Jęczmień ozimy Holmes 13.04.2014
 

Jęczmień ozimy Holmes 13.04.2014

  • 2203 wyświetleń

Tylko czekać z ochroną i regulatorem



Informacje o zdjęciu Jęczmień ozimy Holmes 13.04.2014

Zrobione z Canon Canon EOS 6D

  • 35 mm
  • 1/60
  • f f/5.0
  • ISO 100

Rekomendowane komentarze

  • Zaawansowany
  • LeF
  • 43 1137

Ja mojemu dałem 0,8 l medaxa top też w marcu na BBCH30 i za dwie noce przyszedł przymrozek. Jęczmień jakoś dziwnie się poskręcał, liście jakby opadnięte. Teraz czekam czy wydobrzeje, zostawiłem kontrole to już różnica na wysokości jest widoczna i w fazie rozwojowej też.

 

Mam ZZooma, Yacenty u Ciebie w zeszłym roku plonował kiepsko z tego co pamiętam. Zobaczymy co będzie u mnie, dostał na razie ok 101 kg N/ha a według tabeli Syngenty w BBCH powinien dostać 90 N/ha!! Co dla mnie jest trochę dziwne żeby taką dawkę walić na sam kłos.

 

Powiedz Jacek na co szczególną uwagę zwrócić przy agrotechnice jęczmienia hybrydowego, jakie są Twoje spostrzeżenia??

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • yacenty
  • yacenty
  • Root Admin
  • 3883 48689

podstawa to mało azotu w pierwszej dawce!!!

trzeba go zredukować.

u mnie urosły dwa pietra i gówniany plon później.

bardzo dobra ochrona fungicydowa - u mnie grzyb zezarł wszystko, ale to był taki rok, na liniowym było podobnie

w czasie jak trzeba było leciec z t2 spadło tyle deszczu ze staneła woda, a jak zeszła i dało się wjechac w pole to było pozamiatane

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • LeF
  • 43 1137

W pierwszej dostał 44 N kg/ha czyli o 4 kg za dużo (wg tabeli) a w drugiej 57 kg/ ha N czyli o 3 za mało :)

 

No i ochrona "mocnym ogniwem" bo nazwy nie mogę napisać, gdyż owy trójskładnikowy preparat nie posiada rejestracji w jęczmieniu ;) Tak napisałem, że pewnie każdy wie czym....

 

Teraz czekam na ewentualną 3 dawkę i fungi 2. Mam też rozterkę co do ponownego stosowanie regulatora w fazie liścia flagowego.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • yacenty
  • yacenty
  • Root Admin
  • 3883 48689

wydawało mi się ze powinno byc jeszcze mniej, ale u nas chyba było z 70kg na start i 50 w drugiej dawce. (w 2013)

my staramy się stosować tylko środki z rejestracja w Polsce.

Przy dobrym nawożeniu trzeba dawać 2 razy regulator.

Na polach pokazowych widziałem stanowiska gdzie były 3 dawki regulatora, łacznie wychodziło koło 150-180% tego co mówi rejestracja, no ale to tylko doświadczenia.

My na zbożach dajemy od dłuższego czasu 3 dawki azotu i 2 dawki regulatora.

 

w tym roku w jęczmieniu idziemy na maks plon bo jest tylko paszówka. z tego powodu idziemy z 3 etapową ochroną i azotem jak w pszenicy, to co na zdjęciu już dostało 150kg N

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • yacenty
  • yacenty
  • Root Admin
  • 3883 48689

może i jest, może nie ciężko powiedzieć.

wg tabel wychodziło ze powinno pójść koło 150 kg, bo był 2 tygodnie opóźniony wysiew.

materiał był tak gówniany, że siewnik wysiał tylko 125 kg - tak syfiaste były nasiona które miały ości koło 5 cm, ale że było już po 5 października to sialiśmy to co było.

Bałem się jesienią że będzie jedna wielka kupa, ale widać że jesień/wiosna (bo zimy u nas nie było) była łaskawa i bardzo ładnie wystartował ten jęczmień.

Tak czy inaczej ten sprzedawca u nas już nie zarobi ani złotówki na nasionach kwalifikowanych.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • Pawel1990
  • 31 553

Zoom u mnie sypał bardzo ładnie powyżej 8 ton ale podstawa to głodzić go do 2 kolanka. ten wg mnie jest za gęsty, ale to moja opinia.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • Patryk3802
  • 200 1691

Hmm ja ozimy jęczmień nawożę maxymalnie 120kg N/ha Ale własnie 60-70% azotu w 1 dawce a druga podczas 1 kolanka wyczuwalnego ochrona grzybowa przeważnie 2 razy pryskane. Troszkę oszczędniej niż na pszenicę i na plony nie moge narzekać. 5-8t/ha. Chodź tamten rok gorzej. (60 arów 1,5 zbiornika bizona) pożałowałem regulatora wzrostu bo pole zaraz za domem i żeby było blisko-dużo słomy, osłoniony starym sadem, i tak 80 % położyło gdy ziarko miało jeszcze mleczko... I ani ziarna nie było ani słomy bo to co kombajn nie złapał prasa miała problem bo dosłownie pole wyglądało jak zwałowane...

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj