Valtra N113
 

Valtra N113

  • 4050 wyświetleń

Z albumu:

Rok 2014 u Heniusia :)

  • 61 zdjęć
  • 0 komentarzy
  • 565 komentarzy obrazka

Informacje o zdjęciu Valtra N113

Zrobione z NIKON COOLPIX L120

  • 12.6 mm
  • 10/600
  • f f/4.0
  • ISO 400

Rekomendowane komentarze

  • Gość

super wygląda z dwoma kogutami :) żałuję że w swojej nie mam drugiego :( 

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Bad Moderator
  • Henius91
  • 1543 9804

to żaden problem założyć drugi. dorób mocowanie, kup lampę i gotowe. kabel jest wyprowadzony :)

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Gość

możesz dokładnie powiedzieć gdzie jest wyprowadzony ten kabel? bo dziś sprawdzałem i inie mogłem znaleźć, a może u mnie nie jest akurat wyprowadzony :) 

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Bad Moderator
  • Henius91
  • 1543 9804

na rogu pod dachem jest dziura, tam powinien być kabel z kostką. najlepiej odkręcić lampy te w dachu i będziesz miał eleganckie dojście do tego kabla

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Gość

Co wam z tych kogucików skoro można używać ich tylko jeśli pojazd przekracza 2,5m szerokości lub stwarza szczególne zagrożenie na drodze. Używanie w każdym innym przypadku to łamanie przepisów. Śmiać mi się chce jak widzę pajaców z sąsiednich wiosek jadących z rozsiewaczem czy przyczepą bel i włączonym kogucikiem. 

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Bad Moderator
  • Henius91
  • 1543 9804

A mi się chcę śmiać jak ktoś piszę coś o czym nie ma pojęcia. Może jakbyś sprawdził w internecie ile szerokości ma ten ciągnik to byś w ogóle się nie wypowiadał. Tak się składa że jadąc nawet samym ciągnikiem mogę włączyć światła ostrzegawcze bo na standardowych oponach ten ciągnik ma 2,53 m szerokości. Na tych oponach ma koło 2,6 m, więc nic sobie nie robię z takich co się śmieją jak jadę na włączonych kogutach. Mijając się z ciężarówką i ja i ciężarówka musi zjechać na pobocze bo można oberwać lusterka. A druga sprawa po to mam te koguty, żeby jakiś kretyn nie wbił mi się w agregat czy pług, a jak już się wbije to nie muszę się martwić bo ciągnik jest dobrze oświetlony i guzik mi mogą zrobić.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Gość

Przepraszam bardzo jeśli uraziłem, ale na przyszłość czytaj ze zrozumieniem zanim zaczniesz zaciskać d**ę ze złości. Pisałem kiedy można używać i jeśli ten ciągnik ma tyle szerokości to w porządku włączaj, tylko jeden w zupełności by wystarczył. Ten prawy to chyba dla tych wyprzedzających poboczem ;) . Osoby w poprzednim poście nazwałem jak nazwałem, bo jadą wioską gdzie ruch to kilka samochodów na godzinę do żadnego a ciągniki mają na pewno węższe. Baranów na drodze znajdziesz wszędzie i choćbyś świecił jak choinka to zawsze możesz oberwać jak ktoś zechce wyprzedzić tira jadącego za Tobą. 

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Bad Moderator
  • Henius91
  • 1543 9804

Taka rada. Najpierw jedź z włączonym jednym kogutem a potem spróbuj z dwoma, od razu zauważysz różnicę. Ludzie jadący z przeciwka praktycznie się zatrzymują żeby mnie przepuścić. Kiedyś widząc jednego koguta kierowcy czuli jakiś respekt, teraz na nich to nie działa, pchają się nawet rowem byle wyprzedzić. Na 2 jednak bardziej zwracają uwagę. Tutaj sam ciągnik jest szeroki, a do tego jak zaczepię np agregat to już w ogóle ciężko jechać po drodze. Widząc ciapka albo 60-tkę z kogutem można się zaśmiać pod nosem.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Gość

Taka ciekawostka. http://www.agrofoto.pl/technika-rolnicza/maszyny-rolnicze/8222-kogut-8221-kiedy-mozna-go-uzywac,54416.html

Taka paranoja w tym kraju. Nie wolno używać, ale dla bezpieczeństwa lepiej używać, mimo iż można się narazić na mandat. :huh:

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Bad Moderator
  • Henius91
  • 1543 9804

przepisy przepisami, ale jednak mało który policjant da mandat widząc ciągnik z maszyną 

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • kamil1616
  • 41 781

Moim zdaniem lepiej mieć włączony, szczególnie gdy jeździ się drogą ruchliwą, nawet kierowcom samochodów lepiej jak widzą ostrzegawcze światło wiedzą że coś wolniej jedzie i trzeba uważać. Nie jednokrotnie jechałem pustym ciągnikiem czy też z przyczepą i policja nie zwracała uwagi na włączony kogut. 

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj