Pszenica Patras
 

Pszenica Patras

  • 1853 wyświetleń

stan na dziś. jest krzewienie i jak widać herbicyd działa


Informacje o zdjęciu Pszenica Patras


Rekomendowane komentarze

  • Zaawansowany
  • JD1188
  • 126 1787

Siana chyba z początkiem października/końcem września? 

W Pronto rozstaw redlic co 15 cm? Masz jakieś zdanie na temat takiego rozstawu, bo do mnie jakoś nie przemawiają szersze międzyrzędzia 

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • iron
  • 1037 10797

tak siana 24.09.ale w sachare.rozstaw jest ok.jak pszenica się rozkrzewi to śladu nie ma no i niby lepsze przewietrzanie łanu jest.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • JD1188
  • 126 1787

Ale znowu zagęszczenie roślin w rzędzie jest większe, ostatni jak rozmyślałem nad tym to doszedłem do wniosku że rozstaw może wynosić i 10 cm, ale najważniejsza jest żeby norma wysiewu nie była za wysoka.

Prawdą jest że w Horschu lubią nawalać łożyska na talerzach w redlicy? Ostatnio właśnie rozglądam się za nowym siewnikiem i tak wybieram między Pronto, a Omega OO i narazie wygrywa Bednar :)

 

 

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • iron
  • 1037 10797

niby zagęszczenie większe ale na jedno wychodzi jeśli obsada jest powiedzmy 350 szt. m2 .co do łożysk kolega ma pronto z 2007 r.ktore obsialo ok.1700 ha do tej pory i padły mu chyba 4 łożyska do tej pory przy czym 45 zł. jedno kosztuje .po za tym takie same łożyska używają także vaderstadt i inni do talerzy

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • Sadek
  • 1123 9673

Też kiedyś o tym myślałem że jak rzadziej rządki to lepiej ale to na jedno wychodzi bo na m2 tyle samo roślin.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • Twenty_2012
  • 400 1078

Ładnie rośnie :) siana w sachare ale za to później deszczu miała pod dostatkiem :P u nas zwolennicy późniego siewu przejechali się na tym w tym roku, niektórzy jeszcze ok 10 listopada siali w błoto xD

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • iron
  • 1037 10797

ja nie czekałem choć 30 ha tez po deszczach było siane ale już na wierzchu wyszstko jest.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj