Pszenżyto Ozime Magnat/ Fredro
 

Pszenżyto Ozime Magnat/ Fredro

  • 3044 wyświetleń

Po lewej magnat, po prawej fredro :)



Informacje o zdjęciu Pszenżyto Ozime Magnat/ Fredro

Zrobione z SONY XPERIA

  • 4.6 mm
  • 1/368
  • f f/2.5
  • ISO 28515

Rekomendowane komentarze

  • Zaawansowany
  • marcus1998
  • 56 913

Jeszcze trudno mi powiedzieć, bo magnata mam pierwszy raz. Obie odmiany wyglądają ładnie. Magnat ma lepszy kłos, a podobną obsadę do fredra więc myślę, że powinien lepiej sypnąć. Fredro jest u mnie trzeci rok i jeszcze nigdy mnie nie zawiódł. Odmiana najlepsza jaką miałem jeśli chodzi o uprawę na słabej glebie.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • agro1991
  • 237 1599

Ten Magnat piękny :) Szukam coś na nowe zasiewy, poleciłbyś ją na słabsze gleby? coś w okolicach 4-5 klasy?

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • Jacekrol
  • 32 883

Magnat raczej Fredra nie przescignie. Za wysokie progi :)

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • marcus1998
  • 56 913

Na słabych stanowiskach na pewno nie. Na dobrych to już bym stawiał raczej na magnata.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • Czarox
  • 56 813

też mam fredro i jest właśnie tez takie jasne mam je pierwszy rok zobaczymy jak bd z plonem jak sie sprawdzi to bede siał na nastepny rok ;) wiem tylko tyle ze nawet na słabszych ziemiach jest bardzo okazałe ;)

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • marcus1998
  • 56 913

U mnie na "piaskach" już trzeci rok tylko fredro i w tym roku pewnie znów zostanie zasiane. Na lepsze gleby staram się bardziej wymagające odmiany brać.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • marcus1998
  • 56 913

Już na 4 ja sieję odmiany krótkosłome typu magnat, borwo itp.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • tomekZ058
  • 135 2088

obie odmiany ładne ale to z lewej tak ze zdjecia ładniejsze a ma ktos z was remiko?

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • przemek111447
  • 140 1592

ja na gorszej ziemi mam posiane grenado i moderato a w tym roku zasieje napewno moderato i fredro zakupie i jesli grenado sprawdzi sie to tez zostawie.Jedynie co moderato podatne bardzo na maczniaka jest.Fredro jakie choroby atakuja najbardziej?Magnac czytałem gdzies ze raczej na dobre ziemie nadaje sie

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • marcus1998
  • 56 913

Z tego co do tej pory zauważyłem to fredro jest najbardziej podatne na septariozę liści, przynajmniej u mnie tak jest ;) Magnat jest posiany na glebie 2b- 4b i muszę powiedzieć że nie widać różnicy miedzy tym posianym na gorszej, a tym na lepszej ziemi.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • panczo1922
  • 631 2549

kurde samych poważnych gospodarzu tu wdzę że 4 klasa to już są piaski...

zastanawiam sie tylko dlaczego na 2-3 klasie też siejecie pszenzyto zamiast rzepak, jęczmień, pszenica...

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • marcus1998
  • 56 913

Powiedz mi czy ja gdzieś napisałem, że 4 klasa to piaski? Gdybyś miał takie mozaiki jak ja to byś nawet nie myślał o zasiewie rzepaku, poza tym nie jest mi on potrzebny, bo sieje zboza na wlasne potrzeby . Pszenice i jęczmień także sieje ale chyba nie da sie co roku zasiewac je na najlepszej ziemi, jesli ma sie okolo 25% 5-6 klasy. Mnie uczyli, że płodozmian to podstawa ;P

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj