Ursus C-330 + Tur 2a
 

Ursus C-330 + Tur 2a

  • 3960 wyświetleń

Prosto spod myjki :D




Rekomendowane komentarze

  • Zaawansowany
  • Moorgi
  • 574 4471

Ładnie:D Ja jeszcze wymienie uszczelki pod głowica, i w zwlonicach i tez pomaluje moze felgi i blachy ;P

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • Cehes
  • 627 2541

Jak pierwszy raz spojrzałem na miniaturkę to myślałem że to jakaś zabawka jest :D Ale C-330 ładna, 5 :)

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • URSUS16
  • 278 1494

Jak ci sie spisuje wspomaganie z rozrządu? Lekko sie kręci? Są jakieś minusy?

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • piotreq8011
  • 93 1542

@URSUS Spisuje się dobrze, lekko się kręci. Z minusów to np jak wezmę belkę kiszonki na tura to już ciężko na miejcu skręcić i ogólnie trochę za słabe to całe wspomaganie do ciągnika z ładowaczem bo już są luzy na kulach od siłownika skrętu i orbitrol już lekko przepuszcza jak się do oporu skręci. Ale na pewno lepiej jak bez wspomagania. Gdy pracuje się na wysokich obrotach to można kręcić palcem. Bardzo dużym plusem jest to że nie są przekazywane drgania z kół na kierownicę.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • piotreq8011
  • 93 1542

Też ma swoje zalety. Łatwiej zamontować ale sprężarki nie będzie. No ale jak pasek strzeli to wtedy lipa bo ciężko jest skręcić. Jeśli chcesz kupić wspomaganie od rozrządu to chyba już nie kupisz bo kolega kupił z tej samej firmy co ja i już jest pompa na pasku. Chyba że samemu zrobisz. Myślę że z rozrządu jest lepiej niż z paska.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • URSUS16
  • 278 1494

Ja chciałbym zrobić z paska bez wyrzucania kompresora. Sprawa prosta wystarczy wymontować koło pasowe ze sprężarki i założyć http://allegro.pl/ko...3494375769.html sprężarka nie chodzi, a pompa miała by napęd. Wystarczyło by dorobić jakąś podstawe na pompe obok sprężarki. Podstawe pod orbitrol zrobiłbym sam, siłownik zamontowany byłby pod ośką (od bizona używany) pompa nasz 10, obritrol 100, kolumne kupiłbym taką sama jak jest oryginalnie do wspomagań, 3 wąsy, drążek od 360, węże i zbiorniczek. Wszystko zamknęło by się max 1900zl. Co ty o tym sądzisz? Skoro mówisz, że w miejscu nie skręcę to nie zda egzaminu u mnie, bo w oborze muszę w miejscu kręcić.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • krzysiek277
  • 851 3517

A co powiecie na wspomaganie takie jak jest w zetorze 7711 siłowinik z takim dzyndzlem i do tego drążek i wtedy drążek pociąga ten dzyndzel i zaczyna krecic bo płynie olej wystarczy pompa zbiornik i ten siłownik od zetora a kolumna jest wtedy zbędna bo wszystkim decyduje drążek wtedy kolumna może być orginalna

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • piotreq8011
  • 93 1542

Tzn skręca ale nie do końca gdy lekko ruszysz do przodu koła skręcają a jak mówisz że w oborze to na betonie łatwiej skręcić. Jak chcesz być pewien, że skręci to myślę, że mocniejsza pompa i nieco większy orbitrol by pomogło. A jak myślisz trudno byłoby zrobić regulowaną kolumnę kierowniczą w C-330?

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • Mariusz-C330M
  • 9 177

To umieszczenie pompy wspomagania, jest właśnie w "30"-tce pewnym utrudnieniem. Osobiście, nie wyobrażam sobie użytkowania ciągnika bez sprężarki. :unsure: Przecież wrażie problemu z jakimś kołem, w oddaleniu od domu, wówczas odechce się i tego wspomagania nie mając sprężarki. W Escorcie 335 występował własnie napęd pompy od rozrzadu. To jest raczej najlepszy pomysł.

Do "30"-tki wystarczyło podobno zmienić obudowę rozrządu i wszystko gotowe. Chociaż kiedyś na jednej z aukcji, nie pamietam jakiej firmy, pisali że taki układ powodował w ich wykonaniu duży hałas itp. i tego nie produkują. A to ciekawe?

W oryginalnym wykonaniu Ursusa, jest ciężko tam jeszcze zamontować jakąś pompę na pasek. Trzeba by sprężarkę max. w górę itp.przeróbki zastosować. :)

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj