Skocz do zawartości

młody17

Members
 • Zawartość

  592
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

12 Good

O młody17

 • Ranga
  Zaawansowany
 • Urodziny 27.10.1990

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Małopolska
 1. Dopłaty bezpośrednie 2016

  60 ha MR, małopolska, sporo wysokobiałkowych i cisza... Co ciekawe wstąpiłem okazjonalnie do BP Agencji zapytać co i jak, usłyszałem, że Oni nie mają nad tym żadnej kontroli, za wypłatę odpowiada centrala i w sumie nie ma pewności, że do końca listopada wszyscy dostaną zaliczki. Gdzie w mediach zapewniano, że jednak wszyscy... Ottt... bądź tu mądry.
 2. PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

  Mam ofertę na Kuhn Integra na talerzach z kółeczkami dociskowymi z broną wirnikową. Mój przedstawiciel nazywa to: "Zestawy do uprawy i siewu bezpośredniego (bezorkowa uprawa gleby)" i tak ewentualnie będzie na fakturze. Ja chyba jednak zrezygnuje z ciągnika, a w zamian podstawie maszyny, które też bardzo się przydadzą, a ciągnik będzie narazie używany. 
 3. PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

  Też mam dylemat, bo na wniosku o dopłatę prawie 60 ha, obrabiam ok.90 i chce 150 KM, zestaw uprawowo siewny i rozsiewacz z wagą. Wychodzi mi ok 5 pkt. w woj. małopolskim. Wniosek gotowy, tylko zastanawiam się, czy nie zrezygnować z ciągnika na rzecz kilku maszyn, a ciągnik kupić używany?? Ktoś wie jak w małopolsce z liczbą wniosków?? 
 4. PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

  @Biały: Do "podbicia" daty pewnej nie potrzebujesz dzierżawcy u notariusza, wszystkie umowy mam w ten sposób podbite i wszystko załatwiałem sam :)
 5. PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

  na własność posiadam tylko 25 letniego zetora 75km, myślicie, że ciągnik nie przejdzie?? Będzie agregat do tego i ewentualnie talerzówka. Jestem w kropce bo ciągnik potrzeby i nie wiem czy jest sens czekać. Znajoma która wypełnia wnioski pomocowe, twierdzi, żeby dopisać zamiast jednej maszyny silos zbożowy, że to "podniesie rangę" wniosku Dealerzy zgodnie zapewniają, że załapie się bez problemu na podstawie ziemi, wyższego wykształcenia itd... Ciekawa sprawa.
 6. PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

  Może ktoś z Was mi odpowie na pytanie, w roku ubiegłym skorzystałem z MR i na pierwszym wniosku o płatność obszarową mam 25ha, w tym roku przybyło 35 ha ziemi na długoterminową umowę i chciałbym skorzystać z modernizacji "d" na wiosnę i zakupić ciągnik ok 160 km i agregat uprawowo siewny, umowy mam podbite u notariusza, ale do wniosku wpiszę dopiero w 2016 roku. Tak się zastanawiam, czy mi to uznają, bo jeśli nie to zmienię plany i kupię teraz używany ciągnik, a modernizację przeznaczę na inne maszyny. Co myślicie??
 7. Pottinger & New Holland

  Pamiętam jak rok temu pytałem pod Twoim zdjęciem o ten pług, przekonywałeś, że warto dołożyć, dziś sam mam taki, z tym że 3+1 z podwójnym kołem, troche szerszym i z protektorem jak u ciągnika. W tym sezonie pracowałem jeszcze T5030 to 4 skiba odpięta, ale w kolejnym sezonie już inny koń i orka na 4. Zaorałem prawie 50 ha i jestem bardzo zadowolony, polecam :D 
 8. MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

  wniosek złożyłem 28.10, poprawki złożyłem 16.11, po czym Pani prowadząca powiedziała, że kasa do końca m-ca, chyba że będzie kontrola to najpóźniej do połowy grudnia. Kontrole miałem 27.11, wszystko ok, ale kasy nie ma, a ludzie ze sprzedażą ziemi czekają i trochę się niecierpliwią... Życze wszystkim oczekującym i sobie cierpliwości...
 9. MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

  Punktów prawie 20, na liście pozycja 3***, kamień z serca, w końcu będę orał pługiem obrotowym... Pozdrawiam.
 10. MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

  Ja złożyłem 2 tygodnie temu, wyszło mi 9 za ziemię, 5 wykształcenie, 3,6 za bezrobocie. W środę idę z korektą, znalazłem jeszcze 3,5 ha na umowę, mam łącznie 12,5 ha. Cały wniosek koło 20 pkt będzie. W Krakowie kumpel składał w ubiegły czwartek to było koło 200, także wcale w u nas nie ma tego wiele. Co do dodatkowej kasy, z tego co wiem, to umowy na modernizację mają być bezwzględnie zamknięte do końca czerwca, pozostałe środki może zasilą pulę na MR (info z Agencji). Powodzenia Panowie
 11. Zabiegi fungicydowe

  Witam! Opryskałem pszenicę Soligorem w dawce 0,9-1l/ha w zależności od odmiany tydzień temu. Było to T2, trochę spóźnione, ale wcześniej sie nie dało. Pszenica w zależności od odmiany, zaczyna się kłosić. Zastanawiam się nad T3, chciałbym dodać jakiejś strobiluryny, na T2 nie dałem bo akurat wszystko się pokończyło na hurtowni to wziąłem soligora. Co polecacie?? Gdyby tak Osiris 1l + 0,4 Acanto??
 12. MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

  @freetaxi, zapewne już "kilka" wniosków wypełniłeś, jak myślisz ile trzeba mieć pkt. żeby realnie liczyć na pozytywne rozpatrzenie wniosku. Osobiście wychodzi mi 18 i tak się zastanawiam... złożę w przyszłym tygodniu.
 13. Zabiegi fungicydowe

  Myślę nad drugim zabiegiem w pszenicy i pszenżycie, w przypadku tego drugiego to raczej ostatni zabieg. Myślę o Acanto 0,5l + Duett Ultra 0,5l ?? Co Wy na to, mogę któregoś ująć tak aby było równie skutecznie i tanio. Duett u mnie dobrze się sprawdza, a gdy dorzucę strobi to zabezpieczy na dłużej?? Dzięki za porady
 14. MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

  [quote name='ralex' timestamp='1398010936' post='1354350'] Ilości ziemi nie przeskoczysz chyba że jesteś z małopolski lub z podkarpacia [/quote] Co masz na myśli? Czy w małopolsce i podkarpaciu będą jakieś "ulgi" w tej kwestii, czy chodzi o to, że po prostu jest tutaj niższa średnia wojewódzka od krajowej??
 15. Kelvin

  Fajnie by było, jak wszystko dobrze pójdzie, żeby była chociaż 7 przed przecinkiem, aczkolwiek czas pokaże. Póki co niczego jej nie żałuje.
×