Pszenica Bamberka
 

Pszenica Bamberka

  • 3112 wyświetleń

Małe Porównanie :)
Stan na 11.11



Informacje o zdjęciu Pszenica Bamberka


Rekomendowane komentarze

  • Zaawansowany
  • stop
  • 95 384

Stawiam tak: po lewej siane uprawowo siewnym i nie bronowane po siewie, a po prawej dobrze uprawione agregatem, zasiane no i ewentualnie zabronowane, nakłady większe ale i efekt lepszy.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • przybyslawice5211
  • 536 4632

u mnie w okolicy też ładniejsze są pszenice po tradycyjnej uprawie czyli bronami siewnik i jeszcze raz bronami po siewie niż po, bronie aktywnej po której jest więcej brył i niema tej miałkiej ziemi tylko drobne bryłki dodam ze u nas są ciężkie ziemie  

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • knoro93
  • 215 2396

Nie wiem czy to nie gra kolorów ale po prawej stronie ziemia ma nieco inny kolor a wiec uprwa była w innych warunkach niż ziemia po lewej a wiec termin siewu był inny. Według mnie po lewej było wczesniej zasiane no i z tego co widać gorszym sprzętem.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • TOME11
  • 174 981

Stawiam tak: po lewej siane uprawowo siewnym i nie bronowane po siewie, a po prawej dobrze uprawione agregatem, zasiane no i ewentualnie zabronowane, nakłady większe ale i efekt lepszy.

bronowanie lepsze? jaki jest cel w ogóle bronowania? ktoś poważny tak jeszcze robi?

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • matiu1224
  • 3 295

na jednej i drugiej dzialce  uprawiane 2 razy tuz przed siewem spadl deszcz i trzeba bylo uprawiac jeszcze raz,  siane tego samego dnia , dzialka po lewo byla pryskana od perzu  troche zaczol sie  pojawiac a najwiecej go bylo przy granicach ziemia do lekkich nie nalezy w uprawie podklad gliniasty orka od dluzszego czasu ponad 30 cm, dzialka po prawo pierwszy rok u nas  troche gliny przy tej granicy a tak to lzejsza w uprawie  niz ta po sasiedzku troche troche slabo wapna i magnezu  i pierwszy rok orane ponad 30cm wczesniej max 15cm, a co do bronowania po siewie niema takiej potrzeby sa pazurki zagarniajace w siewniku, bronowane bylo po siewie pare lat temu jak byl jeszcze stary siewnik konny, jak dla mnie teraz to szkoda paliwa na takie zabiegi 

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • stop
  • 95 384

Czyli to oprysk od perzu tak zmarnował łan po lewej? matiu1224 pytam bo napisałeś komentarz na 7 linijek, a niewiele da się zrozumieć, <_<  (pewnie telefonem pisane nie czepiam i nie śmieję się ;) bo zaraz przyjdą inni i będą tobie wytykać :lol:) OK na bok ortografie, dysleksje i takie tam, ale pryskane to chyba było przed siewem i pewnie poszedł w to jakiś kultywator albo była orka na razówkę. Przyznaj się na lewym polu byleś pod wpływem % :lol: :D:P. A tak ogóle to ta w mulczu pewnie lepiej sypnie -_- Czepiacie się bron (zwłaszcza TOME11) to ja się pytam po co tu ta miedza? - pewnie aby perz na pszenicę właził? ... zapewne dzierżawione. Też na 7 linijek się rozpisałem ... dało się zrozumieć <_<?

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • Adrian1025
  • 56 627

na jednej i drugiej dzialce  uprawiane 2 razy tuz przed siewem spadl deszcz i trzeba bylo uprawiac jeszcze raz,  siane tego samego dnia , dzialka po lewo byla pryskana od perzu  troche zaczol sie  pojawiac a najwiecej go bylo przy granicach ziemia do lekkich nie nalezy w uprawie podklad gliniasty orka od dluzszego czasu ponad 30 cm, dzialka po prawo pierwszy rok u nas  troche gliny przy tej granicy a tak to lzejsza w uprawie  niz ta po sasiedzku troche troche slabo wapna i magnezu  i pierwszy rok orane ponad 30cm wczesniej max 15cm, a co do bronowania po siewie niema takiej potrzeby sa pazurki zagarniajace w siewniku, bronowane bylo po siewie pare lat temu jak byl jeszcze stary siewnik konny, jak dla mnie teraz to szkoda paliwa na takie zabiegi 

 

Owszem, za siewnikiem jest zgrzebło i jeśli jest gleba w miare lekka to spokojnie wystarcza, ale na cieżkiej glebie a ta u mnie przeważa to bronowanie jest wręcz konieczne żeby przyzwoicie przykryć ziarno.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • endrju
  • 24 605

jaka szeroka miedza  :blink:  w moim rejonie by się pewnie nie uchowała :D 

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • Dziedzio92
  • 42 1303

po lewej widac ze byl problem z zaoraniem, prawdopodobnie od perzu albo za mokro bylo , uprawic nie szlo to tak wyglada jak wyglada.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • hubertuss
  • 4653 8836

Powiadasz, że działka po prawej pierwszy rok u ciebie. No jak tak dalej pójdzie to ją zapuścisz jak swoją. Perz pewnie też się pojawi. Też trzeba będzie pryskać. No i ta dorodna miedza, nie dziwne, że perz najlepiej rósł przy granicy. Miał się skąd siać. Podsumowując popracuj trochę nad swoją, aby ją doprowadzić do stanu takiego jak wziąłeś od sąsiada.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj