Ursus C-330+Amazone ZA-F 603
 

Ursus C-330+Amazone ZA-F 603

  • 2127 wyświetleń

Rozsiew nawozów azotowych-wiosna 2013, Ursus C-330+Amazone ZA-F 603



Informacje o zdjęciu Ursus C-330+Amazone ZA-F 603

Zrobione z SAMSUNG GT-S3350

  • 3.7 mm
  • 1/325
  • f f/2.8

Rekomendowane komentarze

  • Rolnik z zamiłowania :)
  • pawlus224
  • 2624 15608

Miło popatrzeć na zadbane maszyny z Twojej galerii :)

 

  Jak sprawuje Ci się ten rozsiewacz ? Trzydziestka daje sobie z nim radę ?

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • Tomazi3p
  • 44 1041

Dzięki :) Rozsiewacz posiadam już 5lat, jedyne co musiałem zrobić to obszlifować tulejki metalowe żeby zasuwy ciaśniej chodziły, i naspawanie małych łatek na łopatki, które trochę były zużyte. Tylko tyle. Jakość malatury i zabezpieczenia oceniam na bdb, wykonanie ogólne-tak samo. 1 sezon to dostosowywanie prędkości i szczeliny aby uzyskać odpowiednie dawki. Nawozy typu mocznik sieje na 12m, saletra tak samo, saletrzak i NPK na 15m. Wapno granulowane typu Granukal lub Wapniak koszelowski siałem na ściernisko jeżdżąc po ścieżkach 12m. Fajną sprawą jest wyłączanie lewej/prawej strony rozsiewacza+zaczep do przyczepy. Co do dawania rady, jak kupiłem Amazone to miałem tylko 3p i jego bujałem prawie z całym koszem. Tutaj ze względu bezpieczeństwa najwięcej dałem 450kg-mam pola o dość dużym nachyleniu+brak dociążenia przedniej osi. Ogólnie rozsiewacz warty uwagi i ceny.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Rolnik z zamiłowania :)
  • pawlus224
  • 2624 15608

I to jest konkretna odpowiedź . Dziękuję :)

 

  Moje pytanie wynika z tego ze mam przerobionego lejka , saletrę rozrzuca bardzo dobrze na 12m , ale już np. z mocznikiem sobie nie radzi . Ogólnie czytam pozytywne opinie o tych starszych rozsiewaczach (402 , 602) amazone , Twoja opinia utwierdza mnie w tym :)

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • Tomazi3p
  • 44 1041

Rozsiewacze naprawdę dobrej jakości, w niektórych rozsiewaczach są łopatki ze skrzydełkami które się do mocznika podnosi żeby rzucił na 12m, ale ja po prostu podnoszę deko rozsiewacz do góry i jest dobrze. Mocznik jest dość upierdliwy jeżeli chodzi o rozsiewanie, ale jak się utrafi bezwietrzną pogodę to jakoś idzie. W porównaniu do ZA-F rozsiewacze ZA-E mają najczęściej szczelinę regulowaną na otwory- chyba coś podobnego było w RNZ. Tutaj jest coś ala-bezstopniowe w skali 0-35, regulowane za pomocą śruby motylka. Jedyne co mnie przeraziło to cena oryginalnych łopatek-775zł :0 ale rzemieślnicze 150zł. Jeszcze z 3 lata temu we wsi oprócz mojego pracował drugi taki sam, aż do momentu jak kolega zmienił na ZAM bodajże-więc trzyma się wiernie marki :)

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj