Julius-siew bezorkowy
 

Julius-siew bezorkowy

  • 983 wyświetleń

:)


Informacje o zdjęciu Julius-siew bezorkowy

Zrobione z LG Electronics LG-P710

  • 3.2 mm
  • 1/172
  • f f/2.4
  • ISO 100

Rekomendowane komentarze

  • Zaawansowany
  • Sebastian123339
  • 155 1592

po żniwach tradycyjnie podorywka i brony , a przed siewem duży ciągnik i agregat talerzowy z wałem packera 2 razy , troche sb zawaliłem sprawe bo mam właśnie 2 popierdułki po 20ar i obie tak zasiałem , ale nic straconego bo teraz jeden kawałek zaczne orać a drugi nadal bezorkowo tylko już całkiem bez pługa tzn podorywki czym innym już, podorywka jeszcze nie wiem co wymyślę bo zalezy jakie bd żniwa , być może kultywator po prostu i poplon , a drugi tradycyjnie pługiem z orką siewną czy zimową, taki oto eksperyment pojade tak z 5lat i bd miał porównanie na obu kawałkach jak rośnie itp oczywiście opryski nawożenie i odmiany czy rodzaj upraw wszystko identycznie :)

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • Sebastian123339
  • 155 1592

powiem Ci że wszystko zależy od sytuacji itp ja nie wywyższam orki czy bezorki że to czy to i tylko to  , tu np taki siew wymusiła pogoda bo takie zaschnięte było że pługa nie wbije ,wchody znacznie równiejsze jak po orce,  a u Cb raczej nigdy wilgoci nie brakuje , wiadomo każdy system ma swoje wady i zalety ale żaden nie jest rozwiązaniem na wszystko i dla każdego , dla przykładu masz piachy 5-6klasa i max15cm ziemi reszta piach , to po co go orać pługiem który zabiera 2,2 czy 2,5m jak mozna wymieszać 4m talerzówką z wałem i od razu uprawione :)

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj