Tabliczka od przystawki do kukurydzy Massey Ferguson model 33
 

Tabliczka od przystawki do kukurydzy Massey Ferguson model 33

  • 2327 wyświetleń

Jest to tabliczka od przystawki Massey Ferguson 33.
Czy na jej podstawie ,można określić rok produkcji, jestem ciekaw z którego roku jest ?


Informacje o zdjęciu Tabliczka od przystawki do kukurydzy Massey Ferguson model 33

Zrobione z SAMSUNG GT-S5830

  • 3.6 mm
  • 1/197
  • f f/2.6
  • ISO 50

Rekomendowane komentarze

  • Zaawansowany
  • extrabyk
  • 5593 8394

Niestety to tylko moje przypuszczenia ale wnioskując po stylu czcionki oraz kształtach osłon tej przystawki myślę, że przystawka pochodzi z przełomu lat 60-tych i 70-tych...i jak tu gonić zachodnie rolnictwo skoro gdy oni mieli kombajny i przystawki do kukurydzy to u nas konne żniwiarki były szczytem marzeń...hehehe

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • extrabyk
  • 5593 8394

Rzeczywiście jest napis "Canada 1967" ale to nie jest rok produkcji tylko rok patentu, którego numer jest podany przed tym napisem. W dodatku jeśli coś jest "MADE IN U.S.A." to nie może być wykonane w Canadzie.

Tak czy inaczej tak jak napisałem przystawka jest z końca lat 60-tych lub początku 70-tych.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Użytkownik
  • Piotr.W
  • 1 70

Ta przystawka może mieć nawet 45 lat.

Jestem z niej bardzo zadowolony skosiłem w tym roku "2016" 25 ha i to bez awaryjnie co marka to marka.

To nie znaczy że nic przy niej nie grzebałem przed sezonem przeprowadziłem generalny przegląd łożysk, łańcuchów, przekładni i regulacje.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • extrabyk
  • 5593 8394

Kiedyś wszystko robiono solidniej i z lepszych materiałów więc jak dodasz do tego to, że przy tej wielkości raczej nie pracowała na dużych powierzchniach to masz maszynę na lata...nie wykluczone, że nigdy wcześniej nie kosiła tak jak u Ciebie 25 ha w sezonie.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj