z nim mieszka.
 8. Aktis

  Koronawirus

  te działanie niby prewencyjne są czasami wątpliwe. Teraz syn, 1 klasa, przyniósł ze szkoły coronovirusa (wynik testu pozytywny). Reszta rodziny nie podlega kwarantanie, bo zaszczepiona. Jakby zaszczepieni się nie zarażali i nie przenosili wirusa.
 9. a rolnik ryvzałtowy dziś może mieć regon, czy nip? chyba nie, ale mogę się mylić.
 10. jak to czytam, to mam wrażenie, że żyję w patologicznym kraju. Będąc rolnikiem z produkcją roślinną, muszę mieć oprócz pesela, numer gospodarstwa, mumer w weterynarji, numer w sanepidzie, numer w piorin'ie; czy coś jeszcze? czy ktoś wie jak to jest w sąsiednich krajach z tymi numerami?
 11. co ma weterynaria do zboża? do faktury na paliwo (do akcyzy) wystarczy pesel. W ARiMR nie potrzebowali Regonu. Może kiedyś było coś inaczej (mój ojciec miał regon), ja nie wiem po co to.
 12. można też zakopać grubszy kabel aluminiowy i będzie taniej.
 13. Regon, nip po co jeśli ryczałtowiec? weterynaria tez nie potrzebna jesli niecplanuje trzymać zwierząt
 14. Podgrzewanie żaby w garnku. Żaba (rolnik) będzie siedziała aż się ugotuje.
 15. Aktis

  Byczki simental

  jak to się opłaci jak cielak 2 tysiące? Chyba, że się zakłada, że cena będzie tylko rosła.
×
×
 • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj