Bolko
 

Bolko

  • 3164 wyświetleń

Jest na to jakiś sposób żeby się nie okręcało i żeby się nie zacinało? a swoja droga miedzy tym wałkiem a taśmą ucieka mi najwięcej ziemniaków można coś z tym zrobić?


Informacje o zdjęciu Bolko

Zrobione z SAMSUNG GT-I8160

  • 3.5 mm
  • 125000/1000000
  • f f/2.7
  • ISO 200

Rekomendowane komentarze

  • Zaawansowany
  • ZF9641
  • 22 296

Taki urok bolka pole musi być bardzo czyste, swoją drogą jak można kopać z tak wytartą górką palcową .

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • MichalP
  • 60 1371

można ;) mój sąsiad usunął wszystko z taśmy i ma gratką całkiem...

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • piotrdd
  • 62 530

Kolego jedyne co przychodzi mi do głowy to sprawdzi czy 2 po obu stronach płaskowniki które trzymają wał nie są wykrzywione do zewnątrz co powoduje zwiększenie otworu miedzy wałem a taśmą co pogarsza wyciąganie na zewnątrz maciny i zwiększa wyciąganie ziemniaków na zewnątrz, płaskowniki należy wyprostować aby przylegały one działają jak sprężyna wyginając się regulując otwór miedzy wałem a taśmą. Tam jeszcze są śruby regulacyjne wyregulują nimi wałek chodzi abyś zmniejszył ten otwór maksymalnie. Sprawdzone na sobie, ale się rozpisałem mam nadzieje że pomogłem. :)

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • mario666
  • 1112 5473

Jak odkręcisz ten płaskownik to zobaczysz że jest wytarty Odwruć go albo naspawaj i dokręć tak aby luzu nie było Jak luzu nie będzie to nie owinie sie U mnie też ta taśma jest wytarta i nie ma problemu A nowa po roku już pogubiła włoski

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • MichalP
  • 60 1371

jutro przetestuje, bo faktycznie ten wałek u mnie to już wytarty.
A ulepszałeś jakoś swojego bolka? Bo czytałem o zmianie kół itp, ale jakoś nie jestem przekonany

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • mario666
  • 1112 5473

tzn zmieniają te koła pasowe :) zakładają je odwrotnie i wtedy nie trzeba tak wysokich obrotów na ciągniku trzymać

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj