Żyto hybrydowe visello
 

Żyto hybrydowe visello

  • 2454 wyświetleń

KŁOS



Z albumu:

Uprawy 2013/2014 BARTEK333

  • 15 zdjęć
  • 0 komentarzy
  • 106 komentarzy obrazka

Informacje o zdjęciu Żyto hybrydowe visello

Zrobione z Sony Ericsson LT15i

  • 4.1 mm
  • 10/5000
  • f f/2.4
  • ISO 80

Rekomendowane komentarze

  • Zaawansowany
  • XTRO
  • 1523 11117

ile się wyciągnie z ha z takiego żyta? chcę w tym roku posiać 3,5 ha hybrydy...

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • BARTEK333
  • 1591 4253

XTRO Ja zasiałem tą odmianę dopiero pierwszy rok więc z mojego doświadczenia ci nie powiem ale znam osoby które wyciągają 6,5 do 7,5 t.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • aro1975
  • 324 5098

znam gościa który zebrał 10t/ha (przynajmniej tak mówił), ale przebieg pogody idealny, 3 zabiegi od grzyba i spore nawozenie.

ja w tamtym roku zebralem 5t/ha (pierwszy raz posiałem), w tym liczę na min.7t/ha - zmodyfikowałem trochę agrotechnikę, nawożenie, a w szczególnosci zabiegi od grzyba + skracanie

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • BartekM
  • 17 787

Od 5 do 10 ton mozna zzebrac ale 10 ton to juz musi byc idealny przebieg pogody tak jak to było 3 lata temu to znajomemu coś koło tego udało sie uzyskac. ale tak srednio to od 5 do 7 ton żyta idzie nakosic i to włąsnie na lzejszych ziemiach.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • wieczny student
  • statek
  • 140 2177

ja znam kilka osob i zadne z nich nie wyciaga wiecej niz 6,5-7t. Zeby dać 3 razy od grzyba i nawozenie jak pod pszenice to musi dac minimum 8. Cena żyta nigdy nie bedzie jak pszenicy.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Nowicjusz
  • Rolnikzredzin12
  • 0 11

U mnie zwykłe żyto w uprawie trójpolówka (3 razy pod rząd żyto xD ) ma w tym roku podobne kłosy może trochę mniejsze przy nawożeniu 80kg N na słabych ziemiach. Ale i tak pewnie mniej sypnie bo ziarno zapewne lżejsze.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • rk1
  • 5 153

Ja sieję żyto hybrydowe od trzech lat w ostatnim roku miałem ok 5,5-6 t/ha, 40% leżało ale dopiero po kwitnieniu, Myślę że w idealnych warunkach przy nawożeniu ok 150 kg/N, 2 razy od grzyba oraz odpowiednim skróceniu 8 ton jest realne. Ale 10 to już pewnie bardzo ciężko uzyskać może jest i realne ale oprócz tego co napisałem wyżej musi być też odpowiedni przedplon (np. rzepak) oraz dobra klasa gleby ale chyba nie warto siać żyta na glebie od I do IV klasy bo jego cena jest niepewna. Np. w tym roku sprzedałem je w styczniu po 550 zł a dwa lata temu poszło zaraz po żniwach po 800 zł.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • BARTEK333
  • 1591 4253

Powiem szczerze że nie liczyłem a z fotki jest ciężko. Co tu dużo pisać Pada

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • renovoltage
  • 480 1047

Za dużą uwagę co niektórzy zwracają na ilośc pięterek , lepiej mniej ale źeby kłosy były ładnie ziarkiem wypełnione a nie szczerbate albo "maku" w środku

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj