Niemayer volmat
 

Niemayer volmat

  • 2280 wyświetleń

wie ktoś może do czego w nim te dwie łapy ? :)



Informacje o zdjęciu Niemayer volmat

Zrobione z Apple iPhone 4S

  • 4.3 mm
  • 1/120
  • f f/2.4
  • ISO 50

Rekomendowane komentarze

  • Zaawansowany
  • Deutz130
  • 13 652

Jak kolega wyżej pisał, w każdym pługu to jest, powinno być równo wkręcone z jednej i drugiej strony, z długości. Z tamtej strony teraz się opiera blacha od obrotu, jak obrócisz pług, to z tej się będzie opierać :)

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Gość

Miałem pług tej marki ładnie kryje, ale widzę, że masz pospawaną oś i mechanizm obrotowy. Jeżeli ktoś to dobrze zrobił to ok , ale jak odwalił lipę to masz kłopot. Jak to jest 3 to może wytrzyma, ale jak masz 4 to radził bym rozglądnąć się za inną maszyną. U mnie też było podobnie pospawane (miałem 4) i co parę ha do domu wracałem z samą wieżą, nie pomagały wzmocnienia,itp. Chyba, że masz lekkie ziemie to powinno wytrzymać, a po za tym maszyny tej marki są ok będziesz zadowolony bo naprawdę robi robotę.(U nas na poziomowanie potocznie mówi się "sztorcowanie" w zagonowym kręcisz korbką przy cięgle ciągnika a w obrotówce właśnie jest takie ustrojstwo).

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • kisiel123
  • 5 449

orałem nim juz i to prawda bardzo ładnie kryje. to jest 3 ale gdzie widzisz dokładnie te spawy bo ja nic takiego nie zauważyłem co by było spawane w "stodole" . 

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Gość

Na głównej osi  jest na stałe pospawane, a powinna być nakrętka koronkowa z zabezpieczeniem.Miałem gdzieś katalog jak go nie zutylizowałem to ci podeślę rysunek.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • kisiel123
  • 5 449

Aaa rozumiem nawet nie wiedziałem bo to mój pierwszy obrotowy nie mam doświadczenia z nimi wgl

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Gość

Warunek jest podstawowy jak masz zab. kołkowe to staraj się dobrać odpowiednią twardość, kołków ( śrub) bo zamiast zerwać zab, zerwiesz wieżę. A poza tym jak już orałeś i nic nie wynikło to będzie ok.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • kisiel123
  • 5 449

No mam nadzieje ze bedzie w porządku pług przywiozłem z Niemiec od rolnika wiec myśle żenię jest jakis wadliwy

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Gość

Kiedyś przeglądałem ogłoszenia i większość pługów tej marki niestety ma pospawane. A czy jest dobrze pospawany to powinieneś zauważyć podczas orki gdyby było coś przestawione jedna strona kryła by inaczej.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj