Ursus C-360 + rozrusznik z reduktorem
 

Ursus C-360 + rozrusznik z reduktorem

  • 8605 wyświetleń

pierwsza próba przy temp. -6 st. i od razu wniosek: pali szybciej od auta :)





Rekomendowane komentarze

  • Zaawansowany
  • pawel807
  • 102 1392

To ja nie wiem co masz za samochod ze traktor pali lepiej od samochodu.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • BomV
  • 190 1108

są to nowe rozruszniki 1KW potrzebują mniej mocy wystarcza im 1 akumulator 1000A sam mam taki dalem za niego 300zł, ten różni się tylko polorkiem bo ja mam szaro czarny

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • DK94
  • 192 1215

Wiem, że to może mało istotne ale muszę to powiedzieć, te rozruszniki maja głupi odgłos podczas rozruchu, wyrcą jakbyś chiński skuter odpalał. Dlatego mnie nie przekonują. :D

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • Grzrzesiek
  • 5 273

Mam rozrusznik z przekładnią i napewno innego nie założę. Siedzi już 4 rok a kosztował mnie całe 219 zł. Tak tak chiński wyrób. Wychodzi po 55 zł na rok, a w tych 4 latach to jeszcze jest 2 lata gwarancji. Regeneracja starego to lekko 150 zł i nie wiem czy zmieściłbym się z robocizną a tak mam nowy.

 

Pozdrawiam Grzesiek

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • wojtas972
  • 11 968

kolego ja taż założyłem taki no i efekty są od razu :) przy -5 na starym nie było szans żeby mi odpalil :blink: pokręcił trochę i aku zaraz padały a teraz nie ma żadnego problemu :)

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • prorok
  • 2061 11816

Też mam podobny rozrusznik( Jubana) mam go już pół roku i jak na razie jestem strasznie zadowolony...Ostatnio paliłem go na lekkim mrozie(akumulatory nie były w pełni naładowane bo padł mi alternator) ale nawet to mu nie przeszkodziło bo ładnie odpalił...na starym rozruszniku mógłbym tylko pomarzyć...ani bym pewnie raz wałem nie obrócił.Tyle że tym nie pokręci tak długo jak starym bo strach żeby go nie spalić..ze starego czasem i dymek poszedł ale trochę ostygł i dalej kręcił...Zobaczymy jak ten się będzie spisywał...jak by nie było okres zimowy będzie chrztem bojowym dla niego...Ja ursusa w zimie bardzo często odpalam to będzie miał się przy czym popisać..

 

Stary rozrusznik póki co leży i czeka na konkretną regenerację...w razie jak by ten zaniemógł to będzie się czym wspomóc..

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • DAREK
  • 22 163

rozrusznik z przekładnią na prostych zębach ,które dają taki dziwaczny odgłos

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • Daniellll
  • 3 171

Powiem tak , latem pekł mi korpus obudowy takiego rozrusznika ( dodam ze 5 latach ) temperatura 30 stopni i co tu szybko zrobic za łozyłem stary i ani razu nie okrecił bo słabe baterie , po godzinie kupiłem nastempny taki sam ,pali na dotyk i do dzisiaj baterie nie ładowałem . Szczeze polecam te z reduktorem " JEST W NICH MOC "

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • siewier7
  • 8 119

Jaka firma? Ile dałeś za niego?

 

firma ROL-MAR, a cena 250 zł, ale to po znajomości więc nie wiem po ile dokładnie chodzą :)

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • Krystian86
  • 16 595

Nie do końca widzisz ten gumowy cypelek na gorze rozrusznika???? powinien sie znajdować na dole a mianowicie na elektrowłaczniku. Przynajmniej u mnie w zetorze tak jest

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Użytkownik
  • Dany9587
  • 6 96

Uzytkuje rowniez rozrusznik z reduktorem tyle ze firmy Korurs juz 3 rok i w porownaniu do starego to "niebo a ziemia" Pozdr

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • siewier7
  • 8 119

Zobaczymy ile ci potrzyma ma.Samochód tico :D

nie chodzi o to jaki mam samochód, bo przecież nie chwalę się, że mam Mercedesa, ale o to, że auto musi te pare razy obrócić a ciągnik na tym rozruszniku jeden obrót i to na zimnym płynie, bo stoi w blaszaku i wyjazd z garażu. Zdaj najpierw prawko i zarób na auto studiując jeszcze przy tym i potem pożartujemy :)

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • magik0578
  • 5 321

Tydzień temu też kupiłem dałem 300zł ,ale dobry czeski 500zł i magneta tez tyle..

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • siewier7
  • 8 119

Wiem, że to może mało istotne ale muszę to powiedzieć, te rozruszniki maja głupi odgłos podczas rozruchu, wyrcą jakbyś chiński skuter odpalał. Dlatego mnie nie przekonują. :D

odgłos jest dość specyficzny, ale myślę, że dla tego efektu i za takie pieniądze można zaryzykować :D

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • Adi96
  • 1848 11291

@siewier7 z tym tico to był żart minkę dałem zwracam honor i uszanowanie mnie te nowe liczniki nie przekonuja chyba że firmy która ma dobre opinie i naprawdę się dobrze spisują ja jeszcze mam 1 w zapasie

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • dominic
  • 33 251

Ze 3 lata temu kupiłem w sklepie rozrusznik z reduktorem MAGNETON za 550 do c330, bo oryginał się spalił i wszystko jest cacy, wiec wymieniłem w c360 kupiony na all... za 220. Po 7 miesiącach przeprosiłem R11. :(

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • Grzrzesiek
  • 5 273

Czy ja wiem czy na nim nie pokręcisz tak długo. Ja nowe aku rozładowałem na nim w zimie.. a on dalej chodzi. Ba Ojciec MANem TGA podjechał i kable i dalej ogień a on chodzi do dziś. :)

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • kamil927
  • 230 661

nie wiem pany co w waszych maszynach grało ale u mnie R11 na wywalonej uszczelce pod głowicą potrafił kręcic 2 min bez przerwy i nic mu nie było bateria rzeczywiście osłabła ale teraz gdy ciągnik jest doprowadzony do kultury użytkowej starczy pół obrota w lato i ciepłe temperatury i 2 obroty na odprężniku i 1 bez + świece na minute aby ciągnik palił (aku siedzi 125Ah 690A 12V) i nie żebym się chwalił ale staje w obronie R11 który dobrze utrzymany jest tak samo dobry jak te szybkoobrotówki czy te z przekładniami

 

i przede wszystkim nic nie zastąpi jego dźwięku takiego porządnego mocnego rozrusznika :)

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • Klimston
  • 8 238

Właśnie dziś Ojciec kupił rozrusznik szybkoobrotowy, firmy Jubana za 280zł.

Jutro go założe i zobacze jak to kręci :)

 

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • Transporter
  • 164 538

Z tymi szybko obrotowymi rozrusznikami tanimi to jest tak,że trzeba po prostu dobrze trafić,to będzie działał ;) żywotność rozrusznika zależy też dużo od stanu silnika,to nie ma co się czarować,w szkole przy dobitej c330 nawet magneton 3 miesięcy nie wytrzymał ;)

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • BomV
  • 190 1108

ja kupiłem go jak remontowałem 60tke. Przyznam wam że tak jak przedmówcy pisali odgłos jak z jakiegoś skutera czy coś podobnego strasznie dziwny. Ale kręci jak opętany, ale trzeba uważać żeby nim gługo nie kręcić bo zaraz go spalimy maxymalnie chyba gość ze sklepu mówił 7-8sek I przerwa 20sek, I nie ma problemu zeby ciągnik nie odpalil. A kupiłem go z powodu ze taniej mi wyszło kupić rozrusznik I 1 akumulator jak 2 aku I remontować rozrusznik I bendix. Tu mam nowy aku I nowy rozrusznik a tak to miałbym za tą samą cene tylko nowe aku.

:D sie rozpisałem polecem przeczytać o 2 razy bo możecie niezrozumiec:D

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj