MTZ 82
 

MTZ 82

  • 7089 wyświetleń

Jako, że robię MTZ'ta na bóstwo :D mam parę pytań do ogarniętych :P 1. skąd może być ten wyciek? za chiny nie potrafię zlokalizować, czyżby cięknie między silnikiem a sprzęgłem? kołem zamachowym?? 2. aktualnie mam taką pompę https://5.allegroimg.com/s512/014e87/da3cf34548e99b0a2aac31010ce5 NSZ32 okrągła, srebrna jest, strasznie mi z niej cieknie, na jakąś wymienić? jaka będzie najlepsza?? wydajniejsza nie zrobi szkody? 3. Chciałem też wzmocnić podnośnik i tu pytanie, co lepiej wymienić siłownik z c100 na c110 czy dołożyć do c100 siłowniki wspomagające??? i do czego podpina się te siłowniki wspomagające?? na razie tyle pytań jak to ogarnę będę dalej pytał :D



Informacje o zdjęciu MTZ 82




Rekomendowane komentarze

  • Zaawansowany
  • Skoczek1994
  • 453 2934

Gdzie dokładnie masz ten wyciek bo jakoś nie mogę go zlokalizować na foto? Co do pompy różne opinie słyszałem, jeśli nie ma tura to zakładanie większej ponoć jest nie potrzebne. Jeśli już to przy nsz50 trzeba trochę przerobić tą główną grubą rurę nsz 40 za to pasuje. Siłowniki wspomagające są, znacznie lepsze niż wymiana głównego na większy bo odciążają ramiona, wał, mocowanie do osi. Ale jak nie dzwiagasz dużo i często, to taniej wyjdzie c110. Pytanie jeszcze w jakim stanie masz ten obecny? Bo mój np kwalifikuje się do wymiany, także od razu najlepiej kupić c110.

Edytowano przez Skoczek1994

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
Gość

Napisano (edytowany)

  • Gość

Dolna przednia krawędź obudowy koła zamachowego po długości widać trzeba się przyjrzeć.

Siłowniki wspomagające to koszt ok 250zl mocowania bym sobie sam zrobił siłownik c110 to około 500zl. Do czego się wpina te siłowniki wspamagajace? Siłownik c100 główny lekko mi sączy tragedii nie ma ale myślę żeby go też uszczelnić.

A pompa jak już nsz32 to jaka? Okrągła? Płaska? Czerwona? Szara? 

Przypomniało mi się jeszcze, cieknie mi ropa z pompy wtryskowej przy wężyku idącym do głowicy, mogę normalnie dokręcić to przy pompie czy coś się poprzestawia?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • Skoczek1994
  • 453 2934

Za 250zł to ty wspomagających nie założysz, bo same węże trójniki będą kosztowały pewnie koło 100zł. Siłowniki jak nowe to 250-300zł szt. Dolne mocowanie chyba 90zł szt z górnym można kombinować samemu. Także na szybko licząc to tak po kosztach to mi wychodzi od 700zł wzwyż. A ich zasilanie wpinasz trójnikiem pod zasilanie głównego.  Pompę musisz kupić taką jaką masz bo są lewe i prawe, i okrągła mówią że jest trwalsza.

Edytowano przez Skoczek1994

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • Sadek
  • 1123 9680

To nie wyciek, tylko masz włączony lokalizator GPS i jest aby jeden problem że producent nie przewidział wyłączenia tej funkcji.

Tak żartem.

    • Haha 1

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Gość
4 minuty temu, Skoczek1994 napisał:

Za 250zł to ty wspomagających nie założysz, bo same węże trójniki będą kosztowały pewnie koło 100zł. Siłowniki jak nowe to 250-300zł szt. Dolne mocowanie chyba 90zł szt z górnym można kombinować samemu. Także na szybko licząc to tak po kosztach to mi wychodzi od 700zł wzwyż. A ich zasilanie wpinasz trójnikiem pod zasilanie głównego.  Pompę musisz kupić taką jaką masz bo są lewe i prawe, i okrągła mówią że jest trwalsza.

Dobra to kupię okragla teraz czerwona czy szara 😛

A siłowniki c50 nawet sklepy po 130zl sztuka sprzedawaja tego jest pierdyliard na Olx. Węże zakuwają niedaleko w niewygórowanej cenie, mocowanie dolne o dziwo już mam w ciągniku teraz tylko do górnego bolce dospawac i trójnik załatwić. Mi wychodzi jakieś 400zl wszystko.

Jeszcze pytanie o regulator siłowy, to normalne że przy podnoszeniu podnośnik mi dźwiga tylko do pewnego momentu? Jak pociągnę wajchę do końca to nie dźwiga.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • Skoczek1994
  • 453 2934

No chyba że tak, a z regulatorem to ci nie pomogę bo go nie używam. Szare chyba są aluminiowe, dlatego chyba wolał bym tak jak w oryginale czerwoną.

Edytowano przez Skoczek1994

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Gość

A pamiętasz czy jak go miałeś i przesunąłes wajchę do końca to podnosnik podnosił?

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Gość

Kurcze to lipa, nie moge znajsc tu nikogo kto by pomogl mi ogarnac rusela :/

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • robi57362
  • 2358 14111

chodzi ci o wajche po prawej stronie ?u mnie jest na środku stop zamknięte do tylu podnoszenie ramion i wraca w pozycje stop do przodu z parę centów opuszcza ramiona na maxa do przodu jeżeli jest włączona chydraulika zewnętrzna u mnie głównie tur to tez nie dziala

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • tommmek
  • 162 1685

Dźwignia całkiem do przodu był docisk narzędzia ale u nas przestał działać.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • Bambi14
  • 97 1542

Seweryn kiedyś się dużo udzielał i był bardzo ogarnięty w ruskach, a co do wspawania mocowań górnych to bym nie był taki pewien bo nie wiesz co to jest za staliwo i czym to spawać żeby trzymało..

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • tommmek
  • 162 1685

Właśnie miałem pisać o tych ramionach że spawając możesz nabroić w tym temacie. Sprzedaj tego ruska i kup od nas tam jest gotowy zestaw za 1600zl wstawiony i nie cieknie z niego.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • Skoczek1994
  • 453 2934

Skoro koledze chodzi tak już dwa lata, a dźwiga zestaw uprawowy siewny to nie widzę problemu. 

 

Edytowano przez Skoczek1994

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • mani51
  • 373 3991

To moje zdjęcie. Już mam to przerobione bo urwało mi górny sworzeń gdzie podpięty był siłownik. Nie polecam takiego rozwiązania bo u samej góry siłownik nic praktycznie nie pomaga.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • Bambi14
  • 97 1542

wstaw zdjecie jesli to nie problem, gorne spawales, czy kupiles nowe ramie? jak spawales to jaka elektroda?

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Gość
14 godzin temu, robi57362 napisał:

chodzi ci o wajche po prawej stronie ?u mnie jest na środku stop zamknięte do tylu podnoszenie ramion i wraca w pozycje stop do przodu z parę centów opuszcza ramiona na maxa do przodu jeżeli jest włączona chydraulika zewnętrzna u mnie głównie tur to tez nie dziala

chodzi o wajche po prawej stronie koło fotela, tą od podnośnika, u mnie do przodu opuszczanie, do tyłu podnoszenie, ale jak do tyłu pociągne za daleko to nie podnosi, tak jakby hydraulika przestała działać.

13 godzin temu, tommmek napisał:

Dźwignia całkiem do przodu był docisk narzędzia ale u nas przestał działać.

u mnie chyba, też nie działa jak powinien.

13 godzin temu, Bambi14 napisał:

Seweryn kiedyś się dużo udzielał i był bardzo ogarnięty w ruskach, a co do wspawania mocowań górnych to bym nie był taki pewien bo nie wiesz co to jest za staliwo i czym to spawać żeby trzymało..

elektroda i jazda, chyba, że to odlew żeliwny to palnik na czerwono i jazda elektrodą :D

13 godzin temu, tommmek napisał:

Właśnie miałem pisać o tych ramionach że spawając możesz nabroić w tym temacie. Sprzedaj tego ruska i kup od nas tam jest gotowy zestaw za 1600zl wstawiony i nie cieknie z niego.

co mam sprzedać? MTZ? jeszcze mnie nie pogieło żeby za zestaw dawać 1600, za tyle to wymienił bym pompe, tłok na 110 i jeszcze domontować wspomagające siłowniki :D

11 godzin temu, Skoczek1994 napisał:

Jeśli chodzi o górę to można nic nie spawać. 

kurde super sprawa, wezmę te bolce powiem kumplowi, żeby wytoczył mi z jakiegoś konkretnego metalu i powinno działać :D więc potrzebuje tylko 2 siłowniki i 2 węże i 2 trójniki.

 

9 godzin temu, Bambi14 napisał:

w takiej pozycji nie masz pełnego skoku podnośnika..

w sensie że siłowniki za krótkie? skok siłowników za krótki?

4 godziny temu, mani51 napisał:

To moje zdjęcie. Już mam to przerobione bo urwało mi górny sworzeń gdzie podpięty był siłownik. Nie polecam takiego rozwiązania bo u samej góry siłownik nic praktycznie nie pomaga.

mi wystarczy, żeby komfortowo odrywał sprzęt od ziemi, nie musi być wysoko :D teraz i tak siłownik główny nie chce mi się chować...

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Gość

matko co tam się wydarzyło? wygląda jakby coś pękło xd u mnie mocno nie cieknie ale denerwuje mnie to, i jak ogarnę temat hydrauliki to ten wyciek też postaram się zlokalizować, jest możliwe żeby ciekło z koła zamachowego??? i pytanie czy można dokręcić wąż do pompy wtryskowej? czy coś się poprzestawia? bo mi z pompy też sączy..

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj