Skocz do zawartości

Adrian_K_90

Members
 • Zawartość

  649
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

59 Excellent

O Adrian_K_90

 • Ranga
  Zaawansowany

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Mazowsze

Ostatnio na profilu byli

3359 wyświetleń profilu
 1. płodozmian w zbożach

  Nikt nie mówi, że teraz, ale ogólnie na przyszłość.
 2. płodozmian w zbożach

  Po pszenżycie jeśli masz zamiar siać kukurydzę, to idealny moment aby siać poplon. Motylkowe np. są idealnym przedplonem pod wszystko i dobrym przerywnikiem monokultury.
 3. Pszenżyto ozime i jare

  Zbyt duża wilgotność, i zbita ziemia. Czy nie jest bardziej żółte po śladach kół, lub na placach gdzie mogło być kilkakrotnie przejechane przy jakimś nawracaniu? Lub podeszwa płużna. Ja mam podobnie w miejscu gdzie przejechałem kilak razy agregatem by wyrównać bruzdę przy miedzy.     Jeśli musicie z jakiegoś powodu opóźnić siew, to ile zwiększacie obsadę? Czy może jednak nie zwiększacie? Jakie teorie na ten temat? 
 4. Wałowanie zboża po siewie

    Jak chcesz ograniczyć erozję wietrzną, to ograniczaj wiosenne siewy. Orka zimowa pod siew wiosenny, też przyśpiesza erozję. Ogranicza zaś zostawienie poplonu na całą zimę 
 5. Jakie poplony na kiszonkę?

  Pszenica to chyba nie za bardzo na kiszonkę, a obornik czy wapno to można już dawać. Tylko nie razem. Jak chcesz wyobornikwać i wywapnować to teraz daj wapno, wymieszaj z glebą a obornik na wiosnę. Szczerze to przy regularnym nawożeniu obornikiem nie zauważyłem różnicy czy był dawany jesienią czy na wiosnę. Niektórzy nawet twierdzą, że wiosenna orka służy kukurydzy bardziej niż zimowa, bo ziemia się szybciej ociepla, i jest mniej zbita.   
 6. Pszenżyto ozime i jare

    Ja wałuje wszystkie zboża. Zawsze. Wschody są równiejsze, pole jest równiejsze, i kamienie potem nie stanowią problemu. Można kosić niżej, można ściąć na kiszonkę jakby zaistniała taka potrzeba. 
 7. Odmiany pszenżyta ozimego

  Zna ktoś może odmiany pszenżyta dobre do siewu na kiszonkę dla krów? Takie co by dało sporo zielonej masy i było odporne na pleśń śniegową. 
 8. Ktoś ma? Używa? Jakie ma opinię? Szczególnie interesuje mnie tytan 18, ale nie słyszałem za dużo informacji o nim jak i o całej serii.  
 9. Kukurydza

  Kolby obgryzione przez....? Właśnie. Przez co?
 10. Montbeliarde

  Takie krzyżówki to loteria. Nie przewidzisz jakie cechy się będą dziedziczyć. Kiedyś tak rodzice krzyżowali, ale obecnie wolę iść w czystą rasę montbeliarde.
 11. Śmieci w kukurydzy.

  Taki oto widok zastałem na polu. Po prostu nóż się w kieszeni otwiera.
 12. Jakie poplony na kiszonkę?

  Mieszanka Gorzowska to trochę drogi i zbyt ryzykowny interes na VI klasę, ale po ścięciu w maju odrośnie i nie musisz przesiewać. Ewentualnie zasiej żyto z wyką ozimą, a po ścięciu zasiej grykę. Możesz ją potem też skosić na kiszonkę, albo nawet zebrać na ziarno. 
 13. Samosiewy po gryce ściętej na kiszonkę.

  Jak widać nawet w pełni zielona gryka ma już dojrzałe ziarniaki. Jak zdąży urosnąć przed zasiewem zboża to będzie jeszcze z niej poplon na przyoranie. Ciekawe ile ziarniaków trafiło do kiszonki, i czy będzie rosła w przyszłości jako chwast po wywożeniu obornika.
 14. Gryka

  Talerzówka, a potem jak się zazieleni orać w dogodnym sobie terminie. Jak masz problemy z przesuszaniem się gleby to orkę wykonaj przed samym siewem ozimin, albo spróbuj uprawy bezorkowej. Chociaż ona nie każdemu wychodzi. 
 15. Gryka na kiszonkę.

  @extrabyk a z tym zapylaniem to nie byłoby jakiś chętnych pszczelarzy do współpracy? Gdyby postawić kilka uli to procent zapylonych kwiatów powinien wzrosnąć.  
×