Sieczkarnia minos agri
 
© michal97

Sieczkarnia minos agri

  • 2879 wyświetleń

20 tyś netto


Prawa autorskie

© michal97

Informacje o zdjęciu Sieczkarnia minos agri


Rekomendowane komentarze

  • Zaawansowany
  • romanekdeutz
  • 88 1860

Czy ta sieczkarnia posiada gniotowniki i czy jest możliwość założyć do niej podbieracz do traw?

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • michal97
  • 92 1298

Gniotownika nie ma, przedstawiciel mówił coś o tarce ale nie widziałem jak w środku wygląda. Podbieracza nie można założyć. 

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • tomo12
  • 373 3011

Kupiliśmy taką za 10tyś. Po kilku sezonach mogę śmiało polecić poza jedną rzeczą. W gardzieli ma jeden wałek gładki, przez co nie wciąga mokrej kukurydzy i ogólnie potrafi się zapychać przez to. Dodatkowo powinna mieć regulowaną szerokość gardzieli, żeby wyeliminować ten problem.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • Piotruniu25
  • 3164 13683

Za 20tys można wynajmować usługi na kilkanaście lat i zrobią szybciej i dokładniej.😉

    • Like 1

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • Sylwekx25
  • 5586 8689
Rolnik7343 napisał:

A z kuhna około 50 tys netto jak się kiedyś pytałem ...

Za taką kasę można już kupić coś samojezdnego , jednorzędówka za tyle to nieporozumienie , w Polsce chyba nikt takiej nie kupi..

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • Rolnik7343
  • 5859 16632
2 godziny temu, Piotruniu25 napisał:

Za 20tys można wynajmować usługi na kilkanaście lat i zrobią szybciej i dokładniej.😉

że szybciej to sie zgodzę ale czy dokładniej to polemizował bym ;)

    • Like 1

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • KarolTD90
  • 1320 4136
2 godziny temu, Piotruniu25 napisał:

Za 20tys można wynajmować usługi na kilkanaście lat i zrobią szybciej i dokładniej.😉

Tak chyba jak się ma 2 krowy to wtedy tak😁

    • Like 1

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • MF675ursus
  • 1450 4227
2 godziny temu, Sylwekx25 napisał:

Za taką kasę można już kupić coś samojezdnego , jednorzędówka za tyle to nieporozumienie , w Polsce chyba nikt takiej nie kupi..

Tak z ciekawości-co samojezdnego za 20 tys kupisz? Fortschritta?

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • Karol06
  • 364 1336
2 godziny temu, Sylwekx25 napisał:

Za taką kasę można już kupić coś samojezdnego , jednorzędówka za tyle to nieporozumienie , w Polsce chyba nikt takiej nie kupi..

 

1 minutę temu, MF675ursus napisał:

Tak z ciekawości-co samojezdnego za 20 tys kupisz? Fortschritta?

Chodziło mu o 50 tys, rolnik pisał o kuhnie za 50 koła

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • tumiwisizm
  • 441 1140
KarolTD90 napisał:

2 godziny temu, Piotruniu25 napisał:

Za 20tys można wynajmować usługi na kilkanaście lat i zrobią szybciej i dokładniej.😉

Tak chyba jak się ma 2 krowy to wtedy tak😁

Chyba nie wiesz o czym mówisz. Na 20 krów wystarczy 6 ha dobrej kukurydzy, cięcie jaguarem u mnie ok 400zl z ha więc rocznie z 2400zl. Może nie na kilkanaście ale na kilka ładnych Lat dobrej roboty, bo nawet stary class pogniecie ziarno i potnie wszystko lepiej niż to cudo.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • Rolnik7343
  • 5859 16632

jaguar 820 z kemperem 6 rzędowym + 2 zestawy do odwożenia około 800zł czyli za 6 ha masz prawie 5 tyś

Nie twierdze że jednorzędówka lepsza bo lepiej nająć z zestawami i nic mnie nie obchodzi tylko na spokojnie można zając się ubijaniem

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • tumiwisizm
  • 441 1140

Ale z drugiej strony lepiej stać z rękoma w kieszeni niż kosic 2 dni po jednym rzadku

    • Like 2

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • Rolnik7343
  • 5859 16632
1 godzinę temu, MF675ursus napisał:

Tak z ciekawości-co samojezdnego za 20 tys kupisz? Fortschritta?

claas jaguar 60/70/80, new holland 1900 lub coś ciąganego np. claas jaguar 60 i można założyć dzioby i podbieracz

38 minut temu, tumiwisizm napisał:

Ale z drugiej strony lepiej stać z rękoma w kieszeni niż kosic 2 dni po jednym rzadku

o tym wspomniałem w drugiej części komentarza

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • Piotruniu25
  • 3164 13683
10 godzin temu, Rolnik7343 napisał:

że szybciej to sie zgodzę ale czy dokładniej to polemizował bym ;)

To sobie kup taką sieczkarnie jak lepiej dla ciebie dokładniej robi robotę,taką sieczkarnia nie zrobi takiej roboty jak dobra samojezdna.😉

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • Rolnik7343
  • 5859 16632

Czemu nie ? jak ktoś nie umie ustawić to po nowym jaguarze qq bedzie wyglądała jak po 30letniej "forsznitce"

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Nowicjusz
  • Ogyb
  • 4 18

Podoba mi się rozmowa;-P jak ma dobrą tarkę to powinna rozbić większość ziarna - dobry mex 2k sobie radził z ziarnem (nowe noże, tarka) i koszt wraz z remontem około 5 tys. Potem kosiłem mex 5k - tez było całkiem dobrze na tarce. Wydajność z ciągnikiem 200KM już całkiem ładna. Usługi mi nie odpowiadają - kosza zbyt szybko, zbyt wysoko i ogólnie czasu nie mają.  Teraz Jaguar 690sl i zmiescilem sie w ponizej 50 tys z remontem. w miedzyczasie hesston 7725 - ta miała problem z rozbijaniem ziarna. Ludzie kolo mnie mają JD za 30 tys z kemperem kupione i jeżdżą.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Gość
14 godzin temu, Piotruniu25 napisał:

Za 20tys można wynajmować usługi na kilkanaście lat i zrobią szybciej i dokładniej.😉

przy małym areale szybciej nie znaczy lepiej

 

10 godzin temu, tumiwisizm napisał:

Ale z drugiej strony lepiej stać z rękoma w kieszeni niż kosic 2 dni po jednym rzadku

jeśłi w ciągu tych 2 dni koszenia jednorzędówką jest się  w stanie w innym miejscu zarobić co najmniej różnicę między kosztami swego paliwa zużytego na koszenie a ceną usługi to się opłaca usługa , jak nie to lepiej siadać na traktor i kita , bo o zarabianiu stojąc z ręcoma w kieszen, szczególnie na wsi to pierwsze słysze

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj