John Deere
 

John Deere

  • 4013 wyświetleń

Kurs kombajnistów

cool.png





Rekomendowane komentarze

  • Zaawansowany
  • daniel11
  • 21 306

ZSAiO widzie :) jak ja robilem kurs to byl NH DeutzFahr i Bizonek

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • maldar
  • 12 200

Kiedyś na kursie kombajnisty to się kombajn rozbierało i składało a jak teraz dali go rozebrać czy tylko popatrzeć?

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • michal1014
  • 246 2513

Oj tego żeby rozebrać to by trzeba było jeszcze elektryka wezwać. Ale my nie rozbieramy kombajnów. :)

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • FINN
  • 1478 5807

bo kiedyś kurs na operatora to była wiedza, doświadczenie oraz praktyka.... a dzisiaj?? zwykły papier...  reszte trzeba samemu się nauczyc... 

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • FINN
  • 1478 5807

w latach 80 jak mój tata robił kurs na kombajnistę w Drogoszach to kurs trwał kilka dni z naprawą, eksploatacja i teoria przez cały dzień...  fakt faktem , że Bizony na tym cierpiały, a o bramie nie wspomnę... ;) bo jednoczesnie odbywał sie kurs DT-istów ;)

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • michal1014
  • 246 2513

No ten kurs na który ja chodzę trwa dokładnie 4 dni jest teoria oraz praktyka ( jazda kombajnem oraz jego serwis ). Na koniec jest test.cool.png

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • Piter94
  • 11 241

Ładna maszynka:) Chcieli za niego 550000 netto.

5 leci:)

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • PaWeL07
  • 351 7516

Jak to jestg teraz z tymi kursami. Jak nie mam takiego kursu, to co nie mogę pracować na kombajnie u siebie na polu?

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • Piter94
  • 11 241

Jak to jestg teraz z tymi kursami. Jak nie mam takiego kursu, to co nie mogę pracować na kombajnie u siebie na polu?

 

Żeby przystąpić do kursu musisz mieć zdane kategorie T lub B, to uprawnia Ciebie do prowadzenia kombajnu po ulicy a zdany kurs kombajnisty uprawnia do pracy w polu.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • FINN
  • 1478 5807

ale dla wielu to i tak nadal nie jest zrozumiałe...

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • PaWeL07
  • 351 7516

A kto może mnie sprawdzić na polu czy mam kurs czy nie, policja?

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • kamil16251290
  • 381 6709

Wydaje mi  się że jeśli zdarzy się jakiś wypadek na polu kiedy młócisz to Policja będzie chciała sprawdzić czy kombajnista ma uprawnienia.


 


Ja mam uprawnienia ale na kursie kombajnem nie jeździliśmy, sama teoria. Bizona oglądaliśmy z 5 minut  na hali :)

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • FINN
  • 1478 5807

@pawel07, ciekawe czy jak by wydarzył się wypadek  na polu podczas pracy , czy też tak byś mówił??

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • PaWeL07
  • 351 7516

A co ja takiego mówię? Pytam się tylko do czego potrzebny ten kurs ;) Na usługi nie jeżdżę, pracuje tylko u siebie. Z tymi kursami na wszystko, to wymyślają tylko żeby kasę z ludzi trzepać.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • FINN
  • 1478 5807

a ubezpieczasz kombajn?? lub coś nawet Tobie się stanie podczas koszenia, to zapomnij o odszkodowaniu... ( oby nic nie stało się ). W takich sytuacjach pierwsze co to pytają się o uprawnienia...  to tak samo jak byś nie miał B i jechał sobie drogą ( dobrze tobie znaną) i ktoś w ciebie walną ( wymusił pierwszeństwo) to nawet jeśli to była by jego wina to ty też poniesiesz konsekwencje tego, bo ... ciebie wogóle nie powinno tam byc...  i tak samo z uprawnieniami na kombajn czy inne maszyny... w razie wypadku nawet najlepsze tłumaczenie nie pomoże... bo nie powinno tam być kogoś kto nie ma uprawnien, w tym wypadku na kombajn, bo w "śwetle prawa" ten ktoś " nie umie prawidłowo ekploatowac" nawet możesz mieć 20 letnie doświadczenie ale jeśli nie bedziesz miał tego głupiego papieru to nawet i # może ciebie czekac... czego tobie i nikomu nie życzę..

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • ursus912ic330
  • 257 2179

U nas to tylko była sama teoria :) Tylko że ja robiłem uprawnienia na kombajn 12 lat temu :)

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • michal1014
  • 246 2513

NO a u nas mieliśmy dobrze bo mogliśmy pojeździć nowymi maszynami. :)

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj