Skocz do zawartości

buyko

Members
 • Zawartość

  23
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O buyko

 • Ranga
  Nowicjusz
 1. PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

  Witam, czy ktoś z Kolegów dostał możliwość złożenia 3 - poprawki? Bo ja takową otrzymałem i jestem tym faktem z lekka zaskoczony. Pozdrawiam.
 2. PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

  również miałem taką samą sytuację - mieszkam w mazowieckim a większość ziemi mam w podlaskim. Wniosek złożyłem w podlaskim w Łomży zgodnie z rozporządzeniem i instrukcją.  Ciekawe czy kryteria punktowe będziesz miał warmińsko - mazurskie czy podlaskie?
 3. MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

  [quote name='lechu49' timestamp='1409329645' post='1420261'] Miałem podobnie, ślub 14.06.2014, wniosek oddałem chyba 12.06, czyli składałem jako kawaler- tak mi doradziła znajoma, która pisze wnioski zawodowo. Po paru tygodniach,miałem we wniosku poprawkę i osobiście udałem się do oddziału ARMiR z dokumentami. Wszystko oddałem, żegnam się z doradcą i wtedy Pani zobaczyła na moim ręku obrączkę . Okazało się, że moja żona musi złożyc praktycznie te same dokumenty co ja: zaświadczenie z Krusu, US, wnisoek też musiałem złożyć jako żonaty. Żona była przez krótki okres ubezpieczona w Krus jako domownik. Ostatecznie i tak się nie załapałem [/quote] OBWIESZCZENIE MINISTRA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI z dnia 14 sierpnia 2013 r.: "7.7) Pomoc może być przyznana osobie fizycznej także w przypadku, [b]gdy jej małżonek, przed dniem złożenia przez nią[/b] [b]wniosku[/b] o przyznanie pomocy, prowadził działalność rolniczą – pod warunkiem że...." To nie wiem czy zważywszy na ten punkt obwieszczenia Pani prawnie zrobiła wymagając dokumentów żony...przed dniem złożenia wniosku nie miałeś małżonki a tylko w takim wypadku konieczne byłoby złożenie dokumentów żony. Chyba, że złożenie poprawki jest nijako złożeniem wniosku na nowo ale to też wątpliwe. Tak więc jeśli przesunął środki i się załapiesz to będziesz miał ból głowy
 4. MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

  [quote name='adamk' timestamp='1409117494' post='1419034'] moim zdaniem to jest wlasnie ta kasa z mielioracji [/quote] Melioracja to były chyba środki krajowe, stąd zapowiedź była tak szybko - bez konsultacji z UE? Poza tym kwota też różna tu wychodzi ok. 92 mln. zł. a melioracja miało być 120 mln.
 5. MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

  [quote name='Fabian' timestamp='1409086493' post='1418941'] Więc gdzieś ok. 1000 miejsc w dół, nie za dużo.... [/quote] Dobre i tyle. W sumie razem z melioracją daje to ok. 2200 pozycji w dół czyli jak ktoś wcześniej pisał 10 tys. dostanie. Oby nie było to ostatnie słowo ministerstwa.
 6. MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

  [quote name='wernicjusz' timestamp='1408119592' post='1413456'] Zaczyna się panika Coś czuję, że w tym naborze więcej zrezygnuje niż te 17%. [/quote] nie jest to niemożliwe...obserwując podczas naboru ten pęd do uzyskania premii za wszelką cenę koledzy rolnicy mogli sporo nie do końca realnych rzeczy we wnioskach powypisywać...niektórzy mogą też się lekko zdziwić gdy zaczną szczegółowo analizować warunki wypłacenia premii. Podejrzewam, że taki zapis o konieczności ubezpieczenia przez rok w KRUS gdy się ma umowę o pracę i ciepłą posadkę w biurze może baaarrrrdddzzzoooo zdziwić [quote name='wojtyla28' timestamp='1408121717' post='1413477'] No to chyba nie ma co się martwić że jestem koło 12tyś na liście bo lista szybko się przesunie a jak kasy dołożą trochę to wcale gładko pójdzie [/quote] Ja jestem na 121xx pozycji i będę Ci gorąco kibicował abyś premię otrzymał...bo tym samym otrzymam ją i ja
 7. MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

  Czyli już na poziomie decyzji, które są już rozsyłane będzie wiadomo ile osób ewentualnie nie skorzysta z premii? Rozumiem, że w 2011 wszystkie wnioski zostały pozytywnie zweryfikowane...natomiast z moich wyliczeń wynika, że ok. 17 % rolników z tego naboru zrezygnowało z premii. Ostrożnie odnosząc te szacunki do obecnego naboru można stwierdzić, że ok 780 osób (założenie 10%) dołączy do listy wyłącznie z rezygnacji osób które są już pozytywnie zweryfikowane.
 8. MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

  Czyli tak de facto MR 2014 może wałkować się do marca 2015 roku. Dzięki za odpowiedź.
 9. MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

  Freetaxi a co się dzieje jak beneficjent decyzji nie przyjmie?? Gdzieś wpadło mi w oko że ok 10 - 15 % beneficjentów rezygnuje z premii. Wskakuje ktoś następny z listy czy dzieje się cokolwiek innego?? Jaki czas ARiMR ma na wysłanie decyzji i odpowiedź beneficjenta? Dzięki za odpowiedź!
 10. MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

  "Wszystkie niewykorzystane środki będziemy starali się przeznaczyć na premię Młodego Rolnika" - Zofia Szalczyk, wiceminister rolnictwa źródło: Agrobiznes, TVP 1
 11. MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

  Szanowni Koledzy, w Wawie kolejka do składania poprawek tak więc praca idzie pełną parą ale jeszcze podobno sporo wniosków zostało do przejrzenia...natomiast wszystkie są już punktowo uszeregowane w systemie. Próg na chwilę obecną wynosi 17,39 pkt. jest to pula z tymi dodatkowymi 120 mln. I co ważniejsze, przynajmniej w chwili obecnej w moim przypadku to, że nie można wykluczyć zwiększenia portfela. Pozdrawiam
 12. MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

  Szanowni Koledzy, jedno mnie zastanawia...bo nieraz była tu mowa że na zwiększenie puli środków potrzeba zgody Komisji Europejskiej itd. itp. a tu hop minister Sawicki jednoosobową decyzją przerzucił środki...tak więc skoro to takie łatwe to chyba powinniśmy być w miarę spokojni, że nie będzie przeszkód aby suma pieniędzy była jak największa! Na przykład 31 lipca kończy się nabór na zalesienie...może z tego programu również parę groszy zostanie na MR? I nie skaczmy sobie do gardła tylko kibicujmy nawzajem wspólnej sprawie - lekkie subiektywne spostrzeżenie. Pozdrawiam
 13. MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

  Szanowni Koledzy, w mazowieckim złożone ok. 3,5 tys. wniosków. Wszyscy pracownicy biura regionalnego zajmują się tylko MR - nawet Ci nie wtajemniczeni lub całe życie siedzący np. na ONW. Część wniosków porozwożona nawet do biur powiatowych. Stąd ta niekompetencja pracowników i przeróżne dziwne informacje od nich. Ja jeszcze mam nadzieję w zwiększenie koperty finansowej - nie uwierzę, że pogonią tylu ludzi tuż przed wyborami. A z tego co słyszałem są programy, których chociażby jeszcze nie wykorzystali nawet w połowie a każda zwrócona złotówka to nie tylko jej przepadek ale również naliczona do tego kara. Wnioski leżą na stole, zweryfikowane, ogrom pracy włożony...nic tylko brać i premię przyznawać z korzyścią dla obu stron. Pozdrawiam.
 14. MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

  [font=Arial, Helvetica, sans-serif][size=3]"W całej Polsce, z inicjatywy Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi powstało 17 Zespołów Ekspertów, które zaczęły pomagać rolnikom i innym beneficjentom Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w przygotowaniu uzupełnień lub wyjaśnień do złożonych wniosków o przyznanie pomocy, wypłatę wsparcia czy jego prawidłowe rozliczenie. Chodzi o wnioski złożone w ARiMR w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 oraz wnioski o przyznanie wsparcia finansowego wstępnie uznanym grupom czy organizacjom producentów owoców i warzyw."[/size][/font] za www.arimr.gov.pl Nie sądzicie Koledzy, że to dość ciekawa informacji w świetle naboru MR??
 15. MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

  Szanowni Koledzy składałem dziś ok 11.30 wniosek w Wawie. Kolejka od samego wejścia, poprzez schody i jeszcze dobre 10 m. do pokoju przyjęć z 45 może 50 osób czekało. Tak więc myślę, że 16k to jest minimalna liczba wniosków jaka wpłynie a chyba już nikt nie będzie zaskoczony jak osiągnie i 20k. Na szczęście byłem z małym synem tak więc sympatyczna Pani, którą pozdrawiam poprosiła mnie bez kolejki. Zagadnąłem czy istnieje możliwość zwiększenia puli na premię MR?Otrzymałem odpowiedź, że jest taka wola ARiMR, bo nijako sami są zaskoczeni popularnością i wielkością tego naboru, tylko nie wiadomo czy znajdą się na ten cel środki.Tyle z gorących doniesień. Pozdrawiam @DawidWawer za bezrobocie wg. moich obliczeń masz coś ok 2.85 pkt.
×