Lucerna Yellow Jacket firmy Barenbrug - odmiana Artemis
 
© Barenbrug Polska sp. z o.o.

Lucerna Yellow Jacket firmy Barenbrug - odmiana Artemis

  • 2472 wyświetleń

Pierwszego kwietnia zajrzeliśmy na lucernik założony późnym latem 2018. Lucerna "poczuła wiosnę" i wyraźnie rozpoczęła już wegetację.


Prawa autorskie

© Barenbrug Polska sp. z o.o.

Z albumu:

BARENBRUG - nasiona traw i lucerny

  • 154 zdjęć
  • 0 komentarzy
  • 291 komentarzy obrazka

Informacje o zdjęciu Lucerna Yellow Jacket firmy Barenbrug - odmiana Artemis


Rekomendowane komentarze

  • Zaawansowany
  • ChiquitaB
  • 749 5968

O kurcze ona juz taka gęsta?u mnie z dnia na dzien rowniez lucerna do gory ale takiej to nie mam. Cieszy mnie jedynie ze ta ktora przy 4 pokosie nie dawala juz oznak zycia, praktycznie wyschniete place, teraz mialem przesiac czyms na sezon i zlikwidowac ale ladnie odbila i rosnie.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • Barenbrug
  • 68 821
1 minutę temu, ChiquitaB napisał:

O kurcze ona juz taka gęsta?u mnie z dnia na dzien rowniez lucerna do gory ale takiej to nie mam. Cieszy mnie jedynie ze ta ktora przy 4 pokosie nie dawala juz oznak zycia, praktycznie wyschniete place, teraz mialem przesiac czyms na sezon i zlikwidowac ale ladnie odbila i rosnie.

Lucernik widoczny na zdjęciu był założony w sierpniu 2018 roku. Otoczkowane nasiona Yellow Jacket są zaopatrzone w porcję bakterii Rhizobium, które sprzyjają rozwojowi młodych roślin w początkowej fazie. Lucerna jesienią została raz skoszona. Rośliny wystarczająco się ukorzeniły dzięki czemu widoczne jest solidne zagęszczenie oraz wyraźny odrost po zimie.

Pozdrawiam,
Mateusz z Barenbrug Polska

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • ChiquitaB
  • 749 5968

Mam siane 3ha lucerny z dsv tez szczepionej i mam place do dosiania tzn z 20a lacznie na glinie, sam z ciekawosci pojde zobaczyc jak to wyglada na reszcie, tez kosilem raz pielegnacyjnie. Teraz lucerna w oczach przybiera

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • Barenbrug
  • 68 821
23 godziny temu, michal97 napisał:

Lucerna była siana sama czy z jakąś rośliną osłonową? 

Lucerna była wysiewana w czystym siewie. Przy zakładaniu lucernika w okresie późnego lata nie jest konieczne stosowanie rośliny osłonowej - presja chwastów jest mniejsza o tej porze roku.

Pozdrawiam,
Mateusz z Barenbrug Polska

23 godziny temu, Jaguśka napisał:

W jakiej dawce była siana lucerna?

Zastosowana dawka wysiewu to około 23-23,5kg/ha. Otoczkowane nasiona mają "wsparcie" w postaci dawki bakterii Rhizobium, a dodatkowo otoczka ma właściwości higroskopijne - to znacznie przyspiesza ukorzenianie i rozwój młodych roślin lucerny. Efektem jest lepsze zimowanie lucerny sianej jesienią oraz dobra kondycja i wigor w początkach wiosennej wegetacji.

Pozdrawiam
Mateusz z Barenbrug Polska

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj