Rzepak - doświadczenie
 

Rzepak - doświadczenie

  • 1306 wyświetleń

Jak to w rolniczym świecie należy się ciągle rozwijać i poszerzać swoją wiedzę :) na pewnym szkoleniu na wiosnę natknąłem się na technologię dwu zabiegową z fungicydami u syngenty, bardzo polecaną i chwaloną przez ową firmę, jako że lubię przekonać się na własną skórę co z czym się je, postanowiłem założyć doświadczenie polowe porównujące program owej firmy i to co zwykle używam na swoim gospodarstwie. Zdjęcie trochę nie oddaje koloru rzepaku bo było zrobione w godzinach wieczorowych (15.06.16) był wtedy jeszcze bardzo ładny zielony. Jednak na załączonym zdjęciu już widać niewielką różnicę w zastosowanej chemii, po lewej stronie jest moja część kontrolna na której standardowo na płatka stosowałem tebukonazol w dawce 130g/ha + azoksystrobina 100g/ha no i do tego insektycyd, po prawej stronie pole doświadczalne gdzie na początku kwitnienia stosowałem Symetrę w dawce 0,8l/ha, oraz pod koniec kwitnienia zgodnie z zaleceniami leciałem Amistarem Xtra 0,8l/ha + insektycyd. Jak na razie nie widać jakiejś porażającej różnicy między roślinami, jedynie na liściach w części doświadczalnej coś tam widać że są jakby mniej przyschnięte. Efekt końcowy powinien być taki, że przed zbiorem mojego rzepaku zgnilizna nie powinna zbytnio dopaść, no i co najważniejsze liczę na zwyżkę plonu z pola doświadczalnego. Niedługo postaram się wstawić nowe fotki rzepaku pod łanem. Co dalej będę informował na bieżąco.



Informacje o zdjęciu Rzepak - doświadczenie

Zrobione z NIKON CORPORATION NIKON D3100

  • 35 mm
  • 10/2500
  • f f/10.0
  • ISO 400

Rekomendowane komentarze

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj