Łąka
 

Łąka

  • 2368 wyświetleń

Mam już dość tych dzików :/ Ma ktoś podobną sytuacje u siebie?



Informacje o zdjęciu Łąka

Zrobione z Sony Ericsson WT19i

  • 3.5 mm
  • 10/3200
  • f f/2.6
  • ISO 64

Rekomendowane komentarze

  • Zaawansowany
  • Mich3P
  • 125 526

U mnie zliczyć z 12 hektarów to z 3 hektary są zryte w 100%. Masakra z tymi dzikami...

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • Mati2812820
  • 3588 6709

U mnie tego roku na wiosnę żerowały na łące, ale strasznie dużych strat nie narobiły. Wywiesiłem ,,pachnidło" na kiju i już ich nie było i do tego udało mi się wyciągnąć 200 zł od koła łowieckiego :)

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • Setik
  • 556 4337

Łoo matko O.o W mojej okolicy dziki grasują ale na szczęście omijają moje pola w promieniu 200m :D W niektórych miejscach jest zryte tak jak i u ciebie. Pastuch nie byłby złym pomysłem, mi coś łaziło po pastwisku przez 2-3 tygodnie i codziennie musiałem naciągać druty bo leżały na ziemi ale na razie jest spokój po tym jak pastuch zostawał włączony na noc. Są tylko ścieżki wydeptane przez sarny na odłegłość ok pół metra od drutu.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • rzampol2
  • 8 138

Znajomy widok, co roku to samo mam na łąkach....zgłosisz szkody i dostaniesz parę groszy na piwo więc nawet nie warto. Ja kosiarką przejadę na wiosnę i się wyrówna. U mnie z dzikami to jest tragedia, kukurydza poniszczona co roku....w tym roku to po zasianiu zjeżdżam za tydzień na pole a z pięciu hektarów to połowa z ziemi ziaren wygrzebane.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • damik10
  • 463 1673

Niektórzy u nas mają pastuchami pogrodzone ale i to nie zatrzymuje dzików <_< Chodzą stada po 15 dzików :P Musze to jakoś wyrównać ale będzie masakra :mellow:

Ja zgłaszałem do koła łowieckiego to dopiero mają przyjechać na wiosne i wycenić straty... :wacko:

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • node3mer
  • 24 449

u mnie to samo, a koło łowieckie śmieje się w żywe oczy i próbują z człowieka wariata zrobić. Płacą poniżej 200zł za ha zniszczonego w 100%. w tamtym roku liczyli mi plon 1,5 tony siana z hektara  po 280zł minus nieponiesione koszty zbioru, a mnie samo nawożenie w okolicach 1000zł wyniosło

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • Lesssiu007
  • 186 1037

bo te dziadostwo dziki to powinny być wybite jak kaczki ja bym 2/3 populacji wybił bez skinienia oka ! Czytałem w gazecie że w innych krajch to firmy prywatne wynajmują i sprzelają ale to państwo by musiało być inne nie w polsce tu sie o rolnika nie dba to rolnicy to margines społeczny mozna im szkody  robić brać od nich za grosze produkty i weterynarią straszyć !

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj