John deere 6330
 

John deere 6330

  • 3915 wyświetleń

Tu nie dał rady jednak z beczką. Nie chcialem wypuszczac gnojowicy no i wyciagalismy go za bardzo w bok przez co opona odeszla od felgi. Glupota boli niestety.



Informacje o zdjęciu John deere 6330

Zrobione z SAMSUNG GT-S7710

  • 3.4 mm
  • 33333/1000000
  • f f/2.7
  • ISO 50

Rekomendowane komentarze

  • Zaawansowany
  • hubertuss
  • 4653 8836

Trzeba było jeszcze za dach line zaczepić. ja myślałem, że się do przodu ciągnie lub do tyłu ciągnie. A tu proszę jakaś nowa metoda. Nie wiedziałeś, że koła się w bok nie kręcą?

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • mario98
  • 7 331

Haha widze ze mnie za dobrze zrozumiales panie najmądrzejszy... za przód ale pod kątem byl ciagniety. A ze duzy nacisk na oske tylna mial to jakos tą opone zrzucilo. Juz wiesz o co chodzi?

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • hubertuss
  • 4653 8836

Chyba pod kątem 90 st go ciągnęliście. Jakoś tą oponę zrzuciło dobre sobie.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • ursus914
  • 6 663

Wyciąganie na bok jest bardzo skutecznie, ale jednocześnie cholerenie nie zdrowe dla ciągnika, rama czy blok ( w zależności od marki i typu) jest przystosowana do naprężeń przód tył, a w bok już nie, a jak zdjęło oponę to już ładny mexyk musiał być... albo 0,25 atm

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • wieczny student
  • statek
  • 140 2177

a mi sie wydaje ze był kat 90 stopni za przod ciągnika, z tyłu beczka też dawała niezly opor i wszystko poszlo na opone. nastepnym razem wypusc gnojowice albo odczep beczke

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • mario98
  • 7 331

kąt był ok 45-50 stopni. Bez przesady żeby się ciągać pod kątem prostym. Żal było wypuszczać gnojowicę no ale i tak potem musiałem to zrobić... tak to jest że się chce ratować jak najwięcej i tylko większe straty wychodzą. W oponie było ok 1,75 bar. być może przy mało ale zrzuciło oponę bo właśnie beczkowóz duży nacisk daje na tylną oś. Szczerze to zszokowany byłem że tak się stąło bo nigdy wcześniej nie miałem takiego przypadku. No ale człowiek uczy się na błędach. Najważniejsze, że nic poważnego się nie stało, bo napompowaliśmy oponę i nic nie schodzi felga cała i opona też. @hubertuss podepnij do ciągnika 105 KM beczkę 12 tys, napełnij pod korek i wjedź przez głupotę w grzązki teren (przyznaję moja głupota bo trzeba było jechać inną drogą a nie po deszczu pchać się w oranicę) i zobaczymy jak wyciągniesz. Wiadomo trzeba bylo beczkę opróżnić ale jak zwykle szkoda. najłatwiej to jest teraz się pomądrzyć tylko że nie w tym celu wstawiłem to zdjęcie, ale po to żeby drodzy użytkownicy AF zobaczyli jak nie należy robić i że trzeba w takich sytuacjach beczkę opróżnić bo nie ma szans by wyciągnąć.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj