Pronar PWP 530
 

Pronar PWP 530

  • 4786 wyświetleń


Proszę o opinie o tym sprzęcie.
*Pronar PWP 530 (cena to około 18 000 brutto, Szerokość: 530cm, Waga: 685
Pod uwagę jeszcze biorę:
*Unia Spajder 1 (cena to około 23 000 brutto, Szerokość: 550cm, Waga: 630
*Pottinger Hit 4.54 (cena 27 100 brutto, Szerokość: 540cm, Waga: 550
Inne firmy mnie nie interesują ponieważ tych trzech marek mam blisko do dilerów :D
Chciałbym zasięgnąć opinii o tych sprzętach.
Czy warto jest dać ponad 10 tyś więcej za pottingera czy Unii 5 tyś ?
Do przetrząsania mam około 2x 20 ha.
Proszę o opinie o tym sprzęcie wink.png


Informacje o zdjęciu Pronar PWP 530

Zrobione z samsung SM-J510FN

  • 3.7 mm
  • 1/200
  • f f/1.9
  • ISO 64

Rekomendowane komentarze

  • Użytkownik
  • ignacy01
  • 8 78

mam pronara bardzo solidna maszyna robiona na wzor krone. robie nia rocznie ok30ha i naprawde robi robote solidna rama palce tez ok tylko na glinie w susze troche pekaja przez 5 lat urzytkowania wynienilem z 6 reszta jak nowa. poczatkowo ciagalem ja c360 ale potem przepiolem na aresa 550 ale tylko ze wzgledu na wygode siedzenia bo z udzwigiem nie bylo problemu w 60 i krecilo sie tez b leciutko jedyne co bym moze zmienil to to ze jak chce ustawic aby odrzucal od miedzy to musze wyjsc i kolka recznie przepiac ale to trwa 1 min, troche uciazliwe jak sie ma kilka dzialek.szczeze polecam solidna maszyna

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • HubertRMC
  • 5 108

Też, tak mi się wydaję myślę, że najlepszy przetrząsacz cena/jakość. U mnie są tylko same torfowe łąki, więc nie może nie będą pekać :D

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Gość

ja mam pronara i powiem krótko plastelina...nie jestem z niego zadowolony

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • HubertRMC
  • 5 108

Możesz rozwinąć swoją wypowiedź? Od kiedy masz go? Na ilu ha pracuje ;)

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Gość

Mam go od 2012 roku pierwsze 3 lata pracował na 15 ha na pokos a od dwóch lat to przetrząsnąłem nim może łącznie 25 ha. U nas mówimy na niego "ciężki grzmot" bo jest ciężki zetora 7011 potrafił poderwać do góry,wymieniłem w nim łożysko na krzyżaku który przekazuje napęd na ramię które się składa dodam że nasmarować te krzyżaki jest bardzo ciężko trzeba kombinować składać,rozkładać przetrząsacz żeby dostać się do kalamitki. Te osłony z rurek się powiginały mimo że w nic nie uderzony a przez te 5 lat śróby które je mocują powibijały otwory dwa razy większe niż były fabrycznie mam też karuzele z pronaru to w niej już rama spawana mimo że trudnego życia to ona u mnie nie miała

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Bad Moderator
  • Henius91
  • 1541 9795

Robiony na wzór Krone, ale z niej to ma może tylko trochę wygląd. U mnie Krone z 2010 roku jeszcze ani jednej usterki nie miała. Wszystkie palce jeszcze oryginalne. Do przetrząsania ma 25 ha na jeden pokos. W Krone nie ma wałków kardana na łączeniach w miejscu gdzie maszyna się składa, są takie gwiazdy które stale się zazębiają i można np składać maszynę na włączonym WOMie

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • farmer15555
  • 85 1251

Henius91 to łąki masz równe skoro jeszcze ani jednego zęba nie złamałeś. Ja ma Claasa łąki trochę równe trochę nie ok 60 ha do przetrząsania i w sezonie conajmniej 6/7 zębów musi być wymienionych.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Bad Moderator
  • Henius91
  • 1541 9795

Równie czy nierówne. Najważniejsze to dobre ustawienie na łączniku centralnym. A jak jest koło podporowe to już w ogóle bajka. Ogólnie to nowe Claasy mają chyba podobne jak nie takie same palce jak Krone więc powinno wytrzymywać podobnie. Wiem jedno, że jak zaryję w ziemie to mogę być pewien, że palec się odegnie, a później wróci na swoje miejsce. W polskich jak się odegnie to już tak zostaje 

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • slawek74
  • 12095 22070

konstrukcja ok ale jakość materiału totalny gównolit .

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Gość

koledzy a lely ktoś uzywa? bo się przymierzam do zakuou

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Never Cut My Wings
  • MgrLukash
  • 154 3746

W jednej z sąsiednich miejscowości jest taka sama kilka lat i nie słyszałem żeby się właściciel skarżył,  tydzień temu sąsiad taką nabył więc czas pokarze. Źle nie wygląda jak za te pieniądze...

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • krzychuuuuu
  • 46 1415

Robiony na wzór Krone, ale z niej to ma może tylko trochę wygląd. U mnie Krone z 2010 roku jeszcze ani jednej usterki nie miała. Wszystkie palce jeszcze oryginalne. Do przetrząsania ma 25 ha na jeden pokos. W Krone nie ma wałków kardana na łączeniach w miejscu gdzie maszyna się składa, są takie gwiazdy które stale się zazębiają i można np składać maszynę na włączonym WOMie

 

 

To ile  Ty masz bydla ze 25ha łak potrzebujesz?

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • krzychuuuuu
  • 46 1415

2 lata temu kupilem  podobna z samasza tylko nie zawieszana a ciagana i sprawuje sie bardzo dobrze. Ursus c330 radzi sobie idealnie a kosztowala chyba 17tys netto

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • adikpl1
  • 257 4524

Kiedyś takiej pronarce dokładnie się przyjrzałem to przekładnie miała Comer made in China lub PRC dla zmylenia przeciwnika już nie pamiętam. Samasz z kolei ma przekładnie Starosielski ze Słupska

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Bad Moderator
  • Henius91
  • 1541 9795

To ile  Ty masz bydla ze 25ha łak potrzebujesz?

 

90 sztuk

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj