Kukurydza
 

Kukurydza

  • 5955 wyświetleń

Zostawiony kawałek na ziarno sa tu 3  w sumie to 4 odmiany :)  Vitras, Rudesta, Rosomak i Kosynier ( ten na koncu działki przesiewany  po wymieknieciu)  



51.766072,22.268918




Rekomendowane komentarze

  • Zaawansowany
  • Maroslaw0770
  • 264 1031

Która najlepiej się prezentuje? Ja mam kosyniera na ziarno, może jutro się okaże co pokaże w tym roku, bo w ubiegłym byłem bardzo zadowolony z tej odmiany.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • bialy2005
  • 582 11814
wizualnie sa wszytkie bardzo zblizone jak widac Vitras to ta najsuchsza, rudesta to ta po miedzy vitrasem, a rosomak to ta najzilensza na zjeciu Po lewej stronie przeplatana vitrasem co 2 rzadki. pierwszy raz zostawiłęm na ziarno zobaczymy co z tego wyjdzie podobno w okolicy od 6 do 12 sypia około 30%

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Gość

Ta cała reduta to u sąsiada dała 6t/ha gdzie u mnie przez miedzę N86 sypnął 13t/ha.

Kiedy zamierzasz ciąć? Jest suszarnia? Bo tamci co ci mówiłem, co wypożyczali to na grudnia im obiecują i chyba w tym roku też do mnie przyjdą suszyć z tego względu. 

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • bialy2005
  • 582 11814

Nie mam reduty tylko rudeste to jakas nowosc na próbe jedna jednosta wysiana. Dzis mierzyłęm wilgotnosc to vitras typowy dent drobne ziarno 28% a rosomak i rudesta jeszcze zielone 31-33% Po swietach niby Lendzion ma w okolicy latac i pewnie ciapniemy choc i tak całej mi nie wykosi bo nie wjedzie.

Edytowano przez bialy2005

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Gość

heh, źle przeczytałem. Ale jak by co to reduty nie polecam. I ja kiedyś miałem lokatę to także porażka. Wtedy jak się zraziłem do polskich odmian jakoś nie mogę do nich wrócić, A jak z suszarnią, kto będzie suszył?

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Gość

Aha, to dobrze że udało się znaleźć. Bo u nas w powiecie to ponoć  za bardzo w tym roku nie chcą suszyć usługowo. Bo albo sami mają swojej dużo, albo ogólne bagno przy suszarni itp. U mnie już kilku jest w kolejce ale czekają na pogodę więc na szczęście na razie mam spokój z tym. Dwóch innych już chciało teraz ale ich odwiodłem od tego zamiaru.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • bialy2005
  • 582 11814

U mie to temat jescze nie do konca dograny bo to załątwia znajomy co tez ma kawałek ze 2,5ha zostawiony. Dzis mierzyłem to jego miała 30% wyłuskana. JA sie jeszcze zastanawiam czy nie zakisic w bb :) 

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Gość

No jak masz ten śrutownik ssąco tłoczący to pewnie najtaniej wyszło by cię z BB. I z tą maszyną miał byś ułatwione zadanie.

Kolega zwykłym bijakowym będzie ze 3 ha tak robił. Tylko on w małe worki 50kg. Bo z BB za wolno pobierał i mu się trochę psuło.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Gość

Długo nie trzeba, bo po prostu nikomu nie odmówię jak już będzie chciał. Tylko chodzi o to że mi bardziej na rękę byłoby aby ze 2 tyg nikt się nie zgłaszał to bym trochę u siebie obkosił.

A tamtych dwóch odwiodłem od zamiaru już koszenia argumentami że za mokra jeszcze jest i im drogo wyjdzie suszenie. Łuskana z kolby miała 35% więc z kombajnu by im wyszło ze 37%.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • bialy2005
  • 582 11814

mam niby srutownik ssaco tłoczacy  tylko trezba by było sita kupic i ciekawe jak wydajnosc bo jak z 1t na godzine to  maskra troszke długo. Młynkami pod ciagnik to szybko idzie robota. Ale nie wiem czy ktos tu w okolicy ma.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • bialy2005
  • 582 11814

To cos drogo.

U nas  nie wiem jak w tym roku ale 2 lata temu brał po 60zł za tone gniecenie z zakiszaczem i rekawem :)  Juz wiem z jest w okolicy młynek do ciagnika 15t/h  takze mzoe cos sie uda zrobic. Szkoda kasy na suszenie  - przynajmnij mi sie tak wydaje.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Gość

Ale koło Trzebieszowa to mi się wydaje że jest młyn do rękawa tak zwany. Czyli 60zł/t to pewnie jest, gniecenie, rękaw i zakiszacz.

A suszenie w tym sezonie to faktycznie szkoda kasy jeśli u kogoś suszyć. Chyba że się skosi kukurydzę poniżej 30% wilgotności, ale na razie w tych warunkach raczej mało realne.

Ciekawe ile ten młynek 15t/h będzie chciał kasy, bo tak szczerze mówiąc to te tak zwane młyny/gniotowniki nie wiele więcej robią jak 15t/h chyba że im walce poluzować to może więcej przepuszczą.

 

Ja na twoim miejscu pobawił bym się tym ssąco tłoczącym.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • bialy2005
  • 582 11814

Zobaczymy co powie czy bedzie chciałsam przyjechac robic czy wypożyczy maszyny. Ze srutownikiem jest problem bo trzeba albo do mieszalnika srutowac albo jakis cyklon dorobic bo tak bezposrednio sie nie da mielic do BB :(

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • MODERATOR FORUM
  • danielhaker
  • 6890 21484

Czemu się nie da? Ja przed żniwami mieliłem prosto do BB. Kolano z mieszalnika skierowałem do podwieszonego na paleciaku worka

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • bialy2005
  • 582 11814

ale i tak musi przejsc przez mieszalnik, sam srutownik bezposrednio do bb sie nei da bez cyklona. a mieszalnik u mnie raczej zasypany mieszanka :)

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • logan3512
  • 140 1419

Damianzbr w jakie worki 50 kg kolega spał kukurydze po nawozie czy jakieś inne ?

 

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Gość

W zwykłe worki, ale jakieś wkłady foliowe miał, gdzieś kupił może takie jak na śmieci, nie wiem.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj