Damiankoss199495

Members
  • Ilość treści

    92
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Posty napisane przez Damiankoss199495


  1. Tak, zrezygnuje. Lepiej jest dać pod korzeń tak jak mówisz. W tamtym roku tak zrobiłem, a w tym coś mnie podkusiło. Oby nie było przypaleń. Które błotniki masz na myśli ? Przy tej kukurydzy uzyskiwałem 16hm/h bo zdjęcie robiłem przed siewem.nie nie połamałem. Tylko w nie których miejscach delikatnie mogłem najechać na rządki, ponieważ sieje Landinim 8880  evolution z oponami o szerokości  520. W tamtym roku pryskałem kukrydze równą przedniej masce, ponieważ miała nie dobór fosforu i nie było dużych uszkodzeń. Akurat mam regulowane rozstaw kół i jest jak najwęziej się da, ale małe zjechanie i można uszkodzić. Sądze, że uszkodzenia jakie spowodowałem to około 1% wraz z przecokami( końcem pola xD). Dodam, że rozsiewałem na 24m tak jak i pryskam opryskiwaczem.

     

     


  2. http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/585665-kukurydza/ ja tą nawoziłem w sobote mocznikiem w ilości 100kg/ha na suche rośliny przed deszczem. Przed siwnie również 100kg/ha. Jak na razie nie ma mnie w domu, więc nie wiem czy przypaliło. A co do wiazdu to zależy wszystko od sprzętu. Wiadomo, że c-330 już bym w nią nie wjechał (chyba) ale ciągnikiem 80 konnym jest większy prześwit i spokojnie w nawet większej jeździłem, ququ odginała się ale nic jej nie było. Nie chwaląc się przy rozsiewie nawozu uzyskiwałem 16 km/h. Ogólnie pierwszy rok postawnowiłem nawozić pogłównie mocznikiem i ostatni chyba.. za duże ryzyko przypaleń i kolejne godzinny pracy, które nie wiadomo czy wgl przyniosą rezultat :) 


  3. hmm, jeżeli panuje m moim rejonie susza, nie padało od kwietnia prawie nic, to jaką dawka przyjąć Maistra ( min, średnią czy maxymalną) ? Dodam, że pola są bardzo zachwaszczone z perzem włącznie. 


  4. w sianokiszonce bd mial raczej ciężko. Ja swoja rp 200 bez rotora ciągam landinim 82km i daje rade, czy w słomie czy sianokiszonce. Kuzyn ma rp 200 z rotrem i nożamy to ciągamy fendtami 105 i 120 konnymi i one sobie w miare radzą przy maksymalnym ścisku bel w sianokiszonce. :) Więc raczej odpuściłbym na Twoim miejsu do Mtz.


  5. mam pszenice w fazie bbch 33-35. poszło około 110kg czystego N. Boję się o wyleganie, nie stosowałem nic, oprócz herbicydów. Co polecacie dać aby skrócić. Przy okazji jeżeli mogę takie co dać teraz na grzyby ? W pszenżycie mam podobną sytuacje, mogę to samo zastosować ? Pozdrawiam


  6. też się zastanawiam czy nie zasiać w sobotę paru hektarów. Pogody zapowiadają dość przyzwoite w dzień 15-20 stopni, więc gleba by się nagrzała. Tylko nie wiem czy dam rade zasiać wszystko (około 8h). Lepiej aby było zasiane w jeden dzień lub w małym odstępie, bo potem jedna robota przy opryskach itp. 


  7. hmm, co polecacie na pole klasy 5-6, które jest zawalone perzem. Tydzień temu został rozsiane nawozy i wymieszane agregatem biernym tak aby zniszczyć ten peż. W tamtym roku stosowałem innovate 240 plus shado 300 i bardzo dobrze się sprawdził(zero chwastów). Zbytnio nie przytrzymał kukurydzy. Dla porównania kolega w tych samych godzinach pryskał swoją kuku obok mojego pola  maisterem to wstrzymało na około 2 tygodnie. Na lepszej ziemi przez 3 tygodnie nie mogła się bujnąć. Efekt końcowy taki był, że wyrosła mu na 1,5 metra maksymalnie...  Dodam, że był to słoneczny dzień około 15 stopni w czasie pryskania. 


  8. Mocznik możesz podzielić na 2, ja tak robię tylko w pierwszej daję trochę więcej, drugiej 100kg. A co do tej soli w podsiewacz to zamień to lepiej na polifoskę jeżeli nie masz DAPu. Sól potasowa 10x bardzo zasala glebę i może być problem ze wzrostem na początku.

    Superfosfat to też pomyłka w podsiewacz bo wolniej się rozpuszcza i nam nie zadziała kiedy trzeba, najlepszym rozwiązaniem jest Polidap. Gdzie by nie wyczytać każdy zaleca fosforan amonu. A co do dawek to jeżeli gleba zasobna w fosfor wystarczy 100kg/ha Jeżeli nie to 150. 

    W zeszłym roku dawałem Polidap w podsiewacz 170kg/ha a dwaj sąsiedzi NPK i efekt był znacznie lepszy u mnie.

    Amofoskę najoptymalniej wysiewać 2 tygodnie siewem aby się sole wypłukały zanim siewki zaczną pobierać składniki z ziemi, zasada ta sama co przy soli potasowej, zwykle sieję bezpośrednio przed siewem i nic złego się nie działo.

    @kristofer85

    tego saletrzaku to nie bogato, potasu ok ale azotu pogłównie możesz trochę dosypać chyba, że był jakiś obornik

     

    no i teraz mnie zmartwiłeś, bo już nawozy mam zakupione i nie wiem co robić z tą solą.. chyba rozsieje ją pogłównie a do podsiewacza do poli lub amofoske corn. Mogę tak ? ;)


  9. Ja przedsiewnie zamierzam dać na około 6h amofoske corn 300kg/ha, a na 5h poli 6 200kg/ha plus mocznik 200 kg/ha i zastanawiam się czy dzielić ten mocznik w dwóch dawkach, przedsiewnie 100kg a potem 100kg na 4-6 liść. W podsiewasz wrzuce 100 kg soli potasowej na ha.  Dodam, że jesienią na większości było dane 30-40 ton obornika. Jak radzicie ?


  10. hmm, ale wykorzystanie mocy porównując fendta czy inne podobne klasowo marki do ursusa to niebo a ziemia. Naprawy w fendach są drogie, ale części te wytrzymują zdecydowanie dłużej. Jeżeli mówimy o 60+tysiącach złotych to ciężko kupić coś w ładnym stanie i z bóg wie jaką elektroniką. Ehr wychodziły od 90 albo w niektórcyh (chyba opcja) od 87. I uważam, że pada ona w sporadycznych przypadkach, a wygoda pracy jest nie do porównania. Ale każdy wybiera to co lubi i nikt tego nie zmieni. Możesz mieć pecha i w ursusa musisz wsadzić któryś tysiąc, ale to zależy oczywiście od przypadku.


  11. witam, co polecacie na dość spore zachwaszczenie w pszenicy, pszenżycie i życie. Miotła jest w bardzo dużej ilości w życie. Perzu dużo nie zauważyłem dodam, że przedplon to kukurydza. Siane wszystko było koło 10 października. Nie pryskane oczywiście jesienią. Pierwsza dawka azotu już poszła, 150 kg saletrosanu i na nie których plus 100 kg saletry. Proponowałbym podać mi kilka rozwiązań to może coś ciekawego bym wybrał. ;) 


  12. i naprawiaj co sezon ? To, że części tanie to jedno, a drugie, że nie wytrzymałe. Fendt to marka i renoma która mało, która firma ma. Mam u siebie fendt 612 (lata 80) zrobiliśmy nim cięzkiej pracy z 1000mth i narazie nic. Dodam, że ciąga on kipe o ładowności 18, a teraz 20 ton. Jedynie przed kupnem był do wymiany tryb z synchronizatorem biegu wstecznego. Koszt nowego 3 tysiące.


  13. na korpusie sprzegła jest okienko, które odkręcasz. Dostajesz się do sprzegła, która chyba się obraca i są tam dwie śruby. Widziałem właśnie jakiś post to, ktoś pisał, że do jakieś serii 600 wchodzi ponad 8 litrów oleju 10W. On kupował u korbanków. ;) zawsze warto zadzwonić i się spytać ile powinno wejść i jaki polecają :)


  14. o zaganówkach nie mam za dużo do powiedzienia. Pracaowałem pare lat temu na starej 3 z 360p i na tym moja historia się skończyła z tymi maszynami. hmm, z olejem to jest okienko do zaglądania. Odkręca je się i powinno znaleźć dwie śruby, jedna jest do wlewania a druga przelewowa. Tak kiedyś czytałem ale teraz dokladnie nie pamiętam. Tylko olej dobrej jakości Ci polecam i tam wlewa się chyba od skrzyń automatycznych (czerwony) atf. 


  15. Zwykła trójka odpada. Czwórka owszem. Zależy, który masz rok porodukcji to udźwig jest od 3 do 4 ton więc dość spory. Za to się ceni fendty. Polecałebym oczywiście trójeczke oracaną regenta, lemkena, kverlanda tym bardziej tylko ten ostatni troche cenowo boli. Nie długo sam takiego bd mógł testować i jak coś bd chodził w regencie 3x30 chyba:) Ale tak jakbym miał kupować typowo do fendta 308 to spokojnie 3x35, to jest ciężki ciągniczek plus jeszcze tur a silniki nie do zajechania  ;)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj