Plug 3 skibowy
 

Plug 3 skibowy

  • 3044 wyświetleń

Dlugo wytrzymują wam lemiesze w plugach? Ile mniej wiecej hektarow dajecie rade obrobic ?



Rekomendowane komentarze

  • Zaawansowany
  • tytanowyJanusz
  • 3586 13399
u mnie też jest w tym samym miejscu, nie mam problemów z ustawieniem, przesuwam na sam koniec tylko gdy się zapycha

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • mf362
  • 1119 5452
1 godzinę temu, Adi96 napisał:

Na cholerę tam kółko z przodu?

Od poczatku tam jest facet tak doradzil ze nie bedzie sie pchac o ostatnia skibe.

Plug jest z 2007r.

Podobno jest lepiej ustawiac jak jezt z tylu ale...cos za cos.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • Adi96
  • 1848 11291

Żeby się nie zapychało to jest krój przy kółku,teraz mii powiedz w jaki sposób ustawiasz głębokość 3 skiby?

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Rolnik z zamiłowania :)
  • pawlus224
  • 2624 15608

Tak samo jak pierwszej i drugiej :P

Mi takie najtansze w 3 skibach wystarczą na sezon -dwa czyli 15-20ha w zaleznosci od warunkow glebowych .

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • PaweMariuszMokrzycki
  • 91 727

te lemiesze z gownolitu sa na max 50 ha gora 100ha na slabszej glebie wiec sam sie zastanawiam czy warto co roku podwajac wartosc pluga placac po 150 zl za lemiesz a dawne wytrzymywaly do 5lat bo jeszcze mialy jakas stal w sobie

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • Adi96
  • 1848 11291

Tylko niech któryś mi pokaże,jaki wynalazek dobry że kółko z przodu ale w dzisiejszych maszynach ja nie widziałem

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • mf362
  • 1119 5452
8 minut temu, Adi96 napisał:

Żeby się nie zapychało to jest krój przy kółku,teraz mii powiedz w jaki sposób ustawiasz głębokość 3 skiby?

Nawet sie orze z kolkiem z  przodu.

A ty adi masz 3 plugi czy 2?

Podobno w tych srednich 3 ,,25,,cm skiba lubialo sie pchac miedzy kolkiem a skiba.

 

Edytowano przez mf362

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • Piotruniu25
  • 3164 13681

Sam miałem kółko jak na zdjęciu i kiepsko się orało po przełóżeniu na tył to inna robota.B|

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Rolnik z zamiłowania :)
  • pawlus224
  • 2624 15608

Adrian - dzisiejsze konstrukcje same w sobie są inne ;)

Nie upieraj się tak na to kołko z tylu bo podczas trudnych warunkow na regulacji kopiujacej za bardzo nie poorasz - kolko idzie w slad za kolem ciagnika , jesli ten się kopie to kolko wpada w dolek po kole i plug idzie glebiej wiec ciagnik ma ciezej i znow kopie dolek , i tak do momentu gdy miniesz newralgiczne mokre miejsce - albo poddasz się i zaniechasz orki .

Jesli nie ma duzych luzow trzypunktowy uklad zawieszania i zawieszenie pluga to z kolkiem z przodu a raczej przy drugim koprpusie bez problemu ustawisz plug by orał równo :)

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • Adi96
  • 1848 11291

Mam przerobiony z UG 2 na UG 3.Gdy jest krój na 3 skibie się nigdy nie zapychało najczęściej na 1 lub na drugie.

Zasada orania jest ta sama,na pierwszej skibie ustawiasz na równo łącznikiem,pług równo w poziomie i ostatnia skiba  jest podpierana właśnie za pomocą kółka.Jakoś u mnie się nie kopie tylko idzie może temu że oram na pozycyjnej.Dlatego ta regulacja siłowa jest kijowa a zwłaszcza na pochyłościach.Jak dochodzą inne klasy ziemi to w ogóle ten system głupieje.Jedynie zjeżdżając z góry podnośnik w dół a pod górę regulować,ale w 60-tce to normalne jak ciągnie na pograniczu te 3 skiby.

Edytowano przez Adi96

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • PaweMariuszMokrzycki
  • 91 727

na zapychanie jest bardzo prosty sposob a kolko z przodu to g nie robota gdyz jak kol napisal ciagnik zie zakopie to plug wtedy sunie po wierzchu przy 2 skibach nie ma takiej wielkiej roznicy a przy dluzszych juz robi za punkt podparcia dzwigni i pierwsza idzie w gore a ostatnia odrazu glebiej najlepiej wstawic ramke i ma sie 2 korzysci

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • Piotruniu25
  • 3164 13681

@pawlus224Mam pochyłe i strome pola podczas orki z kołem z przodu gdzy chciałem wypłycać pług ostatnia skiba orała głębiej niż dwie poprzednie.Teraz przy podobnej orce i wypłycaniu trzecia skiba spiera się na kółku.;)Jeśli chodzi i zapychanie to pola mam czyste i raczej nic mu się nie zapycha. 

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Rolnik z zamiłowania :)
  • pawlus224
  • 2624 15608

Kazdy ma inne gleby - sam probowalem orac z kolkiem z tylu i moze w dobrych warunkach bylo lepiej ale w zlych bywalo tak jak piszę wczesniej . 

Znowu oralem u znajomego 3 skibami i kolko mial naksymalnie z przodu , do tego wieszaki zapieczone i nie bylo mozna wypoziomowac poprzecznie (bylo do zaorania mniej niz hektar wiec machnął na to ręką ) podczas orania poprzeczniaków pierwszy korpus tak zarył w zwiezłą ziemię a kolko nie ustąpiło i w efekcie pękł lewy wieszak (zaczął się giąć bo byl krzywy) do tego bardzo ciezko bylo ustawic plug i ratowalem sie trzymaniem na podnosniku zeby wygladalo równo .

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • Tomek55
  • 18 457
co do lemieszy ja sie wyleczylem z badziewia na oryginalnych kvenerlanda nawet 700mth robie na glinie w optymalnych warunkach ale kilka lat temu jak był suchy rok to jak pod rzepak oralem to po 20mth były starte ale na to nic się nie poradzi

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • mf362
  • 1119 5452

I mnie te sa od 2014-15 rocznie robia 7-8ha. okolo.Ten rok jeszcze spokojnie poryja.

Ostatnio skrzywilem o korzenia stopke z tylu.Dobrze ze rama cala bo juz by z tego pluga nic nie bylo.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj