dawidor111

Manometr w opryskiwaczu

Polecane posty

dawidor111    14

witam. Dziś rozkrecalem rozdzielacz w opryskiwaczu polowym i wylecial mi spod manometru olej. Jaki teraz mam wlać i ile go tam ma być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

to co to za opryskiwacz w zwykłych manometr działa bezposrednio , ciecz czyli woda dochodzi do niego i wskazuje ciśnienie

 

Zresztą każdy tak ma (tzn te co widziałem ;)) może po prostu popsułeś go i z niego poleciał olej -_-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak nie masz pojęcia, to się nie wypowiadaj. Do manometru nie ma prawa dopływać ciecz robocza. Jest on oddzielony membraną, pod którą dopływa ciecz robocza, a nad membraną jest olej. Ma być go pełno, tzn. najlepiej jakby tam nie było w ogóle powietrza. W praktyce ciężko jest to zrobić, ale należy nalać tyle ile się da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Jeżeli manometr jest glicerynowy to ciecz ma bezpośredni kontakt, a jeżeli zwykły to "olej" ma za zadanie tłumić drgania.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Jak nie masz pojęcia, to się nie wypowiadaj. Do manometru nie ma prawa dopływać ciecz robocza. Jest on oddzielony membraną, pod którą dopływa ciecz robocza, a nad membraną jest olej. Ma być go pełno, tzn. najlepiej jakby tam nie było w ogóle powietrza. W praktyce ciężko jest to zrobić, ale należy nalać tyle ile się da.

W starym opryskiwaczu miałem bezpośrednio ciecz do manometru z 15 lat i do czasu jak sprzedałem działał bez zarzutów a w nowym po roku rozsypała się membrana i jest też bezpośrednio i działa 4 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Jaki jest manometr bo jeżeli glicerynowy to musi działać a jeżeli zwykły to niekoniecznie ( Ja zamontowałem zwykły i po ok. 15minutach pracy zwariował).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Bo najważniejszą rzeczą tam jest labiryntowy tłumik drgań (płytka z małym powyginanym rowkiem) a obsługiwane jest olejem ze względów praktycznych, żeby nie było brudów które mogą zapchać dziurkę w tłumiku i substancji żrących np; mocznik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1827

Jak nie masz pojęcia, to się nie wypowiadaj. Do manometru nie ma prawa dopływać ciecz robocza. Jest on oddzielony membraną, pod którą dopływa ciecz robocza, a nad membraną jest olej. Ma być go pełno, tzn. najlepiej jakby tam nie było w ogóle powietrza. W praktyce ciężko jest to zrobić, ale należy nalać tyle ile się da.

W mojej starej instrukcji od Pilmeta pisze że 6cm3 hipolu ma tam być 

A zapytam... Jeśli nie ma tam w ogóle oleju to co wskazanie będzie zafałszowane czy jak? Bo jakiś czas temu zakładałem nowy rozdzielacz i przykręcając manometr nie wlałem oleju i nic tam nie ma, a wskazuje normalnie

Edytowano przez Roki212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

 

Elektrotechnik, w 08 Kwi 2015 - 21:19, powiedział:snapback.png

Jak nie masz pojęcia, to się nie wypowiadaj. Do manometru nie ma prawa dopływać ciecz robocza. Jest on oddzielony membraną, pod którą dopływa ciecz robocza, a nad membraną jest olej. Ma być go pełno, tzn. najlepiej jakby tam nie było w ogóle powietrza. W praktyce ciężko jest to zrobić, ale należy nalać tyle ile się da.

 

to co to za manometr co nie ma styku z cieczą :huh: , chyba że do końca nie zrozumiałeś (albo  ja ) bo kolega rozbierał rozdzielacz a nie manometr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

zdenerwowałeś mnie :blink: aż poszłem sprawdzić katalog i opryskiwacz i rzeczywiście w tej membranie jest olej a reszta to powietrze i nie ma styku wtedy z ciecz z opryskiwacza z manometrem ale w starym miałem ciecz bezpośrednio do manometru . I co ciekawe dałem manometr ze starego do nowego opryskiwacza i działa poprawnie

 

A ciekawe co się stało z moim nowym opryskiwaczem wcześniej przy ok 8km/h przy 5 bar miałem wydatek 200 l/ha , po dwóch sezonach przy 3,5 bar mam wydatek  200 l/ha

 

 

Ps teraz mogę podać ile tam jest oleju -2 mm mniej od góry membrany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1134

 

A ciekawe co się stało z moim nowym opryskiwaczem wcześniej przy ok 8km/h przy 5 bar miałem wydatek 200 l/ha , po dwóch sezonach przy 3,5 bar mam wydatek  200 l/ha

Jak to co, rozjechałeś rozpylacze. Dysze miałeś goowniane i do tego waliłeś "pressure" większe niż dysza ma max katalogowo i gotowe.

Edytowano przez mikad

"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

no właśnie nie nowy opryskiwacz i 5 bar , 8 km/h = ok 200 l/ha   -_-   i tak  2 sezony

na 3 rok patrze że coś zabrakło cieczy w opryskiwaczu to znów mierzenie wydatku i raptem przy ciśnieniu 3,5 bar i 8 km/h mam 200 l/ha :blink: dysze te same cały czas :huh:

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj