Ursus 1012
 

Ursus 1012

  • 4599 wyświetleń

Ursus podczas siewu pszenżyta.




Rekomendowane komentarze

  • Zaawansowany
  • marian2011
  • 113 1742

Co widzę masz agregat bez hydropaku ,też mam taki zestaw tylko Tad-Len i nasz poznaniak, spokojnie 70 konny Farmtrac dzwiga taki zestaw ,siewnik cały czas dość daleko od ciągnika ,powiększyłem skrzynie w siewniku 2 worki więcej i dla pewności przód dociążyłem 100 kg

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • andrzej2110
  • 535 11728

70 konny farmtrac do takiego zestawu to za duży jest. ja mam podobny zestaw do mniejszego ciągnika [galleryimg=364624]

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • Patryk122
  • 9 207

Widzę Panowie dźwigacie takie zestawy nawet ferdkiem, a ja się zastanawiam czy do mojego landini 72 km kupić jakiś agregat z jednym wałkiem typu agrolift lub tolmet polonek oczywiście z hydropackiem i do tego mały siewnik o szer 2,20 i myślę że to dopiero jakoś będzie chodzić. Co innego jak by miał przodek to by można pomyśleć o takim zestawie 2,5 m mam lekkie ziemię ale myślę że to jest maximum do takiego ciagnika.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • marian2011
  • 113 1742

Moc masz 72 konie to spokojnie starczy ,ważniejsze jaki masz udzwig i waga ciągnika ,FT waży coś koło 3,5 tony i udzwig co pamiętam ok 2,5 tony ciągam zestaw 2,7 m

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • andrzej2110
  • 535 11728

Te kupne agregaty mają wadę. Mają za mały nacisk na wał. Ja zamontowałem resor w taki sposób aby masa siewnika była częściowo przenoszona na agregat.

Edytowano przez andrzej2110

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • Patryk122
  • 9 207

Ciągnik waży 3350kg udźwig podnośnika 2380kg, napewno chce na wydzwigu siewnik tylko nie wiem czy 2,2 czy 2,5 metra. W moich okolicach uprawowo siewny z dwoma walkami i poznaniakiem ciągaja maszynami około 90 koni tak więc uważam ze nie ma co przesadzać głównie chodzi o ciężar

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • Patryk122
  • 9 207

Odnośnie nacisku na wal to jeśli jest hydropack to można uchwyty do siewnika dać na otworach wyżej i wtedy siewnik będzie wyżej w stosunku do agregatu tak mi się wydaje

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • marian2011
  • 113 1742

Patryk jak już nie chcesz 2,7 m to tylko kupuj 2,5m ,moim zestawem sieję FT na 2 biegu H obroty 1600 , prędkość ok12 km ,mocniej nie można dusić bo szybkość za duża i wałek rzuca grudkami w siewnik i można zablokować rurkę

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • andrzej2110
  • 535 11728

Odnośnie nacisku na wal to jeśli jest hydropack to można uchwyty do siewnika dać na otworach wyżej i wtedy siewnik będzie wyżej w stosunku do agregatu tak mi się wydaje

Nie chodzi o to aby się wyżej obnosił a o to aby docisnąć wał. Na sztywno nie może być bo siewnik będzie odrywać się od ziemi.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • stefan8244c2
  • 9 144

Ja z 7 lat temu siałem kilka kawałków Farmerem w 3m szło to to ale rewelacji nie było. teraz Pronarem 130km to tak

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • janek82
  • 3 553

witam jaka robote robia te agregaty bez walka z przodu ? wmiare to wyglada czy lepiej zakupic z przednim  walkiem ziemie glinaste i gory?

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • Patryk122
  • 9 207

Wszystko zależy od rodzaju ziemi i warunków na polu inaczej jest doprawić 5 klasę a inaczej gline a jeszcze inaczej zaschnieta gline po orce. Ja mam słabe ziemię i tak uprawki przedsiewne robie agregatem z jednym wałkiem wiec chce to połączyć odrazu z siewem i myślę że na słabszych ziemiach zda to egzamin taka maszyna z jednym wałkiem, ewentualnie wcześniej można zrobić samym agregatem lub brona ciezka. Ale jeśli masz gliny i górki to jakikolwiek bierny z walem packera lub coś juz na talerzach, a jak duże górki i ciężko z utrzymaniem prędkości to robotę zrobi agregat aktywny.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj