Bartek72511

Members
  • Ilość treści

    2203
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Posty napisane przez Bartek72511


  1. Dokładnie , nie ma jednego ustawienia , my suszymy Mecmar D24 , jak wiosna suszyliśmy z rękawów to gdzieś 55 mieliśmy ustawione , susząc w żniwa ( tylko u nas była susza , ziarno było drobne i wilg z pola po 22-24 procent ) to zeszliśmy nawet do 48 , a ta sama kukurydza wrzucona w rękaw i suszona w grudniu potrzebowała już 51 stopni . Zawsze trzeba to sobie doregulować , nie są to wielkie skoki ale te kilka stopni w tą czy w tą trzeba przestawić .


  2. Według mnie podróbka. Roślina wizualnie też wyglądała zupełnie inaczej jak innych lat .Fakt , że była u nas potężna susza , plony mizerne , cały nasz rejon osiągnął może z 6 ton , ale miałem ją również w innych latach z suszą i nigdy nie zawodziła. Miałem również zrobione poletko odmianowe we własnym zakresie , było tam z 10 odmian z Pioneer , i tam też wyszła zdecydowanie najgorzej .


  3. Nie o to chodzi w głównej mierze . Ogólnie to byłem zagorzałym Pioneerowcem , praktycznie 100 procent zasiewów to była ich kukurydza a sieje około 150 ha . W głównej mierze od 4 lat była to 9241 , i jak to w słynnym filmie było " kiedyś bym sobie dał za nią rękę uciąć ..." , według mnie nie było bata na tą odmianę , plony zawsze super . W tamtym roku przyjechała z UA , już od samego początku coś nie grało , ziarno w dziwnym kształcie , ale sporo siejemy po ludziach i wiem, że nawet z okrągłego ziarna denta urośnie . Typowo była nie ta odmiana , przy zbiorze 9241 zawsze był duży hałas w kombajnie bo kolby twarde a w tym roku nic , plon tragiczny . nie mówię że wszystkie odmiany tak robią ale ja się zraziłem i nie chce widzieć więcej , jednostki kosztują potężne pieniądze , i nie będę ryzykował gdzie firmy nie poczuwają się do odpowiedzialności .

    • Like 1

  4. tomi1349 napisał:

    Dnia 23.12.2023 o 07:34, Bartek72511 napisał:

    Przede wszystkim to mogę powiedzieć , nie nakręcaj się . Nie wiem w jakim budżecie planujesz zakup , ja planowałem gdzieś do 70 no może 80 jakby się trafił jakiś ładny . Pojechałem oglądać do handlarza , 25 sztuk na placu wszystkich marek , i dosłownie każdy przypominał szrot , belki spawane , nieraz całe mocowania , zaczepy , jednym słowem koszmar . Nie wiem , może ja źle trafiłem czy coś , albo komuś nie przeszkadza , że jest kilometr spawu na każdym ale ja akurat szybko ze zmiany opryskiwacza się wyleczyłem . jeśli w podobnych pieniądzach szukasz to według mnie na pierwszym miejscu stawiaj na stan maszyny a potem na markę 

    Można wiedzieć u jakiego handlarza byłeś i w jakiej miejscowości?

    Aukcje są ze strzelna , na fotkach niby wszystko ładnie . Wybór spory , ale żadnej sztuki która w znacznym stopniu nie była spawana .


  5. JOHNDEERE5080M napisał:

    Witam.

    Potrzebuje informacji na temat używanego opryskiwacza kuhn blanchard 2700l.

    co o nim sądzicie czy warto się nim interesować czy jest awaryjny na co zwrócić uwagę przy zakupie.

    Przede wszystkim to mogę powiedzieć , nie nakręcaj się . Nie wiem w jakim budżecie planujesz zakup , ja planowałem gdzieś do 70 no może 80 jakby się trafił jakiś ładny . Pojechałem oglądać do handlarza , 25 sztuk na placu wszystkich marek , i dosłownie każdy przypominał szrot , belki spawane , nieraz całe mocowania , zaczepy , jednym słowem koszmar . Nie wiem , może ja źle trafiłem czy coś , albo komuś nie przeszkadza , że jest kilometr spawu na każdym ale ja akurat szybko ze zmiany opryskiwacza się wyleczyłem . jeśli w podobnych pieniądzach szukasz to według mnie na pierwszym miejscu stawiaj na stan maszyny a potem na markę .


  6. Grzesiekk92 napisał:

    Bartek 72511 w standardzie masz wycieraczkę z prawej strony. To rozumiem że masz wersję activa? Czuć w T145 że brakuje jej trochę mocy w stosunku do masy?

    tak , my mamy active , ale wycieraczki nie ma . Wydaje mi się , że nie , jednak jakbym brał to jako główny ciągnik to na pewno bym zaczekał za 175 , większy silnik i za rok , dwa czy 5 będziesz potrzebował mocniejszego to masz większe pole do czipa . U nas ona głównie chodzi z ładowaczem , rozrzutnikiem 17m3 i siewnikiem do qq także dla mnie w sam raz bo więcej mocy mi nie potrzebne ale zależało mi na dużej wadze . Valtra T145 i T255 wygląda identycznie , nie ma opcji że na placu odróżnisz jeśli na znaczek nie spojrzysz . osie , podnośnik Itd jest kompletnie to samo , a sprzęgło i skrzynia ciężko mi powiedzieć , ale podejrzewam że w jakimś stopniu mogą się różnić.


  7. i trzeba dodać że valtra naprawdę fantastycznie skręca jak na swój gabaryt . na pewno zwrotniejsza jest nawet od nh t6.155 w 4 cyl którego mamy . w Arionie 630 jest jeszcze jeden problem , jeśli myślisz o czipie to średnio w claasie .630 ma inną , słabszą przednią oś względem większych braci i sam handlowiec stwierdził że to będzie pierwsza rzecz która się po czipie ześrutuje .


  8. Grzesiekk92 napisał:

    Witam

    Dwa ciągniki jak w temacie. Cena ta sama, wyposażenie bardzo podobne. Który według użytkowników lepiej wybrać?

    identyczny dylemat miałem wiosną , jednak postawiłem na Valtre . Według mnie jeśli chodzi o komfort , w sensie amortyzację osi i kabiny to bije Claasa o głowę , ta poduszka na osi super a zarazem bardzo proste rozwiązanie . Nie rzucam sobie tak tylko opinii bo mam też w gospodarstwie Ariona . Valtra oszczędna w paliwie , największa i najcięższa z traktorów o tych mocach silnika . Valtra wiosna w podstawie wychodziła około 425 , versu z navi to dopłata 80 czyli 500 netto na stopniowej skrzyni .


  9. jacus napisał:

    1 godzinę temu, mirekcich napisał:

    Właśnie że "na " .... nie pajacuj juz ...

    wiekszego pajaca od ciebie to trudno znalezc.

    1 godzinę temu, v11 napisał:

    1,3 za l weź kolego sprawdź  nic mi do tego ale coś nie tak 

    podejrzana cena-cos z jakoscia nie tak.

    u nas kukurydza rosnie ja szalona- pare razy ostatnio mocno popadalo.. do pierwszego przymrozku pewnie pociagnie.

    Ja zamawiałem na początku sierpnia to 1,65 brutto , co daje 1,34 netto także cena jak najbardziej realna w odpowiednim momencie . teraz ostro poszedł gaz w górę .


  10. Dnia 5.09.2023 o 10:14, fabio napisał:

    czytam ze inni sieja po 65 tys i zbieraja po 10 t moze i to dobra metoda

    Wszystko zależy na jakich ziemiach się gospodaruje. Jak ktoś ma 1-3 to nie ma tematu. My mamy 4-6 , i na piachu , że piachu to schodzimy na 60 tysięcy . Na dobrych kawałkach 78-83 . Dużo też idzie czy kukurydza fix czy flex . Miałem 3 lata temu DKC 3939 , ziemia 4 klasa, gliniasta, po siewie przeszła potężna ulewa i zrobił się beton. Wysiew 83 , wzeszło optymistycznie może 60 tys. Koniec końców plon wyniósł ponad 15 ton przy wilg 32% . Według mnie i wielu osób, jeśli odmiana flex a ziemia 5-6 klasa to przerzedzać, nie ma sensu siać 80-85 .


  11. Witam . w związku , że zwiększamy areał zasiewów facelii u siebie i w okolicy , zaczynamy rozglądać się za jakimś petkusem . Na razie czyścimy wialnią sitową , jakość jest super ale brakuje wydajności bo realnie można przyjąć, że wylatuje nam około 150 kg czystego materiału na godzinę . Zacząłem przeglądać na olx petkusy , jednak jest sporo modeli , 523,531,541 itd i z tego co widzę to nie leci to jakoś po kolei , w sensie 541 wygląda na mniejszy od 531 . Szukałem w internecie informacji ale nie mogę nic znaleźć o parametrach poszczególnych modeli . Który model jest największy ? Czy do drobnonasiennych używacie dryjerów czy nie ? jaka jest realna wydajność tak jak w przypadku facelii ? który model będzie najlepszym wyborem ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj