adam85235

Members
 • Ilość treści

  235
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Posty napisane przez adam85235


 1. Panowie co mogło być przyczyną tego, że moja pszenica kompletnie gęstości nie miała, odmiany to Julius, zeppelin, skagen, białko w granicach 15, gluten powyżej 30 a gęstość 60-70, dodam iż agrotechnika raczej była poprawna ponieważ zależnie od stanowiska nawet 10ton z ha wychodziło :wacko:


 2. Nie wiem jak zadziała aviator w dawce 0,7l ale raczej powinieneś być zadowolony. U siebie na części pszenicy T1 zrobiłem Aviator'em 1l i Talius'em 0.25l, efekt rewelacyjny jak narazie nie widać żadnych chorób, dodatkowo przedplonem była pszenica, natomiast Capalo w dawce 2l przepuściło mi prawdopodobnie septorioze ( lub jest to efekt przymrozków po zastosowaniu medaxu). T1 robiłem 15-17.04.2014r, teraz jak pogoda się poprawi to trzeba jechać już z t2.


 3. Każdy wie jaka w tym roku jest pogoda i stąd następujący problem: jaki może być skutek po zastosowaniu Adob Cu po wykształceniu pierwszego kolanka, dodam że ma to iść wraz z fungicydem, regulatorem oraz pozostałymi mikroelementami.


 4. Z tego co piszesz wynika ze środki nie warte swej ceny. Ochrona kłosa hmm nie wiem nawet o co chodzi.

   

  O co ci chodzi z tą wartością ceny. A t3 wygląda następująco, gdyż w ubiegłym roku jeden zabieg na ochrone kłosa w moich warunkach był mało skuteczny a po drugie podczas kwitnienia zbytnio nie zaleca się dawać potasu na poprawę parametrów a po wykłoszeniu już można, wiec w czym problem.


 5. @jacek472 żeby plon był naprawdę przyzwoity to polecam

  T1 Capalo 2l

  T2 Seguris 1l

  T3 przed samym kłoszeniem pójdzie 300g tebukanazolu a po całkowitym wykłoszeniu tak do 2tygodni od zabiegu tebukanazolem Osiris w dawce 2l (zabieg podzielony żeby dać potas dolistnie)

   

  lub

   

  T1 Aviator 1l + Talius 0.3l

  T2 Fandango 1l

  T3 tak jak powyżej

   

  Koszt to około 550 i 600zł.

  Na swojej pszenicy zastosuję te dwa warianty i po żniwach będzie więcej wiadomo :)

×
×
 • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj