Silowniki w drzwiach
 

Silowniki w drzwiach

  • 6873 wyświetleń

No i ci co tak pisza ze lepsze otwieranie na blotnik ja wole takie i miec ladna klamke w srodku a nie jak w zuku :) gumolit to wersja na szybko zanim przyjdzie mi wykladzina


Z albumu:

Remont Zetora 12145

  • 148 zdjęć
  • 0 komentarzy
  • 1851 komentarzy obrazka

Informacje o zdjęciu Silowniki w drzwiach

Zrobione z LG Electronics LG-P710

  • 3.2 mm
  • 1/14
  • f f/2.4
  • ISO 1800

Rekomendowane komentarze

  • Gość

Do paneli jeszcze by się listwy przydały i pełna kultura by była :D , a nie sorry , to jednak chyba wykładzina . Tak pięknie dopracowany traktor , a tu taka fuszerka .

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • lukasz222
  • 2883 3488

Problem pojawia się wtedy, jak podczas pracy w polu słońce przypierdzieli Ci po szybach, nawiewu nawet nie czujesz że coś dmucha, otwarte boczne szyby przy prędkościach do 8-9km/h niewiele dają, a otwarcie tylnej szyby to proszenie się o chmurę kurzu i syf w kabinie ;)  Otwarcie drzwi wtedy niewiele pomaga, bo raz że będąc w pozycji do przodu hamują przepływ powietrza, a dwa siłowniki szybko wysiadają przy nierównościach.

Po przesiadce z U-1614 na ZTS-a 16245 kląłem na czym świat stoi, bo jak w 16tce przy prasie otworzyłem drzwi i dach z przodu, to spokojnie dało się wytrzymać i nawet kurzu niewiele wchodziło, a w ZTSie ani dachu otworzyć (bo przez szyber tylko słońce daje), a drzwi po paru godzinach jazdy same się zamykały, bo siłowniki siadły. W tej kabinie bez klimy to tylko mordęga. Z resztą co Ci będę tłumaczył, znasz to z pewnością z 10145.

Oczywiście wszystko jest rzeczą gustu (a ten jest jak tyłek, każdy ma swój :P ), ale od strony praktycznej mniej więcej tak to się prezentuje

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • leszekd
  • 110 1227

Gorąco a te ciągle zamknięte bo siłownik nie trzyma taka z tgo korzyść. Skoro jest jak jest niech chociaż będzie wygodnie.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • zetor10145turbo95
  • 1200 9241

W malym nie silownikow tylko na tej gumie sie trzymaja, czemu silowniki nie trzymaja bo sa stare... takie glupie pisanie tak jak potpieranie patykiem tylnej, kupilem nowe 3 rok spokoj mysle ze jeszcze ze dwa wytrzymaja i kupi siw nastepne nie majatek. Co do upalu ja tam jak prasowalem i byly upaly po 35 to tylko szyby uchylone i szyberdach i jakos nie narzekalem lepiej niz w c-360 jak dla mnie

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • andrzej2110
  • 535 11728

Ja na lato drzwi zdejmuje z obu stron (jedne już są zdjęte) a tylnej szyby to i w zimę nie zamykam.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • lukasz222
  • 2883 3488

Co do siłowników nie masz racji - miałem w ZTS wszystkie nowe, tyle że ani tylna szyba, ani szyberdach nie dadzą rady ich nawet ruszyć, bo w tych kabinach są za lekkie na to. Drzwi to inna bajka, na każdej nierówności się telepią. Twój ciągnik i robisz jak chcesz, nic mi do tego, bylebyś Ty był zadowolony, opisałem tylko jak wygląda od strony praktycznej różnica w otwieraniu. Dla mnie osobiście ZTS jest o tyle lepszy, że jest trochę wyciszony i radia da się posłuchać. Myśl ostro nad klimą, bo szkoda żeby takie odpicowane wnętrze miało wyglądać jak w pospolitym Ursusie ^^

@andrzej - jak chcesz kierować ciągnikiem po drogach zdejmując mu z drzwiami boczne lusterka? Poza tym błoto i piach w kabinie razem z wpadającym deszczem to żadna przyjemność jak dla mnie ;) co do tylnej szyby, to ja otwieram tylko przy cofaniu do maszyny, ew. dla porozumienia z kimś kto stoi z tyłu ciągnika, czyli policzyłbym na palcach jednej ręki ile razy w sezonie. W pracach polowych miałbym w kabinie dwa razy więcej kurzu i smrodu chemii gdybym ją otwierał, a to żadna przyjemność 

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • Michal984
  • 611 807

Siłowniki robione do tych szyb,dzwi itp to pomyłka jakaś, niektóre trzymają po 5-10 lat a niektóre padają po jednym sezonie, trzeba dobrze trafić

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • andrzej2110
  • 535 11728

Lusterko mam na kabinie a nie na drzwiach. Ja do prasy, przyczepy samozbierającej i sieczkarni muszę mieć otwartą szybę w tam wchodzą kable lub linka. Poza tym nie lube jak jest zamknięta szyba.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • lukasz222
  • 2883 3488

Ok, Ty w MFie masz na kabinie, ale ZTSy mają na drzwiach i nie przeskoczysz tego, bo i w sumie po co. Z otwieraniem szyby rzecz gustu i potrzeby, mój ZTS ma specjalny otwór poniżej szyby na wszelakie przewody wchodzące do kabiny, więc i otwierać nie trzeba.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • andrzej2110
  • 535 11728

Pd samozbierającej i tak byś pewno nie przełożył bo to nie jest tylko linka ale i dość duża dźwignia. Od prasy kostki jest łańcuch do rozkładania prasy więc musi być tak aby dało rade ręką pociągnąć. Jedynie od sieczkarni i zwijki by można było takim otworem.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • lukasz222
  • 2883 3488

Nie wiem jakie duże osprzęty sterujące masz, ja ten otwór mam jakieś 7-8 cm średnicy, bo złącze komputera do opryskiwacza ma ponad 5cm średnicy. Z resztą co tu dużo gadać - ja w tym Zetorze muszę wysiedzieć z podpiętym opryskiwaczem od marca do listopada na ponad 400ha przy intensywnej uprawie, mając otwarty tył po roku zdychałbym od tej chemii, a zamiast skrzynki narzędziowej trzymałbym na stanie szmatki i zmiotkę :P na swoich ha i w swoich ciągnikach jak potrzebuję to też trochę uchylam szybę, ale nigdy więcej niż potrzebuję 

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • jonek98
  • 2650 10448

Najlepiej by było dać lusterko na kabinie na regulowanych uchwytach wtedy dużo lepsza widoczność,wygląda estetyczniej i drzwi nie są już problemem  :)

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • lukasz222
  • 2883 3488

Ty masz w nim tylną szybe w metalowej ramie jak w Ursusie, czy już jak w ZTSie sama szyba ze stelażem z rurki?

Przy okazji obijałeś jakoś podłogę za siedzeniem? Czy tylko uszczelniałeś?

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj