Zaloguj się, aby obserwować  
mix

Przeróbka pługu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mix    4

Witam. Chciałbym się dowiedzieć jak przerobić pług trzy skibowy. Pług jest obrotowy zawieszany a ma być półzawieszany. Isnieje możliwość takiej przeróbki :lol:. Zrobił ktoś już taką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

a dlaczego chcesz miec polzawieszany?? w sensie do czego ci to potrzebne, bo jesli np. tylko do transportu to mozna zalozyc kolo transportowe, tylko ze jeszcze nie slyszalem zeby ktos mial takie w plugu 3-skibowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mix    4

Kolega chce kupić do u3512 pług obrotowy. Uparł się na 3x30 rabe werku. Ja mu mówiłem ze jak już to niech kupi 2x45. I ja sobie tak pomyślałem ze jakby go kupi to przód bedzie w powietrzu. I chciałem się dowiedzieć czy idzie tak zrobić. Myśle że wystarczył by mu tylko do transporu :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krynio    2

A rozwarzał kwestię pracy obrotowym i 3512 ? Tam jest problem z chydrauliką jak podnosnik to nie wyjście, no chyba że poczynił jakies przeróbki aby sobie ułatwic prace obrotowym, może przerobił że mu działa chydraulika zewnetrzna razem z podnosnikiem ? Jak tak to niech zademonstruje co zmienił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

no no no trójka obrotowa do 3512? ciekawe. macie tam same piachy? mam 3512 od 1991 roku i na ciężkich ziemiach to z dwójkami miał co robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mix    4

Hydrauliki jeszcze nie przerobił ale ma pomysł na łatwe przerzucanie tej dźwigni. Jak będzie mieć pług to przerobi.

 

Ja mu chciałem młotkiem wybić kupno pługa ale się uparł. A gleby 4-6 troche 3 :lol:. Dziś z nim rozmawiałem o tym pługu to powiedział że

dlatego bierze 3x30 bo najwyżej odkreńci 3 korpus jak gdzieś nie da rady.

 

Półzawieszany to tylko do transporu aby podnośnik miał lżej. I tam wystarczy tylko to kółko wsadzić?

I mi się zdaje że @1rajdzik miał taką przeróbke w swoim pługu ale nie umiem znaleść fotki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yogi    13

znajomy ma 3x30 i ciąga go c385 ale po sam pas :lol: a prubował go ciągnąc 3512 i na 3,4 klasie tak na 25cm dawał sobie znakmicie rade i podnosi go bezproblemowo tylko z obrotem są drobne problemy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mix    4

Ty mi spadłeś z nieba chłopie. Masz może jakieś fotki pługa albo możesz zrobic. Jaki to jest pług z cieżka ramą czy z lekką i jakiej firmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yogi    13

fotki postaram sie jutro zrobic firmy nieznam ale sie dowiem a rame ma skrencaną z płaskowników i jest dosyc lekką i stabilną konstrukcją jutro postaram sie dowiedziec wiencej :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yogi    13

nie bo jak narazie jezdził z nim c385 a i tak ten pług idzie do sprzedania i bedzie myslał nad czymś troszke większym (3x40) :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mix    4

@yogi wielkie dzienki. Jak tam u1214 dalej ci przód nie ciągnie jak się zagrzeje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yogi    13
Napisano (edytowany)

zdjęcia zrobione ale niestety nie dam rady ich dzisiaj dodać :lol: a przód już działa założyłem zamiast tarczek dwa koła zębate z wypustami i jest ok ;) teraz jeszcze oponki na tył i będzie git ;)

Edytowano przez tomek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mix    4

Jak by moderatorzy na AF nie zaakceptowali to możesz mi na e mail posłać michal13021@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Zawsze możesz posłać fotki przez fotosik tam wszystko wchodzi .


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mix    4

To jak Yogi masz te foty jak nie masz czasu żeby je tu dać to na e maila daj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yogi    13

niestety ''mix'' jest problem foty mam na aparacie ale niemam kabla zeby je dac na kompa :D siora zabrala kabel a bedzie dopiero w sobote wieczur ze niestety niejestem w stanie nic zrobic :angry: sorki a jesli chdzi o pług to niedoszlismy jakiej jest firmy bo niema tabliczki ani naklejek ale raczej jest produkci niemieckiej konstrukcją przypomina mojego frosta tylko jest mniejszy ma mniejsze odkładnice i jest wykonany z cięszych płaskowników :blink:

 

 

 

pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

Yogi a ten przód to przerabiałeś w ursusie i jakie to koła bo te tarczki to lipa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yogi    13
Yogi a ten przód to przerabiałeś w ursusie i jakie to koła bo te tarczki to lipa

to tylko zamiast tarczek wsadzasz takie dwa pierscienie o szerokosci okolo 2cm z tego jeden jest uzembiony wewnentrznie a drugi zewnentrznie tak jak tarczki i oba mają wypusty przodem do siebie i jak załonczysz przod to te wypusty sie zazembiają i niema poslizgu tak jak na tarczkach :blink: jest to do kupienia w sklepach ''okolo 180zł''

 

''andrzej2110'' cos podobnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mix    4

@ Yogi masz już te foty tego pługu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
    • Przez Bodzio110
      Interesuje mnie, czy ktoś orze z szerokością skiby 40 lub 45 cm, a przy tym z szerokością opony ciągnika 600mm i więcej?
      Czy wtedy opona mocno przygniata poza bruzdą?
    • Przez cikenos
      Witam pytanie chodzi o opony ciągnika i orkę opony 710 i plug 4×44cm czy będzie okej czy nie będzie dorzucać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj