Skocz do zawartości

ZosiaSamosia

Members
 • Zawartość

  331
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

104 Excellent

10 obserwujących

O ZosiaSamosia

Profile Information

 • Płeć
  Kobieta

Ostatnio na profilu byli

3003 wyświetleń profilu
 1. VAT w rolnictwie

  Różnie można zinterpretować fakturę. Jeśli coś jest nie jasne dociekają. Tutaj sama faktura jest już potwierdzeniem przelewu który nastąpił, przed wydaniem towaru. Co do potrąceń z faktury za mleko to na takich powinno byc napisane że zapłacone jako kompensata z faktury i nikt nie ma wątpliwości.
 2. Dziewczyna na gospodarkę

  Meg masz dużo racji w tym co piszesz. Tylko czy te "aż" to jest naprawdę takie "aż"? Ja wiem że to trzeba lubić, ale można też polubić tak zwyczajnie dla kogoś. Trzeba być poprostu otwartym... a nie ślepo gonić swoje wyimaginowane ideały ;)
 3. Dziewczyna na gospodarkę

  Każdy żyje jak chce i podejmuje decyzje jakie chce. Tylko postaw sie w stytuacji gdzie będziesz skreslona przez kogoś tylko powtarzam tylko dlatego że masz gospodarstwo. Możesz zmieniać koła w samochodzie (ja też umiem) zadna filozofia. Ale wielu rzeczy bez faceta nie zrobię.
 4. Dziewczyna na gospodarkę

  I dokładnie tutaj kończy się ta zakichana nasza niezależność!
 5. Dziewczyna na gospodarkę

  Meg....Mogę Ci mnożyć przyklady gdzie najpierw dziewczyny a potem żony rolników pracują na etatach jako: nauczycielki, pielęgniarki, urzędniczki czy ksiegowe. Fajnie wspierają mężow w ich profesjii, naprawdę. To w niczym nie koliduje. Rzeczywiście gdyby mąż zachorowal czy zmarl to byłby pewien problem aby gospodarstwo funkcjonowało dalej. Zresztą ja sama miałabym problem gdybym została sama, chociaż pracuje w gospodarstwie. Nie wolno kogoś skreślać jeżeli ma gospodarstwo, bo czasy się zmieniły. Dam Ci taki przykład: mój mąż miał dziewczynę w swoim wieku (są odemnie deko starsi) dziewczyna po skonczeniu szkoły średniej miała wizję że skończy studia (fajnie) wtedy zbudziła się w niej księżniczka bo skoro ona studiuje to przecież nie będzie żoną rolnika! No i co? Dziewczę wróciło ze studiów, a że w głowie pusto to etat ma na kasie w markecie. Męża miała (księcia z bajki) już go nie ma, odszedł do innej. Więc może te księżniczki zaczęłyby poprostu myśleć inaczej niż szkapy z klapkami na oczach.
 6. VAT w rolnictwie

  Teraz zatrybiłam. Czyli w rzeczywistości zapłaciles 100 a fv masz na 110? Szkło mam zbite w telefonie i myślałam że za części 110. Ale nie ważne. Do takiej faktury nie potrzeba jest potwierdzenia przelewu. Bo już kwota wymagana została zapłacona. To tak jak zaplacono gotówką.
 7. VAT w rolnictwie

  Zapłacono przelewem czyli w czasie przeszłym. Nie ma notatki że musisz coś dopłacić. Zresztą przy zakupach internetowych masz potwierdzenie zamówienia i tam też jest ujęta kwota jaką musisz uiścić aby otrzymać towar.
 8. VAT w rolnictwie

  @danielhaker na fakturze masz pozycję pozostało do zapłaty i tam jest kwota 0.00 więc nic nikt tego nie będzie drążył.
 9. Dziewczyna na gospodarkę

  Meg ja Cię bardzo szanuje, ale powiedz jak inaczej nazwać dzisiejsze dziewczyny? "Księżniczki" to i tak dosyć słabe określenie. Jak nazwać dziewczynę która na samo hasło "mam gospodarstwo" ucieka nie dając szansy drugiej osobie? Wiesz jak wyglada praca w gospodarstwie, i wiesz że nie zawsze kobieta też musi tam pracować. Może mieć inne zajęcie, może się spełniać zawodowo nic nie stoi na przeszkodzie. Odpowiedz mi jeszcze czemu te księżniczki nie mają w sobie na tyle empatii żeby to zrozumieć. ;)
 10. Singer

  Stolik, toaletka, kwietnik i dużo innych funkcjonalnych i dekoracyjnych mebli można z tego stworzyć. Zależy na ile ktoś jest kreatywny. A naprawdę dużą wartość bo sentymentalną, mają kiedy odnowione stoją w domu i patrząc na nie, widzisz mamę czy babcię jak siedzi przy niej i szyje. Ja to zawsze miałam sentyment do takich "gratów". Piękne.
 11. "Rolnik szuka żony"

  Rzecz dla wiewiórki nie do pomyślenia, znaleźć w życiu orzech nie do rozgryzienia. Gdy Diabeł namawia do grzechu Anioła, oj smaży się w kotle czarna smoła, Gdy zaś Anioł Diabła namawia w tym duchu pławią się oni w różowym puchu.
 12. "Rolnik szuka żony"

  Sama w taką noc to nie do wiary, sama w taką noc Ty już za stary (?), sama w taką noc oj żebyś radę dał.... Coś czuję, że z Ciebie to diabeł w smerfiej skórze
 13. "Rolnik szuka żony"

  No ale wiesz ja tylko tak..... zartowalam. A on to na serio. O mamusiu.... Co to będzie!
 14. "Rolnik szuka żony"

  Ja już nie chce tego krokodyla, tylko aby jemu się nic nie stało.
 15. "Rolnik szuka żony"

  Hehe.... Że zechce mnie na Smerfetkę. I co i nic. Nieba miał uchylić a ja tylko krokodyla chciałam. A on? Gdzie? Uciekł....
×