LM
 

LM

  • 3012 wyświetleń

Będzie zapylał ; ]


Informacje o zdjęciu LM


Rekomendowane komentarze

  • Zaawansowany
  • krzychuU
  • 26 600

Widzę że setki..chodujesz tylko czystego Lm czy mieszańce tez ? dodaj więcej zdjęć stada podstawowego jeśli możesz .b. ładne !

 

 

 

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Użytkownik
  • Laki87
  • 5 76

Od 8 lat LM od 2 jestem na setkach. Początkowo 50/80 % i tak powolutku w górę, też się dokupywało by prędzej setki złapać. Chodź to co wyprawia PZHiPBM powoli ta cała żółta karta przestaje mieć znaczenie. Jeszcze 2 lata jak coś się nie poprawi to wyjdę ze związku. Chodź w tym roku nie mam co narzekać 7 jałówek na hodowle poszło, reszta byczki na duże chowane.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • krzychuU
  • 26 600

To bardzo ładnie jak LM 100%, znajomy w tym roku wstąpił do związku i nie powiem Ci jak tam jest chociaż słyszałem, że narzekają hodowcy ale u nas w okolicy to ładnie idzie bydło spot oceny ceny kosmiczne i tak płacą a jak nie zapłacą to na WBC sprzedają buhajki i tak na tym wychodzą. Też zamierzam hodować 100%Lm ale muszę poczekać jeszcze bo nie mam budynków odpowiednich.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • krzychuU
  • 26 600

U nas nie można było dostać odsadów jałówek i byczków bo eksport dobry szedł i wszyscy wysprzedali, chcieliśmy kupić buhajka to zjeździliśmy pół województwa i trzeba było kupić 18m. buhajka ok 600 kg i znajomy płacił 6.500zł.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Użytkownik
  • Laki87
  • 5 76

Buhaja zawsze kupuje 300/350 kg jak jeszcze mam starego, tak by stary mógł pokryć jeszcze a ten spokojnie dorośnie. 6 tyś za rozpłodnika dać nikomu się nie uśmiecha ; ]


LM najlepiej chować, temu kto ma sporo pastwisk nawet nie koniecznie budynki. Ja maxymlanie mogę 20 szt a mam obecnie 21. W tym roku zredukuje do 18 troszkę z konieczności. Powiększać też nie będę bo już nie mam jak a nowego budynku nie będę stawiał bo nie opłaci mi się.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • krzychuU
  • 26 600

Sprzedawałeś odsady ? chodzi mi o jałóweczki ? Widzę ze opasy trzymasz po swoich Lm i jeszcze dokupujesz mieszańce byczki ? na jakiej powierzchni areału utrzymujesz te LM ? rozumiem że masz 20 mamek +buhaj?

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Użytkownik
  • Laki87
  • 5 76

Odsadek nigdy nie sprzedaje bo się nie opłaca, przynajmniej mi. Teraz 7 szt. jałówek sprzedałem waga średnia 400 kg jeszcze troszkę podchować i można zapylać. Mieszańce i kolory dokupuje z samych LM bym nie wyżył ; ] Stado 21 mamek + buhaj a w tym roku zredukuje do 18. LM mają pastwiska tuż przy budynku będzie z 6 ha a po żniwach poplon, ziemie wszystko blisko a z zagonieniem niema żadnego problemu.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • krzychuU
  • 26 600

na 11 ha ile mamek z odchówkiem mógłbym utrzymać Twoim zdaniem?

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Użytkownik
  • Laki87
  • 5 76

Mówisz o 11 h pastwisk? sprecyzuj jak możesz. Dużo ma się budynkiem jaki posiadasz. U mnie np: 20 mamek to max chodź i drugie tyle mógł bym mimo to na tylu zostaje.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • krzychuU
  • 26 600

Wszystkiego mam ok. 22 ha, 16 ha upraw reszta łąki bo trzymam trochę bydła, a chciałbym zrobić 10 ha upraw a reszta trawy bo mam fajnie wszystko dookoła posesji i zakupić 100% LM i utrzymywać je na około 12ha. Budynek jest ale ojciec trzyma tam świnie, a ja z czasem chce dostawić do obory dobudówkę wolnostanowiskową.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj