Vitras
 

Vitras

  • 5078 wyświetleń

Zastępczyni ułana,kolba najsłabsza w porownaniu z innymi  odmianami. Masa też jakoś nie zachwyciła...



Z albumu:

2018

  • 65 zdjęć
  • 0 komentarzy
  • 1730 komentarzy obrazka




Rekomendowane komentarze

  • Zaawansowany
  • Skoczek1994
  • 453 2933

Blotnik gdzie zgubiłeś, czy już nie było jak kupiłeś? A kukurydza z foto najgorzej nie wygląda jak na ten rok.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • yahooo777
  • 1285 5606

Tutaj to nawet bardzo gęsto,bo to podwójny rządek:) wysiewamy 100 tys nasion na hektar,rzadki do 65 cm. Na dołączonym zdjęciu chyba widać już jak normalnie to wygląda.ani ceres ani Ares nie miał błotników

IMG_20180828_120220455_HDR.jpg

Edytowano przez yahooo777

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • damianzetor9540
  • 2705 13749

Popis dla mnie też też szajs tak jak i Vitras i Ułan.  Rośnie to wysokie a kolba mała, łodyga cienka, liście szybko zrzuca. 

Rosomak i Kadryl są natomiast fajne. 

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • yahooo777
  • 1285 5606

Popis wysoki? U mnie max 3 miał w największym dole ale kolby cacy,opoka na ziarno db by wyszła teraz

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • damianzetor9540
  • 2705 13749

U mnie na tej samej działce był 70 cm wyższy niż Rosomak i miał grubo ponad 3 m. Ogólnie brzydka odmiana 

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • ThePerkins
  • 928 5300

Miałem w tamtym roku Vitrasa to badziew jak i ten Hubal, kolba to już całkiem zabawna

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • yahooo777
  • 1285 5606

Hubal i Zawisza suszę db znosiły,za to muszę pochwalić,rok temu w skrajnej suszy wytrzymały i wykształciły kolbę,więc tak bardzo nie można po nich jechać:)

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • slawek74
  • 12166 22148
przy tak gęstym siewie to nie ma się co spodziewać kolby to poprostu wyrzucanie kasy pasza mało energetyczna i zbędnie wydane pieniądze na nasiona 😮😕

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • yahooo777
  • 1285 5606

Mi pasuje taki siew,ziarna jest bardzo dużo,kwestia tylko doboru dobrej odmiany

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • slawek74
  • 12166 22148
na susze najlepsza odmiana na brak wody nie podoła rośliny wyrastają wysokie bo ze sobą konkurują ale na kolbę już brakuje gdy jest mniejsza obsada nie rosną wysokie ale za to dużo grubsze i stacza na kolbę spróbuj na drugi rok pisiać jedną porcję żadziej posiać dla porównania to tylko moje sugestie a ty zrobisz jak zechcesz ps. te 100tys to liczone z tym rozstawem na 65cm czy na 75cm i zwężone ?

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • yahooo777
  • 1285 5606

Na lepszej glebie sieliśmy 80 tys i ziarna i masy nie brakowało. A tutaj to optymalne rozwiązanie,pole bardzo słabe,jak kolba ma być to będzie i siew zbyt wiele tu nie pomoże. Fizycznie wychodzi maksymalnie 100 tys na hektar

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Gość
Posiałem w tym roku 80 tyś na ha. W poprzednich latach 90 tyś. W tym 3 odmiany Saaten union i Rosomak. To nie wystarczyło, żeby kolby były w pełni zaziarnione. Obsada mniejsza, ale jakby gęściej, więcej liści było niż przy większej obsadzie.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • yahooo777
  • 1285 5606

U nas kilka lat temu choćbyś i 150 tys posiał rzadko na polu było,pole dostało wapna,poszedł głębosz i poprawiło się wszystko. Na tym polu,z którego zdjęcia wstawiłem siew do 100 tys nasion ma jakiś sens,jak kolba się nie wykształci,a jak jest susza to tak się dzieje-masy chociaż się nabije trochę

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • ThePerkins
  • 928 5300

100 to za gęsto, roślina nie jest tak wytrzymała później w razie jakichś wiatrów czy coś .., na kiszonkę to 90 tyś max

 

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • yahooo777
  • 1285 5606

Grad nam raz pociął liście ale nigdy nie położył. Liczcie się z tym,że w rządku nie mam aż tak gęsto,przez zwiększoną ilość rządków,więc gdybym siał na standardowym rozstawie wyszło by te 90 tys,bo jak dobrze liczę mam dodatkowe 40 rządków po 480 m w przypadku tego pola

Edytowano przez yahooo777

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Gość

100 tyś roślin w rozstawie 65 czy 75 pobierze tyle samo wody. Na hektar też spada tyle samo wody. Myślę, że już zostanę przy 80 tyś a różnicę w cenie zamiast siać 100 tyś przeznaczę na jakąś droższą odmianę.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • yahooo777
  • 1285 5606

Hm każdy robi jak mu pasuje i tego się trzymajmy. Fajnie pozbierać różne doświadczenia i porady,my na tym polu z 16 lat qq siejemy i przesiewamy co jakiś czas pasami zbożem,więc już tutaj wiadomo czego można się spodziewać i jak siać. Kolby w rosomaku ale na trzeciej klasie

received_10202086740806842.jpeg

Edytowano przez yahooo777

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Gość

Inne odmiany też czerwienieją czy tylko Rosomak? Łatwo ją rozpoznać.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj