szymek7211

Members
  • Ilość treści

    6
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O szymek7211

  • Ranga
    Nowicjusz
  1. Tak, dokładnie chodzi o tą pozycję Jeszcze mam pytanie, czy biorą taki piec musiał bym w razie kontroli z agencji przedstawiać np. faktury za pellet i udowadniać, że nim palę w piecu lub inną biomasą? Bo nie ukrywam, że posiadam już taki sam i do ogrzewania używam ekogroszku i chciałbym przy nim pozostać...
  2. Kolega wie, tylko że się chyba źle zrozumieliśmy... Z tym "na własną rękę" chodziło mi o to, że piec po prostu byłby kupiony za gotówkę i nie miałby nic wspólnego z MGR, bo nie byłby nawet wpisany do wniosku. Zastanawiam się jedynie czy tego pieca nie wpisać właśnie do wniosku za co mógłbym uzyskać dodatkowe punkty, a piec i tak muszę zakupić dopiero po otrzymaniu tunelu. A pytanie brzmi czy piec z podajnikiem retortowym kwalifikuje się do tej kategorii jeśli ma możliwość spalania biomasy, ale także węgla w formie ekogroszku?
  3. Witam. Mam także pytanie odnośnie nowej modernizacji. Na wniosku będzie min. tunel foliowy firmy haygrove tunel będzie używany przy produkcji kwiatów (mam już kilka tuneli tej firmy dlatego ten wybór) tunel będzie ogrzewany, początkowo piec miałby być kupiony po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku na własną rękę. Po dłuższych przemyśleniach zastanawiamy się czy nie dopisać pieca do wniosku ponieważ w załączniku jest punktowana kategoria: "Piece na biomasę na potrzeby działalności rolniczej". Piec wyposażony jest w palnik firmy ekoenergia, a z opisu można wyczytać: "Paliwem zasadniczym jest węgiel w granulacji 0-32mm (od miałów do groszków). Palnik bez zmian konstrukcyjnych pracuje również bez zarzutu na bio-paliwach jak pellety, zrębki i zboża." Czy taki piec kwalifikował by się do tej kategorii?
  4. Witam. Maszt udało się naprawić, przelew jest awaryjny w razie nieszczelności siłownika a ja początkowo myślałem, że jest to krańcowy ponieważ dopiero w górnym położeniu wyrzucało olej. Przyczyną wyrzucania oleju były pęknięte uszczelnienia na obydwóch siłownikach. Koszt naprawy to 10 zł. Dziękuję za wcześniejsze odpowiedzi i pozdrawiam
  5. Czyli najrozsądniej było by przelew wpiąć w sekcję nieużywaną do podnoszenia wideł, bo gdy podepniemy pod tą samą sekcję to siłownik zacznie pracować jak dwustronnego działania? Kolejne wyjście to zrobienie oddzielnego gniazda na powrót w ciągniku z pominięciem rozdzielacza?
  6. Witam wszystkich użytkowników Zakupiłem maszt od wózka widłowego i jestem na etapie przerabiania go pod ciągnik. http://www.galerieallegro.pl/zdjecia/maszt/6680749/1- większe zdjęcie Chodzi o czarny maszt ze zdjęcia który posiada dwa siłowniki z przelewem u góry zaznaczonym na czerwono. Pytanie jest takie, czy można zaślepić otwory od tego przelewu w siłownikach? Ponieważ przym górnym położeniu siłownika przez przelewy wydostaje się olej pod ciśnieniem, a praca była by uciążliwa gdyby ciągle trzeba było uważać aby za wysoko nie podnieść... Czy lepszym rozwiązaniem będzie zamontowanie na prowadnicy ogranicznika aby maszt rozsuwał się poniżej poziomu przelewu? (nie ukrywam, że łatwiejszym rozwiązaniem było by wkręcić korki w przelewie ) Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj