Ursus C-360
 

Ursus C-360

  • 1823 wyświetleń

Panowie, mam do Was pytanie. Jaką odmianę pszenicy jarej byście polecili?

Przedplon (aktualnie rośnie, zostanie wyorane): Pszenżyto.
Przedprzedplon: Mieszanka zbożowa.
Klasa bonitacyjna: IIIb.

Ziemia jest raczej zakwaszona, ponieważ nie wydaje mi się, żeby była w ostatnich latach wapnowana. Ogólnie utrzymana w całkiem dobrej kulturze. Co roku nawożona obornikiem, stosowany płodozmian, aczkolwiek cały czas rośliny zbożowe.

Chodzi mi o odmiany które mógłbym kupić gdzieś w pobliżu Białegostoku. Z tego wiem, jest tylko jedna centrala w Zabłudowiu, czy jest jeszcze jakaś inna? Tutaj jest oferta tej centrali. Najbardziej z nich podoba mi się BOMBONA, ale jest wymagająca i nie wiem czy dobrze zniesie te zakwaszenie. Po za nią całkiem ciekawa jest BRAWURA i chyba byłbym ku niej najbardziej skłonny. Co myślicie o tych odmianach? Najlepiej jakby się wypowiedzieli Ci co siali te odmiany.

Jeszcze jedno, czytałem na af, że w Zabłudowiu jakość materiału nie powala, co o tym myślicie? Warto kupić od nich ziarno czy lepiej zamówić skądś indziej?



Informacje o zdjęciu Ursus C-360

Zrobione z Apple iPhone 5s

  • 4.1 mm
  • 1/134
  • f f/2.2
  • ISO 32

Rekomendowane komentarze

  • Zaawansowany
  • Aro96
  • 33 280

Znajomy kupywal w tej Centali za Zabludowiem i nie byl zabardzo zadowolony.Potem zamuwil w Bielsku Podlaskim w workach odrazu zaprawiona.ale ta twoja c-360 to z dnia na dzien coraz ladniejsza.5 leci

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • wisera
  • 532 3672

Szkoda że 55 nie doczekała się pełnego gospodarstwa u cb?

Masz z nią kontakt?

Jak masz to wstaw jej obecną fote.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • maciekuesus
  • 1 307

ja ci polecam pszenicę jarą TYBALT . u mnie rosła na słabszej glebie i spisała się b dobrze więc i u ciebie powinna być b dobra :) a BOMBONA na III klasie też będzie . tyle że nie wiem jak dokładnie ona sypie więc nie wyrażę opinii na jej temat

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • PeterG14
  • 115 1091

Tybalt dobra odmiana, bombona trochę mniej praktykowana. Ja kilka lat miałem brawurę na dokładnie takiej ziemi jak opisujesz, czyli dobra tylko była "lekko" zakwaszona i przy naprawdę małym nawożeniu i dobrym rozkładzie opadów potrafiła ładnie sypnąć.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • Rafallll360
  • 968 3893

Podnoszenie dachu i tylną szybę miałeś...czy w tym typie nie było takich bajerów? 5 leci ;)

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • BajerC360
  • 516 1302

Kolego mój kochany hehe :D jaki masz kolor zielonego na kabinie ? Bo dziś kupiłem i chyba trochę ciemniejszy :D Ładna :D A co do zboża to kup od sąsiada :)

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • Mateusz19980916
  • 304 4736

Aro96 No właśnie sporo było złych opinii na jej temat, a ta w Bielsku to jakaś centrala, czy po prostu zaprawione ziarno od rolnika?

 

TheMariko12 I mnie to nie przejdzie :P

 

wisera 55 stoi u ciotki, zamknięta na kłódkę i nie bardzo mam jak do niej zajrzeć, ale mam zdjęcie z jesieni, a od czego czasu nic się nie zmieniła, Jak znajdę to wstawię ;)

 

maciekursus No właśnie o Tybalcie sporo słyszałem i też mi się całkiem podoba, ale musiałbym zamawiać skądś dalej.

 

PeterG14 Czyli co, Brawurę polecasz? Brałeś ją z Zabłudowia? Skąd jesteś?

 

Matrix Dzięki :)

 

Rafall360 Nie, nie, w tej wersji nie było takich bajerów ;) dzięki

 

BajerC360 Hehe, nasze bliźniaki :D Oj, nie wiem, musiałbym sprawdzić na puszce. Kiedy ujrzymy Twoją 60 po odmalowaniu? Będziesz teraz malował też korpus?

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • BARTEK333
  • 1590 4252

Możesz kupić od sąsiada ale nie ma to jak kwalifikowane ziarno. 5 za ursusa

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • pioter1024
  • 22 486

W Sokółce jest centrala. U nas rolnicy tam kupują i mówią że dobre zboże :)

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • BajerC360
  • 516 1302

Farbę na korpus i kabinę już mam :) Ale minus taki, że w poniedziałek jadę do pracy w delegacje i tylko weekendy w domu więc może uda mi się szybko odmalować chyba, że sezon ruszy to poczekam, ale materiały są to już dobrze :D

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Rolnik z zamiłowania :)
  • pawlus224
  • 2624 15608

A dużo tego planujesz zasiać ?

 

Najlepiej byłoby kupić od "chłopa" który siał ją pierwszy raz po centrali wtedy jakość dobra i cena też :)

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • ursus912ic330
  • 257 2179

Ile chcesz tego zasiać ? Jeśli nie dużą ilość to kup ziarno z centrali jeśli myślisz w następnym sezonie też ją siać.

 

Tak jednorazowo, że kupisz i sprzedaż i nie będziesz jej potem siał to jedynie kupuj od rolnika. Bo szkoda inwestować dużych pieniędzy jak nie myślisz potem jej siać.

 

Przynajmniej ja bym tak robił.

 

A odmianę BOMBONA polecam. Miałem ją i ładnie "sypała" i też miała dobr parametry, ale pszenica jarka to zawsze miała dobre parametry :)

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • Mateusz19980916
  • 304 4736

BARTEK333 Dzięki :)

 

pioter Do Sokółki też mam nie tak daleko, mógłbyś dać jakis link do tej centrali?

 

Bajer360 No dokładnie, jak już materiały są to tylko z górki :D

 

pawlus244 Buchniecie śmiechem, ale sieję w tym roku AŻ 24a :D hahaha

No właśnie u mnie za bardzo takich nie ma, wszyscy, których znam sieją wysłużonym, wieloletnim materiałem, a takiego wolę uniknąć.

 

ursus912ic330 Już nie chodzi, aż tak bardzo o pieniądze, bo na te 25a wydałbym z 90zł, ale bardziej chodzi o przetestowanie tego wszystkiego, naukę, itp. Myślę, że wiesz o co chodzi ;)

Muszę jeszcze zapytać mojego dzierżawcy czy ma jeszcze coś do sprzedania, ona przeważnie bierze kwalifikat.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • Aro96
  • 33 280

Kupil u faceta ktory handluje nawozami oraz zajmuje sie sprzedaza zaprawionego.jak chcesz adres to pisz na priv.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • Adi96
  • 1848 11284

Jak 30 parę motogodzin robi to pewnie że ładna tam w pole nie kiedy wyruszy umyje tak że świeci porobi coś tam nie dużo i dalej czysta :D.Mam nadzieje że co roku będzie coraz więcej robiła :D

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • TheMariko12
  • 437 2730

Ale On na te kilkanaście arów ma więcej maszyn niż niektórzy tutaj co mają kilkanaście HA :D

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • Mateusz19980916
  • 304 4736

fiat Też coraz bardziej się do niej przekonuję, tylko nie gdzie kupić w Podlaskim kwalifikowanejgo materiału tej odmiany :(

 

Aro96 Jak nie uda mi się nic kupić, to napiszę do Ciebie :)

 

Adi96 Oj tam, oj tam :P No ja też mam taką nadzieję, że w tym roku zacznę nadrabiać zaległości :D

 

TheMariko12 Ciii :D

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj