Agregat uprawowy 3,20m
 

Agregat uprawowy 3,20m

  • 2026 wyświetleń

Już po pierwszych testach :) Teraz ostatnie poprawki delikatna kosmetyka i w pole ;) Rusek radzi sobie z nim bardzo dobrze  agregat robi fajną robotą(nie myślałem że te wałki z drutu będą robić taką fajną robotę jak dokończę tą włókę z przodu bo ta oryginalna była już mocno sfatygowana  to powinno być jeszcze lepiej   i co najważniejsze teraz dopiero  pola ubywa :) Sorki za mały nieład artystyczny w tle ;)




Rekomendowane komentarze

  • Zaawansowany
  • prorok
  • 2050 11809

@Skoczek1994

Tak cała rama jest z płaskownika fabrycznie był taki jak ten z linku i wszystko wytrzymywało więc tutaj przy 3 metrach tym bardziej nie powinno być problemu :) 

https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowy-6m-kongskilde-hydrauliczny-kultywator-CID757-IDvjwps.html#57d3ea5867

@MichalP

Też jestem zadowolony bo dosyć zgrabnie to wygląda :) Nie nie to by była profanacja :) Póki co tylko pomaluję podkładem żeby nie rdzewiała goła stal...na jakieś konkretne malowanie póki co nie ma czasu ;) 

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • Skoczek1994
  • 453 2933

Wyglada strasznie delikatnie ale jak tyle lat wytrzymało to i teraz nie powinno być problemu. Przynajmiej lekki będzie. Ale te wałki to na prawdę cienko wyglądają. 

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • prorok
  • 2050 11809

Może wyglada delikatnie ale to inna stal i inne wykonanie jak w terazniejszym sprzęcie.Tyle lat a wszystko proste jak strzała i wszystkie spawy takie jak wyszedl z fabryki ;) Wałki faktycznie delikatne ale jak na swoją budowę robią robotę.teraz spisuja się super ale nie wiem jak by sie zachowały w uprawie jesiennej na skibach.Zobacze jak sie agregat spisze i ewentualnie przez zimę zawsze mozna zrobić wałki strunowe z plaskownika a te dać za nie :)

Agregat bez wiezyczki i tych wzmocnień waży 540kg to co na niego wrzuciłem dodatkowo to pewnie ok 150kg ....wiec na rusku wrażenia nie robi :)

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • sebe1033
  • 397 7148

@Skoczek1994to tylko wygląda na słabe , te płaskowniki wcale cienkie nie są , wiadomo profil zawsze wygląda na masywny ale ścianka może być cienka , druga sprawa odkosy są to i konstrukcja się nie wzrusza 😉.

https://www.olx.pl/oferta/gruber-scierniskowy-kongskilde-vibro-flex-CID757-IDuWsCb.html#470988fe3c  ja mam taki ścierniskowiec rama podobna a może taka sama to przy tych zębach jak wytrzymuje to mocna jest 

 

 @prorok  ale żeś ulep odwalił 😁 tylko do wieżyczki trzeba było dać dwa odciągi na boki zamiast jednego centralnie konstrukcja będzie sztywniejsza , kiedyś mtz ciągałem bometa zęby + dwa wałki strunowe 3,2 m to na styk była moc , ale 6 szedł , a podnosić dawał rady nawet z pełnymi wałkami tylko stękał no i przód dygotał do góry wtedy 

 

 

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • prorok
  • 2050 11809

Ulep ulepem ja bym tak tego nie nazwał :):) Robione z materiału który mialem w garażu ale tak żeby to jakoś wyglądało i myślę że udało się to pogodzić :) Myślę że nie mam się czego wstydzić ;):) w oryginalne idą dwa do tyłu ale nie do końca  chyba...tutaj jest jeden ale za to do samego tyłu...będę obserwował w razie czego zawsze można cos dolożyć...ale myślę ze jak w oryginale w polu przy podnoszeniu wiezyczka przenosila obciążenia 3m na stronę to teraz 1,60m na stronę nie powinno byc dla tej konstrukcji problemem :)

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • Skoczek1994
  • 453 2933

Ja do mtz też mam bometa 3,2m z przednim wałem, i na lżejszych ziemiach rzeczywiście zapasu mocy nie ma. 

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • sebe1033
  • 397 7148

no nie ma ale na lekkich ma no chyba że pod górę to może się zakopywać, najciężej to glinie do tego suchej to skorupa jak beton

 

ulep ulep 😀 ale w pozytywnym znaczeniu że z dwóch boków i czegoś tam pod ręką zrobiłeś całość 😊.

Nie w tę stronę liczysz ten odciąg 😉  bardziej chodziło mi o oddziaływanie pola na ramę przy nierównościach może tył jedną stronę bardziej podnosić a cięgło górne zapsze się za ciągnik to może się wyginać , ale rzeczywiście przy tej szerokości to nie problem . A w bomecie pękło mi właśnie to połączenie tyle że właśnie jak wyżej kolega patrzał rama gruba bo kwadrat ale jednak  pękło tyle że większy rozstaw belek to dłuższy do tego dwa wałki strunowe na mokrym pełne to masa się robi i ... pękło 

Edytowano przez sebe1033

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj