Ursus 1224 & Amazone ZAU 1501
 

Ursus 1224 & Amazone ZAU 1501

  • 4977 wyświetleń

Siew nawozów 15-17.03.2017
saletra amonowa 250 kg/ha
kizeryt 100 kg/ha
korn-kali 150 kg/ha


Informacje o zdjęciu Ursus 1224 & Amazone ZAU 1501

Zrobione z samsung SM-G920F

  • 4.3 mm
  • 1/626
  • f f/1.9
  • ISO 40

Rekomendowane komentarze

  • Zaawansowany
  • raczek1910
  • 29 171

w centralnej Polsce można zapomnieć o wjechaniu po dzisiejszym deszczu ,) niektórzy druga dawkę już jadą a u nas o pierwszej można zapomnieć;)

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • ZELKOW
  • 1293 11979

przecież Ty nie będziesz kosił to co Cb nie obchodzi jak będzie się kosić każdy ma rozum i jak ma ryzykować plon bo ciężko będzie się kosić to wjeżdża i tak, u nas to po piątkowym deszczu Lubelskie nie moge wcale wjechać a w czwartek siałem i dało rade nawozy siać

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • Sadek
  • 1116 9656

Widać że ciągnik ma równo rozłożone naciski na osie bo siadł w poziomie.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • dakota
  • 112 711

Zielkow No ale jak się da wjechać to siej, u nas też się da wjechać, górzej z wyjechaniem...

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • TylkoOkragly
  • 259 2206

U mnie juz ładnie przesychało to myślałem ze w tym tyg sie da rady chociaż by obornik wywiezsc ale w nocy tak dolało ze znów nie prędko sie wjedzie a jeszcze deszcze mówia ;[

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • margoo78
  • 531 2568

Wygląda na to, że ten tydzień będzie stracony bo na środę konkretna poprawka deszczu się szykuje.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Gość

Gdzie rozum, gdzie głowa. Filcoków mało co nie pogubił wysiadając z ursusa a się pcha ciągnikiem, jak nawet przez internet widać że bagno.

 

Takie słabe zboże i tak mokro to po co się w koszta pchać dodatkowe, jak być może wygnije jeśli dalej będzie lać, to ty jeszcze nawozy dajesz? Czekaj cierpliwie na pogodę, wtedy oceń sytuację i podejmuj decyzję czy ratować czy kasować. Teraz tym rośliną to nie potrzeba azotu a tlenu, bo się duszą od nadmiaru wody.

 

Sam na części pól posiałem azot, nawet felga się nie ubrudziła zero kolein (pole meliorowane) na inne co wiem że jest mokro nawet bez ciągnika nie jeździłem sprawdzać bo wiem że przerżnę koleiny, czekać cierpliwie natura sama zweryfikuje nasze plany, nie mamy na to wpływu.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • krychu
  • 151 3416

Dzień coraz dłuższy także nie bójcie się że nie przeschnie. Przyjdzie 15 stopni z słońcem i wiatrem to moment przesuszy pola.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • wilhelm
  • 408 2951

Młodym i tak nie przetłumaczysz.. Lepiej niech sie .uje uczą na swoich błędach :D

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • czesio200
  • 3400 12531

akurat ja też z centralnej polski i po tym deszczu jakoś mocno mokro nie jest. po zimie mokro było, ale już wszędzie obeschło a deszcz padał powoli i bez problemu można by dziś w pole jechać. zresztą jutro jak pogoda pozwoli to siejemy 2 dawkę na rzepak.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • 11kacper22kacper33
  • 174 1147

@czesio200 która część centralnej Polski? Ja z Piotrkowa Trybunalskiego jestem i u mnie po weekendzie jest jeszcze gorzej niż po zimie

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • cieply90
  • 18 254

w centralnej Polsce można zapomnieć o wjechaniu po dzisiejszym deszczu ,) niektórzy druga dawkę już jadą a u nas o pierwszej można zapomnieć ;)

Dokładnie na dodatek wczorajszej nocy spadło tyle deszczu ze szok no ale cóż takie uroki rolnictwa jedni wołają

a inni ... :D

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • staszek1234
  • 33 144

tak się zastanawiam jaki jest sens  rozsiewać nawóz ryjąc półmetrowe koleiny przez całą długość pola? przecież nawet dawki nawozu nie można ustawić bo tu więcej rył w miejscu niż jechał?

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • wilhelm
  • 408 2951

Widać że gleba to jakiś piachur... za***any po sam korpus, a opony suche i pomiędzy protektrorem czysto...

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj