MichaPolskafarma

Members
 • Ilość treści

  265
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

14 Good

3 obserwujących

O MichaPolskafarma

 • Ranga
  Zaawansowany

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Okolice Kalisza,Koźminka Wielkopolska

Ostatnio na profilu byli

3312 wyświetleń profilu
 1. Rocznik 2015 i przy siewniku nic nie ruszane. A szerokość taka bo był brany na program a do tego były obawy ze 3m będzie za ciężki i faktycznie były słuszne bo ma problemy z pełnym. Do tego większość działek mam wąskich.
 2. 270 szerokości, waga pustego zestawu około 1200kg. Z uciągiem bez problemu a z podnoszeniem ciężej, pełny rozłożony nie ma mowy podnieść. A to akurat na zdjęciu tak wyszło ale też głęboko teraz nie robię byle lekko wyrównać na tych piaskach.
 3. Siewy owsa zakończone. Teraz tylko obornik, orka i czekać na kukurydze
 4. Trochę go szkoda ale na 15 arów nikt mi nie przyjedzie. Kosa trochę niżej jak kolby i tylko te cienkie łodygi i liście idą. Jak już ogarnąłem jak kosic to nawet jakoś dużo kolb nie gubił.
 5. Zostało 15ar kukurydzy której nie skosiłem na kiszonkę to chociaż na ziarno się zbierze. Po 2 rzędy, minimalne obroty bębna i klepisko prawie na sam dół to nawet ziarna nie kruszy i wszystko wymłaca.
 6. W tej tylko burty do wymiany i rama zgięta ale tak to rama i podłoga zdrowa i hamulce też działają. Ta z tego co ojciec mówił rok 76 odkupiona z PGR. Ojciec 200km ją prowadził na kołach.
 7. I tak to powoli idzie :D przydał by się remont ale przy dzisiejszych cenach stali to tak nie zbyt się widzi szczególnie że tylko nią po polnych się jeździ.
 8. MichaPolskafarma

  Ursus c360

  Wożenie obornika pod żyto hybrydowe, w tym roku kws trebiano. Zobaczymy co z tego wyjdzie 😁
 9. MichaPolskafarma

  Filtr Sędziszów

  Filtr po 30mth, pierwszy raz się spotkałem żeby z filtra tak leciało.
 10. Też myślałem żeby zrobić skrzynkę ale tak naprawdę to większość ziemi u mnie to piach gdzie nawet za głęboko wchodzi aż pole jak po pługu wygląda. Trochę też jest skrzywiona na przednim rzesz talerzy ale ścierniska jeszcze obrobię.
 11. Trochę popadało także przerwe w koszeniu można wykorzystać na talerzowanie :D talerzówka wyciągnięta po 10 latach z pokrzyw, założone nowe talerze i łożyska, teraz pasowało by tylko wyczyścić i pomalować.
 12. Pierwsze prasowanie słomy w tym roku, co by nie mówić pszenica Arkadia w słomę obrodziła a z ziarnem jak na te ziemię jestem zadowolony. Z około 1.60 ha czubata d44 z burtamo 50+50 i czubata d47, bel jest 55 jak na sipme dobrze zbitych (palców się nie wsadzi)
 13. MichaPolskafarma

  Pszenica Arkadia

  Przy aktualnej pogodzie może z początkiem sierpnia pójdzie pod kose, ziarno w kłosie najgorzej nie wygląda ale jedyne czego jestem pewny to słomy bo koło 1.30 ma
 14. Drugi pokos zakończony, teraz zestaw czeka na żniwa
 15. Faktycznie są przykręcone do kostki, myślę że da radę to wyregulować bo teraz za bardzo szarpie przy starcie i końcu
×
×
 • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj