dostawa wapna z morawicy
 

dostawa wapna z morawicy

  • 8319 wyświetleń


Informacje o zdjęciu dostawa wapna z morawicy




Rekomendowane komentarze

  • Zaawansowany
  • Camel_2159
  • 96 672

na wapno 8 % na transport 23 % ale czy na fakturze będzie osobno wapno a osobno transport tego nie wiem dla mnie bez znaczenia bo VAT odliczam

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • niezlygagatek
  • 425 1047
1 godzinę temu, node3mer napisał:

To wapno ma takie drobne kamyczki?

Ma kamyczki i jest ich sporo ale nic nie poradzisz, jak chcesz bez kamyków to tylko kreda albo radkowit premium. 

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • TheBociek1996
  • 598 2715

To wapno nadaje się na każde gleby i jest bezpieczne nawet przy stosowaniu bardzo wysokich dawek

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • mlody43
  • 202 2023

a jak z reaktywnoscia? ja na kilku kawalkach mam ph 4.5 to po jakim czasie by cos ruszylo i ile trxeba sypnac?

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • node3mer
  • 24 449

Kupiłem właśnie wannę tego z Morawica po 80 i radkowit premium po 100. I właśnie te kamyczki mi się nie podobają, a z drugiej strony radkowit wiatr rozwieje. Miałem też krede z Mielnika i jak dotąd najbardziej mi się podobała jeśli chodzi o wygląd i rozsiewanie. W plonie jakichś specjalnych efektów nie stwierdziłem. Kreda po 90 chyba wyszła ale to 3 lata temu

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • bialy2005
  • 581 11814

Zapłaciłes normalna stawke tak sie to mnje wiecej wylicza przy takich trasach.  Co do wapna  każde wapno tego typu jest dobre jak jest drobne, akurat morawica nalezy do tych lepszych lepiej rozdrobnionych. Porównójac do kredy  z mielnika czy kornicy to troszke inna bajka, Kreda szybciej zadziła bez 2 zdan, ale na ta chwile także cena  jest inna niz 3 lata temu  chyba ponad 60 netto jak dobrze pamietam. 

Trzeba sobie zrobic porównanie   ja to   sobie przyjmuje tak :

5t morawicy = około 3t kredy

6t radkowit standard =  jakies 3 t radkowit premium

 

A wszytko to za sprawa grubosci ziaren i ilosci drobnej frakcji. Te moje załozenia  nie sa poparte żadnymi badaniami   tylko moje  wnioski na podstawie przesiewów, wilgotnosci i zawartosci  CaO i MgO.

 

Teraz kwestia odleglosci do kopalni i skalkulowania co mi sie bardziej opłąca czy kupic  jedno czy drugie. Po oststnich podwyzkach premium jesli ktos ma blisko do kilc to mysle ze juz nie bedzie miał osensu sianie premium 2x drozszego w zakupie, ale przy dalszych lokalizacjach nadal premium wychodzi lepiej. TO samo z kreda któa kosztuje 2x tyle na kopalni  niz Morawica.

Edytowano przez bialy2005

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • mlody43
  • 202 2023

a jak ja jestem z mazowieckiego (rondo kołbiel) to skad najlepiej wziac? bialy2005 moze Ty wozisz w moje rejony?

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • bialy2005
  • 581 11814

Woże po całej PL 😁 do kolbieli radkowit standard 72 netto, Morawica 73netto

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • Danielek161
  • 189 2352

A radkowit Premium? Okolice Miastkowa Kościelnego. Ceny pewnie podobne jak jak i do kołbieli

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj