Rzepak sherpa
 

Rzepak sherpa

  • 1729 wyświetleń

ziemia 4b glina. przedplon jary jęczmień. susza pod czas siewu i jeszcze później dwa tygodnie dodatkowo gruda jak pięść w ziemię w tych miejscach zwiało śnieg (-17 i wiatr 60 kmH ) no i teraz znowu zimno t9 i jak miał urosnąć. ? w sumie na 30 ha jest kilka takich miejsc (pagórków z taką ziemią i rzepakiem ) ok. 4 ha także czekam na hejty


Informacje o zdjęciu Rzepak sherpa


Rekomendowane komentarze

  • Zaawansowany
  • wojtunio000
  • 7 176

Nie ma co hejtowac tylko współczuć , że koszty poszły a kilka ton rzepaku będzie mniej.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • iron
  • 1037 10796

no niestety taki mamy klimat (ziemię ) ale co poradzić za dawnych lat wszystkie takie kawałki były obsiane trawą i problemu nie było

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • Tomek90
  • 2198 14701

Coś jest i coś uleci do zbiornika. Lepiej niż u mnie bo mi całkiem powypadało z powodu wilgoci, a w ścieżkach dalej mokro i zabieg znowu na 2 ciągniki  :wacko:

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • wilhelm
  • 408 2951

Mam tak samo "plackami" na ilastych polach. Nawet wyłączyłem opryskiwacz w tych miejscach podczas regulacji Toprexem + Tebu, żeby go bardziej nie męczyć. Na jednym kawałku nawet wsiałem na sztukę 4 siewniki jęczmienia na długości 80 m. bo akurat było pusto w tym miejscu, a to z brzegu pola. Zobaczę jak na jęczmień wpłyną herbicydy rzepakowe (chlomazon + metazachlor), bo niby mają negatywny wpływ...

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • cichyh32
  • 164 2091

Miałem w tamtym roku jęczmień po chlomazonie ,małymi placami były wypalenia, a tak to sobie dobrze radził

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj