Jumz
 

Jumz

  • 5904 wyświetleń

Coś z koszenia kukurydzy. Ta odmiana wypadła najlepiej a inne znacznie gorzej ale przez taką susze jaka była na wiosnę, a mianowicie około 1.5 miesiąca bez porządnego deszczu. Sieczkarnia to pottinger mex II R



Informacje o zdjęciu Jumz

Zrobione z LGE LG-E460

  • 3.5 mm
  • 897/1000000
  • f f/2.8
  • ISO 113



Rekomendowane komentarze

  • Zaawansowany
  • simson2812
  • 423 5262

Obroty przyspieszone ale żeby jumz miał 540obr na wałku to strasznie trzeba go piłować. Według Ciebie na jakich obrotach ma największą moc?
Co do cięcia to trudno powiedzieć bo często sypałem i jeszcze na pryzmie pomagałem

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • GustawD65
  • GucioJUMZ
  • 393 3440

Jumz ma 540 na wałku niby przy 1700 Obr(ale to pisze książka że niby ma ale ja jakoś nie wierzę ) największa moc jest tak przy 1500 obr i jest to granica ekonomi jumza powyżej to już pijak ale moc rośnie z obrotami . ciąć jedynką to trzeba cały dzień piłować jumza zależy od plonu i pola . Ale niema to jak Mengelle SH20 no ale konik spory i wom na 1000 obr taki zestaw pracował na moim polu w tym roku 

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • simson2812
  • 423 5262

Jeździłem 3. Tutaj obroty mają znaczenie ale w prasie daje małe obroty i spalanie wyszło bardzo małe

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • michal70920
  • 1 140

u mnie sąsiad ciągał jumzem pottinger MEX profi i dawał rade ( jumz podkręcony ) ale ja swojego jumza bym tak nie piłował

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • simson2812
  • 423 5262

W jakim sensie podkręcony??
Co do wałka to i na zwykłym można kosić tylko jak pójdzie jakieś przeciążenie to może się coś w sieczkarni uszkodzić a jak mex 2S czyli na paski to najwyżej na paskach się poślizgnie

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • michal70920
  • 1 140

W jakim sensie podkręcony??

Co do wałka to i na zwykłym można kosić tylko jak pójdzie jakieś przeciążenie to może się coś w sieczkarni uszkodzić a jak mex 2S czyli na paski to najwyżej na paskach się poślizgnie

Był podkręcony na pompie

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • GustawD65
  • GucioJUMZ
  • 393 3440

Co miał podkręcone dawkę paliwa czy obroty  :D Bo to dwie różne sprawy  :lol: simson to ile ząbków zmieniłeś w sieczkarni i na której zębadce mniejszej czy większej może sam się pokuszę o zakup mexa mi na dwójce wystarczy kosić  :P

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Pan Rolnik :D
  • Landfarmer
  • 3581 7317

A w kosiarce panowie co powiecie o jumzie daje rade czy np ferdek radzi sobie podobnie?

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • simson2812
  • 423 5262

Na dużej ząbek więcej na małej jeden mniej. Duża większa sie nie zmieści chyba że bym inny otwór wycioł do włożenia zębatki.
Ferdek sprytniejszy do kosiarki.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • GustawD65
  • GucioJUMZ
  • 393 3440

Ferdek sprytny  :o ale ziemią do kabiny rzuca  :unsure:

JUMZ ma silny wom a koszenie dwójką to łąki ubywa moment :D  spalanie wychodzi podobnie tylko kosiarka do jumza za mała jest  :P

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • michal70920
  • 1 140

Co miał podkręcone dawkę paliwa czy obroty  :D Bo to dwie różne sprawy  :lol: simson to ile ząbków zmieniłeś w sieczkarni i na której zębadce mniejszej czy większej może sam się pokuszę o zakup mexa mi na dwójce wystarczy kosić  :P

Paliwa a sieczkarnia to pottinger MEX Profi        2 rzędy

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • GustawD65
  • GucioJUMZ
  • 393 3440

Z tego co wiem to mex profi 2 rzędy jest odpowiedzią na sieczkarnię   Mengele SH20 i obydwie sieczkarnie pracują na wom 1000obr . W różne bajki uwierzę ale 65KM w dwóch rzędach niema szans .Zwłaszcza ten tępy wom w Jumzie 

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • michal70920
  • 1 140

Z tego co wiem to mex profi 2 rzędy jest odpowiedzią na sieczkarnię   Mengele SH20 i obydwie sieczkarnie pracują na wom 1000obr . W różne bajki uwierzę ale 65KM w dwóch rzędach niema szans .Zwłaszcza ten tępy wom w Jumzie 

Dlaczego tępy

Jak teraz stoi na podwórku to ręcznuie ukosi i wrzóza w sieczkarnie jak wrzuci duzy pęk to prawie gaśnie

się noc robi :)

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Gość

Ja się zastanawiam czy mój 904 w turbo(ok 90KM) da radę z dwoma rzędami a wy piszecie, że jakiś jumz daje radę? Ile ta kukurydza miała wysokości?1,5 m?

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • michal70920
  • 1 140

Ja się zastanawiam czy mój 904 w turbo(ok 90KM) da radę z dwoma rzędami a wy piszecie, że jakiś jumz daje radę? Ile ta kukurydza miała wysokości?1,5 m?

do 3,5m na dołku a sredni te 2,5 miała

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj