Ursus C-360 & Talerzówka
 

Ursus C-360 & Talerzówka

  • 1714 wyświetleń

Wczoraj popadało więc dziś sobie przetalerzowałem gorczycę :)



Informacje o zdjęciu Ursus C-360 & Talerzówka

Zrobione z SAMSUNG GT-S5360

  • 2.7 mm
  • 1/2666
  • f f/2.8
  • ISO 100

Rekomendowane komentarze

  • Zaawansowany
  • Michal97rolnik
  • 477 2302

Właśnie zależało mi na tym żeby ją rozdrobnić i zakryć, ok. 10 września będę tutaj woził obornik, potem zasieję tutaj pszenżyto :)

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • Setik
  • 555 4328

Właśnie, kiedy siana? :) Może mi ktoś wytłumaczyć jak to jest z tą gorczycą? Bo na jednej stronie wyczytałem żeby nie dopuścić do jej zakwitnięcia i zmieszać ją z glebą a na drugiej stronie pisze żeby zmieszać z glebą jak kwitnie. Trochę się już pomieszałem w tych sprawach :P 5/5 daję :)

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • Mateusz19980916
  • 304 4736

Setik Z tego co ja wiem, gorczycy nie powinno się pozwolić zakwitnąć, ponieważ wyciąga bardzo dużo składników. Inni zaś twierdzą, że to co wyciągnie to i tak odda po zaoraniu (no chyba, że ktoś skarmia). Ja jednak nie polecam dopuszczać do zakwitnięcia :)
Najlepszym wyjściem jest po prostu zasiać coś innego na poplon, a najlepszy jest łubin, z tym że nasiona drożej wychodzą :/ jeżeli już ktoś koniecznie chce gorczycę, to radziłbym siać w późniejszym terminie, gdy dzień jest krótszy, a temperatury niższe. Wtedy przeciągniemy trochę w czasie zakwitnięcie, a przyrost masy zielonej i tak będzie spory.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • Michal97rolnik
  • 477 2302

@setik najlepiej jest zlikwidować gorczycę, przed zakwitnięciem, bo gdy zakwitnie robią się z niej suche badyle i po prostu traci na wartości
@Klepak995 mało :P

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj