Pole
 

Pole

  • 4527 wyświetleń

Siew Euforii i Arkadii 👨‍🌾🚜

01.10.2019



Rekomendowane komentarze

  • Zaawansowany
  • GRZES1545
  • 8976 11045

Równiutko idzie Ci ta szejdziesiona ;)

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • MODERATOR FORUM
  • danielhaker
  • 6898 21500

Ile razy kontrę kierownicą robiłem to tylko ona i ja wiemy :P  Trochę luzy w kolumnie ma. Trzeba będzie kiedyś wolnym czasem pobawić się i to zrobić, ale tego czasu ciągle mało... Znajomy mechanik miał zrobić robiąc inne rzeczy ale stwierdził że albo się nie da, albo nie opłacalne. Nie pamiętam już bo to kilka lat minęło

@Michal1988 przed siewem równiej, bo nie mam zestawu uprawowo siewnego i sieję solo, a spulchniacze za kołami niestety nie wyrównają idealnie ziemi

@XTRO Tobie łatwiej linię utrzymać, bo nie masz luzów w Jaśku :P Tak, po kukurydzy. Nawet nieźle się zaorało, ale agregat tradycyjnie trochę wyciągnął na wierzch. Ten wał opuszczasz na swobodny spływ, czy na konkretnej głębokości trzymasz na hydraulice?

 

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • XTRO
  • 1534 11142

ja jak orałem po rzepaku to tak sucho było że szkoda gadać, nawet nie wyjeżdżałem siać tylko czekałem deszczu. Tak przedni wał na swobodny spływ opuszczam. Siewy skończyłeś ?

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • MODERATOR FORUM
  • danielhaker
  • 6898 21500

No ja 1.10 skończyłem siewy, tylko tak fotki z opóźnieniem wrzucam :P

Pierwszy dzień siałem pszenżyto 25.09 tuż przed tymi deszczami to ziemia tak jak mówisz jak popiół. Następnego dnia w deszczowy dzień wapnowałem i kolejnego znów siałem, to już blisko z 10cm ziemi było przemoczone, bo agregat tylko miejscami suchą ziemię wyciągał, a po kolejnych deszczach jak orałem pod pszenice 30.09 właśnie po kukurydzy, to już blisko 20cm było przemoczone i tu już ostatniego dnia na foto normalnie się siało

Dobrze, że przyszły te deszcze, ale o 2 tygodnie za późno. Jak pozbierałem trawy, tak od następnego dnia zaczęło padać...

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • Tomek90
  • 2255 14911
45 minut temu, XTRO napisał:

ja jak orałem po rzepaku to tak sucho było że szkoda gadać, nawet nie wyjeżdżałem siać tylko czekałem deszczu. Tak przedni wał na swobodny spływ opuszczam. Siewy skończyłeś ?

Po co orka po rapsie??

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • XTRO
  • 1534 11142

Część pól jeszcze orze a rzepak był duży to nie było szans gruberem robić bezpośrednio. I tak prawie 10ha posiałem bezorkowo.

To i ja 1.10 skończyłem 

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj